Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Verificarea asigurarilor masinilor inmatriculate in BG


luckgil

Postări Recomandate

Pentru cei care sunt curiosi daca masina vecinului inmatriculata pe Bulgaria are asigurare valabila uite ceva folositor:

 

http://eisoukr.guaranteefund.org/

 

http://eisoukr.guaranteefund.org/searchpolicy?pc=null&l=en

 

A doua este varianta in Engleza pentru cei care nu stiu bulgara (cum sunt eu).

 

Bagi in primul rand numarul masinii, bagi la ultimul codul de validare si iti apare tot istoricul masinii in materie de asigurari. Si cea actuala cand a inceput la cine e facuta, ce numar de polita are cand expira si acelasi lucru si pentru politele expirate.

 

Sper sa va fie de folos.

Editat de Astral
  • Like 3

Suzuki Vitara '92 1.6 8V metaltop putin gadilata,

Aprilia Pegaso '97 plus inca ceva utilaje de sosea

Jeep Cherokee 2001 4.0 automatic + GPL sevential putin gadilata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Daca o masina cu Nr de BULGARIA si sofer Roman intra in masina ta ce trebuie sa faci ???

 

Deci pentru cei care sunt curiosi daca masina vecinului inmatriculata pe Bulgaria are asigurare valabila uite ceva folositor:

 

http://eisoukr.guaranteefund.org/

 

http://eisoukr.guaranteefund.org/searchpolicy?pc=null&l=en

 

A doua este varianta in Engleza pentru cei care nu stiu bulgara (cum sunt eu).

 

Bagi in primul rand numarul masinii, bagi la ultimul codul de validare si iti apare tot istoricul masinii in materie de asigurari. Si cea actuala cand a inceput la cine e facuta, ce numar de polita are cand expira si acelasi lucru si pentru politele expirate.

 

Sper sa va fie de folos.

 

 

EXCELENT !!! :g:tk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...

Re: Verificarea asigurarilor masinilor inmatriculate in BG

 

Cred ca cele pe perioada mai scurta de un an nu le vede bine .

 

Eu am facut una pe 3 luni si-mi da ca e pe un an :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Verificarea asigurarilor masinilor inmatriculate in BG

 

Super tare si util.Am trei masini pe bulgaria si datele oferite din acest site sunt conforme cu realitatea.Foarte util pentru cei care vor sa cumpere o masina de bulgaria.

Fiecare zi trebuie trăită ca și cum ar fi ultima..

Off-road Alyon Team

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Verificarea asigurarilor masinilor inmatriculate in BG

 

ni zice nimeni cum e acum cu noile legi puse pe masinile bulgaroaice?nu a oprit nenea politist pe niciunul cu nr de BG?daca da ce zice?e totul ok sau nu?ca si pe mine ma bate gandul da o bag pe Bg..:banana:banana:banana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Verificarea asigurarilor masinilor inmatriculate in BG

 

Momentan nu exista din cate stiu nici o noua lege. Cand va veni o sa vedem ce aduce nou si rau. Pana atunci nu are rost sa ne vaitam de "drobul de sare de pe soba".

Suzuki Vitara '92 1.6 8V metaltop putin gadilata,

Aprilia Pegaso '97 plus inca ceva utilaje de sosea

Jeep Cherokee 2001 4.0 automatic + GPL sevential putin gadilata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: Verificarea asigurarilor masinilor inmatriculate in BG

 

In atentia celor care au asigurari Uniqa. Asiguratorul a anulat toate asigurarile pe care le-a considerat de risc mare; adica pe acelea care apartin firmelor sau bulgarilor care au inscris in nr. mare auto pentru romani. Cei care aveti asigurari la UNIQA verificati-le pe linkul din startul threadului. Se pare ca Uniqa ramburseaza sumele de bani echivalente perioadei de valabilitate anulata.

Editat de petit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Verificarea asigurarilor masinilor inmatriculate in BG

 

In atentia celor care au asigurari Uniqa. Asiguratorul a anulat toate asigurarile pe care le-a considerat de risc mare; adica pe acelea care apartin firmelor sau bulgarilor care au inscris in nr. mare auto pentru romani. Cei care aveti asigurari la UNIQA verificati-le pe linkul din startul threadului. Se pare ca Uniqa ramburseaza sumele de bani echivalente perioadei de valabilitate anulata.

 

Cate de legal este sa anulezi UNILATERAL un contract pe care initial l-ai facut urmare a acceptiunilor ambelor parti.

Companiile de asigurari ...fac multe magarii ... dar sa ajunga aici ...mi se pare mult!

 

Da, asigurarile devin NULE cand compania da faliment ...p-asta o inteleg ... dar chiar si atunci exista fondul de garantare ...al eventualelor despagubiri ... O fi ia Bulgaria dar totusi nu e Burteknistan ...

Editat de Yonutz

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Verificarea asigurarilor masinilor inmatriculate in BG

 

ni zice nimeni cum e acum cu noile legi puse pe masinile bulgaroaice?nu a oprit nenea politist pe niciunul cu nr de BG?daca da ce zice?e totul ok sau nu?ca si pe mine ma bate gandul da o bag pe Bg..:banana:banana:banana

 

Da, m-a oprit pe mine unu saptamana trecuta pe centura ... mi-a cerut documentele, i-am dat "dosarul" ptr studiu ...s-a uitat la fiecare fila din "almanahe" ...ridicandu-si de cateva ori basca cu sprancenele ... si a concluzionat rapid ... "mda, va doresc drum bun!" Nu a comentat nimic ...

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Verificarea asigurarilor masinilor inmatriculate in BG

 

OK, pentru a mea a gasit validitatea politei de raspundere civila (pe cea actuala si pe cea de anul trecut) dar la green card nu a gasit-o decat cea de anul trecut. La frontier insurance check nu a gasit nici o polita. Asa e normal? Mentionez ca am introdus doar numarul de inmatriculare, fara VIN.

Land Rover Discovery td5 1999

Jaguar XJ8 2002

Ford Mustang Ecoboost 2017, Land Rover Discovery Sport (benzina) 2017

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Verificarea asigurarilor masinilor inmatriculate in BG

 

mie nu imi merge dupa numarul masinii, doar dupa vin. la numar e trecut xxxx

dealtfel puteti cauta dupa numar: xxxx

 

 

oare de ce ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: Verificarea asigurarilor masinilor inmatriculate in BG

 

mie nu imi merge dupa numarul masinii, doar dupa vin. la numar e trecut xxxx

dealtfel puteti cauta dupa numar: xxxx

 

 

oare de ce ?

 

de regula, la prima inmatriculare daca e cazul tau, asigurarea se face doar dupa seria de sasiu....tu neavand numere permanente de inmatriculare...urmand ca apoi sa comunici asiguratorului numerele de inmatriculare atribuitte...de asta gasesti doar dupa seria de sasiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare