GTC Auto Shop
Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimaUltima
Afisez rezultatele 11 la 20 din 30
    Moderator
    Data Inscriere
    May 2008
    Varsta
    50
    Masina
    SJ410 cu motor 1300 carb.

Implicit Re: Precizari noi legate de sectiunea de mica publicitate

U2_2, sa stii ca am experienta neplacuta a unui forum napadit de anunturi si "discutii diverse" pana la nivelul la care nu se mai posteaza decat asa ceva. Pe un forum de vreo 5000 de membri e anormal sa fie doar 2-3 topicuri active, in rest toata lumea vinde si nici dracu' nu cumpara. Traficul exista, dar nu mai foloseste nimanui, nici macar alora care vand, bazarul i-a indepartat pe cei pasionati de tema. Acum se incearca revitalizarea interesului cu preluarea automata de stiri pe domeniul in cauza, dar e foarte greu sa recastigi ce ai pierdut o data. Nu cred ca iti doresti asa ceva!

Max pana la urma vrea doar sa elimine deviatiile in genul celei semnalate, nu cred ca doreste sa descurajeze schimbul natural de repere intre membrii cu adevarat pasionati. A mai avut actiuni de curatenie si inainte, si mica publicitate merge inainte fara probleme.
    Samurai incepator

Administrator
    Data Inscriere
    Oct 2008
    Varsta
    47
    Masina
    Toyota LC KZJ 78

Credeti sau nu (ma refer la carcotasi), pentru Max intotdeauna au primat postarile tehnice, schimbul de informatii, vs. latura comerciala a forumului.....Dovada sta faptul ca pe acest forum nu exista nici o reclama care sa n-aiba legatura cu 4x4 ! Si credeti-ma ca a avut oferte.....

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
    &

Data Inscriere
    Nov 2007
    Varsta
    40
    Masina
    Nissan Patrol Y60.

Ca si propuneri ptr mica publicitate eu as avea asa:

1.Maxim 2 anunturi la mica publicitate VANZARI (vanzare masini) de om la 60 zile. Anunturile de vanzare masini read-only. Negocieri, schimburi alte cacaturi doar pe telefon si PM.
    2.Maxim 10 anunturi la mica publicitate VANZARI (vanzare diverse) de om la 60 zile.
    3.Cumparari auto/altele - nelimitate
    4.Up-urile interzise.
    5.Restul anunturilor de vanzare indiferent de sectiune cu plata. Cred ca un tarif de 1 euro/anunt ar fi foarte decent. Acesti bani va ajuta forumul, adica Max ar putea plati pe cineva sa se ocupe de forum cum trebuie. Asta ptr ca din punctul meu de vedere softul pe care sta forumul nu este exploatat la capacitate maxima. Si cu totii cred ca ne dorim un forum mai bun.
    6.Aceste anunturi sa se contorizeze separat pe profilul utilizatorului. Adica fiecare user sa poata vedea atunci cand da click pe profilul altuia ceva de genul - x posturi forum, y posturi mica publicitate. Asa ar stii fiecare de la cine cumpara.
    7.Dupa 60 de zile topicul anunturilor sa se bage intr-o arhiva. Toate in read-only. Aceste anunturi sunt bune ptr statistica.
    8.Ridicarea limitei de acces (doar vizualizare) la mica publicitate de la 20 la 50 de posturi. Iar posting in mica publicitate de la 100 de posturi in sus.
    9.Penalizarea userilor care vaneaza posturi. La prima abatere - acces restrictionat in zona de mica publicitate pe perioada delimitata de timp indiferent de numarul de posturi facut -30 zile si la a doua abatere 90 de zile.
    10.Anunturile care sunt in incidenta cu regulamentul (fara poze, fara poze reale, date de contact, descriere completa) sa fie sterse definitiv indiferent de cine le posteaza. Asta pana cand cei care le posteaza le vor pune asa cum trebuie.

Latura comerciala este foarte buna, utila ptr utilizatori chiar ca si informatie daia eu as sugera sa nu se stearga anunturile.
    Last edited by Yonutz; 8th December 2012 at 07:42.
    consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Data Inscriere
    Aug 2010
    Varsta
    50

Mai este o problema din ce in ce mai deranjanta.
    Deschide cineva un topic tehnic, se intereseaza de anvelope, suspensii, trolii.. etc, si imediat apar si "vanzatorii autorizati" care isi fac reclama cu nemiluita pe topicul omului. Cred ca ar fi nevoie de mai multa severitate din partea moderatorilor in asemenea cazuri ....

Data Inscriere
    May 2007
    Varsta
    45
    Masina
    Toyota Landcruiser HJ60 '85, HJ61 '88, FJ62 '88

Citat Postat original de KTibor Vizualizare Mesaj
    Mai este o problema din ce in ce mai deranjanta.
    Deschide cineva un topic tehnic, se intereseaza de anvelope, suspensii, trolii.. etc, si imediat apar si "vanzatorii autorizati" care isi fac reclama cu nemiluita pe topicul omului. Cred ca ar fi nevoie de mai multa severitate din partea moderatorilor in asemenea cazuri ....
    Chestiile de genul acesta le-am dicutat in mod expres cu vanzatorii autorizati si cred totusi ca nu au fost multe cazuri. Oricum, in multe situatii am intervenit si am sters anumite mesaje.
    Pe de alta parte, oarecum e normal ca cei care sunt in masura ca sa dea detalii despre anumite componente sa o faca. E normal ca ei sa spune chestii de genul "Uite, la problema ta exista solutiile astea:..."

In alta ordine de idei, userilor care posteaza mesage de genul "De unde imi cumpar un set de anvelope Silverstone?" pe care noi nu le consideram mesaje tehnice, de obicei le stergem si le sugeram ca sa dea un anunt complet la sectiunea dedicata de la Mica Publicitate sau le mutam noi direct mesajul.

Data Inscriere
    Dec 2008
    Varsta
    36
    Masina
    Aro M461

Sugestie:
    Renunţaţi la anunţurile non4x4 ,se doreşte un forum de off road.
    ARO M461 din '65
    Daca doi oameni iti zic ca esti beat este bine sa te duci sa te culci.

Administrator
    Data Inscriere
    Oct 2008
    Varsta
    47
    Masina
    Toyota LC KZJ 78

Citat Postat original de pinti Vizualizare Mesaj
    Sugestie:
    Renunţaţi la anunţurile non4x4 ,se doreşte un forum de off road.
    Ideea cu anunturile pentru masinile "non4x4" tine doar de a oferi posibilitatea procurarii unui 4x4 si celor care se "viruseaza" de 4x4, isi doresc un 4x4 si vor sa scape se "sapuniera" in schimbul unui 4x4.....
    Dupa cum vezi, acea sectiune oricum nu a beneficiat de o structura similara celei de la 4x4, tocmai pentru ca este pe loc secundar aici....

&

Data Inscriere
    Aug 2009
    Varsta
    36

Cred ca mi s a sters un anunt abuziv azi...Lexus LX470...
    NEVER DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY!!!!

Data Inscriere
    May 2007
    Varsta
    45
    Masina
    Toyota Landcruiser HJ60 '85, HJ61 '88, FJ62 '88

Citat Postat original de ALPINA Vizualizare Mesaj
    Cred ca mi s a sters un anunt abuziv azi...Lexus LX470...
    O sa iau asta ca pe o gluma.
    Ai citit de curiozitate mesajul acestui topic? Ori nu l-ai citit , ori nu dai doi bani pe el.

Iti dau un pasaj:

Problema intervine in situatia unor utilizatori a caror activitate preponderenta pe acest forum este in sectiunile de mica publicitate neavand mesaje utile in alte sectiuni. Exista utilizatori la care procentul de anunturi/mesaje tehnice este de 9 la 1. Ce fel de utilizator e? Pasionat de 4x4 sau il intereseaza doar propria afacere?

Nu vreau sa dau nume in acest moment, dar ii stim pe cei care procedeaza in acest fel si nu vreau sa se mire nimeni daca vor vedea ca anunturile lor vor fi sterse sau, daca vor insista, accesul lor la sectiunile de mica publicitate va fi restrictionat.

Cred ca am fost suficient de clar.

Data Inscriere
    Aug 2009
    Varsta
    36

Da parca orice utilizator avea dreptul la doua anunturi auto la un anumit interval iar eu aveam impresia ca ma incadrez!Gresesc?
    Oricum sterge mi le te rog pe toate ca-i mai ok asa !
    NEVER DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY!!!!

Discutii Similare

1. Raspunsuri: 0
    :: 9th April 2012, 22:18
  2. Raspunsuri: 0
    :: 31st March 2011, 11:26

Sprijina si tu forumul Club4x4 daca il consideri util.Multumim!