Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Cum se deschide masina daca cheia e inauntru?


Tudor Vreme

Postări Recomandate

Am ramas cu masina inchisa intr-un sat cu cheia in bord. Cheia de rezerva e la 200 de km de mine si vreau sa va intreb daca pot face ceva pina poate cineva sa mi-o aduca. Se poate deschide cumva?

Masina s-a inchis singura in timp ce eram linga ea.

Merci

Terrano2 - 2.7 TDi/2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Cum se deschide masina daca cheia e inauntru?

 

Si eu am patit asa la un RAV 4 si nu s-a mai deschis decat cu a doua cheie... E bine ca o ai .... Eu o aveam la firma de leasing.... A mers destul de greu cu ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cum se deschide masina daca cheia e inauntru?

 

Incearca si tu cu mingea de tenis......

 

Unii zic ca ar merge......]

 

:ha::ha::ha:

 

...for innocent women only...

 

omul e la necaz si tu faci misto; parca ai fi eu.

Unde-i un PATROL, acolo-i un drum...

http://www.youtube.com/watch?v=zkXzSVPkucQ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cum se deschide masina daca cheia e inauntru?

 

nu stiu la nissan -- dar poti incerca cu rigla / sarma indoita in capat, pe langa chederul de jos de la geamul usii de la sofer.

 

singura masina pe care n-am reusit s-o deschid asa a fost Accordul din 2007. Am spart geamul mic din spate si am deschis-o, n-aveam cum sa astept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cum se deschide masina daca cheia e inauntru?

 

Am ramas cu masina inchisa intr-un sat cu cheia in bord. Cheia de rezerva e la 200 de km de mine si vreau sa va intreb daca pot face ceva pina poate cineva sa mi-o aduca. Se poate deschide cumva?

Masina s-a inchis singura in timp ce eram linga ea.

Merci

 

Te pot ajuta dar îmi trebuie cîteva informatii:

1. Ce marca de masina este?

2. Cheia e în contact?

3. Închiderea e centralizata? (telecomanda în cheie sau nu?)

Unde-i un PATROL, acolo-i un drum...

http://www.youtube.com/watch?v=zkXzSVPkucQ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cum se deschide masina daca cheia e inauntru?

 

Cred ca sistemul NATS e cel care a inchis masina dupa un anumit timp de la inchiderea usilor, alarma nu avea cum sa fie activata si nici interferente in zona nu sint caci e la munte in zona rurala.

 

Am incercat chestia cu telefonul mobil si activarea prin telecomanda de la distanta, dar nu a mers

Terrano2 - 2.7 TDi/2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cum se deschide masina daca cheia e inauntru?

 

Intr-o benzinarie o blonda se duce la casiera si o intreaba ce poate faca deoarece s-a inchis masina si cheia este in contact, totusi , geamul este putin intredeschis. Seful statiei i-a sugerat sa introduca o sarmulita prin geamul intredeschis si sa prinda manerul si sa-l traga.

 

Dupa o jumatate de ora toata lumea privea cum blonda manevra sarma iar alta blonda de pe scaunul pasagerului tipa:mai la stanga,....mai la drepta.....

 

Lasand gluma.... cu o ruleta rezolvi rapid problema.O introduci pe langa cheder pana simti ca s-a lovit de tija care declanseaza deschidere apoi tragi brusc de ea.

Editat de albinaru
Fericirea este simpla ... depinde cat de simplu poti sa fi!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cum se deschide masina daca cheia e inauntru?

 

:ha::ha::ha:

 

...for innocent women only...

 

omul e la necaz si tu faci misto; parca ai fi eu.

 

 

Iar tu parca ai fi un jurnalist care scoate din context doar ce-i convine........

Daca aveam chef de misto, ii mai indicam si al doilea film ?!??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cum se deschide masina daca cheia e inauntru?

 

Hotii de masini stiu sa deschida o masina. Daca avem noroc, poate invata si oamenii cinstiti sa rezolve o problema.

Scump si prost am tot vazut. Ieftin si bun NU EXISTA! :grin:

Prahova 4x4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cum se deschide masina daca cheia e inauntru?

 

Metoda propusa de Astral este valabila pentru masinile care au inchidere centralizata pe vacum,si au un compresor electric undeva prin portbagaj(ex Golf 3)

Nu stiu in ce zona esti dar in Sinaia este un nene meseriasi autorizat pentru asa ceva.

Daca te hotarasti sa spargi vreun geam,vezi ca un geam mic este mai scump decat unul mare,iti spun din proprie experienta la vw.

L 200

BMW F650 GS Dakar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cum se deschide masina daca cheia e inauntru?

 

OK.

Plan B!

poti procura doua ic-uri de lemn

41lU8X8GAaL.jpg.7df0d26a3ccc85ff3a57909de257ac80.jpg

si o sîrma lunga si stabila (teapana)?

 

Daca n-ai ic-uri merge si cu doua surubelnite dar vei zgîria vopseaua.

 

Daca ai facut rost de ic-uri (sau surubelnite) "craceste" usa din fata dreapta la coltul de sus lînga stîlpul B, întroducînd pe rînd cînd un ic cînd celalalt. Bagi primul cam 1cm, între usa si caroserie, apoi "cracesti" un pic. În locul creeat, bagi al doilea ic (chiar lînga primul) si iar "cracesti" un pic... si tot asa, milimetru cu milimetru, pîna ai loc sa bagi sîrma în habitaclu.

La sîrma îi faci un cîrlig la un capat, si la celalalt o îndoi la 90°.

 

Capatul cu cîrligul îl introduci în masina si încerci sa agati cu el clanta interioara a usii soferului (adica de vis-a-vis). Îndoitura de 90° te ajuta la manevrarea (dirijarea) sîrmei spre pozitia dorita.

Dupa ce ai agatat cîrligul de mîner, tragi de sîrma si usile se vor descuia.

Unde-i un PATROL, acolo-i un drum...

http://www.youtube.com/watch?v=zkXzSVPkucQ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cum se deschide masina daca cheia e inauntru?

 

:ha:Stii foarte bine ce am vrut sa spun. Eu speram ca aflam de la tine o solutie mult mai "tehnologizata" :grin: Dar e foarte buna si asta.

 

Sper sa reuseasca omul nostru sa intre in masina cat mai curand.

Scump si prost am tot vazut. Ieftin si bun NU EXISTA! :grin:

Prahova 4x4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cum se deschide masina daca cheia e inauntru?

 

Metoda propusa de Astral este valabila pentru masinile care au inchidere centralizata pe vacum,si au un compresor electric undeva prin portbagaj(ex Golf 3)

Nu stiu in ce zona esti dar in Sinaia este un nene meseriasi autorizat pentru asa ceva.

Daca te hotarasti sa spargi vreun geam,vezi ca un geam mic este mai scump decat unul mare,iti spun din proprie experienta la vw.

 

Metoda propusa de Astral este valabila pentru blonde si creduli inocenti cu ochi albastrii. :ha:

 

Poti sufla o tona de aer în gaura cheii cu tot cu mingea de tenis; singurul efect v-a fi ca se va umfla usa.:wink:

 

 

@Tudor Vreme:

NU SPARGE NICI UN GEAM; crede-ma ca o poti rezolva curat.

Unde-i un PATROL, acolo-i un drum...

http://www.youtube.com/watch?v=zkXzSVPkucQ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cum se deschide masina daca cheia e inauntru?

 

:ha:Stii foarte bine ce am vrut sa spun. Eu speram ca aflam de la tine o solutie mult mai "tehnologizata" :grin: Dar e foarte buna si asta.

 

Sper sa reuseasca omul nostru sa intre in masina cat mai curand.

 

Solutia tehnologizata functioneaza atîta timp cît nu si-au bagat codita în sistem montatori de alarme si alte blig-bling-uri. Daca nu e montata corect, te trezesti cu o masina deschisa si moarta. De aceea, în asemenea cazuri sîrma-i sfînta.

Poate ca dureaza, dar functioneaza.:grin:

Unde-i un PATROL, acolo-i un drum...

http://www.youtube.com/watch?v=zkXzSVPkucQ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cum se deschide masina daca cheia e inauntru?

 

Manca-v-ar nenea.....parca eu am as fi facut filmuletul ala si l-as fi urcat pe ytb.......:ha:

 

NO OFFENCE, dar ai vizionat primele 8 secunde? Acolo explica ca e la misto. Si cînd apare tipa, nu te benocla la moaca ei dulce, ci citeste stg. jos.:wink:

Unde-i un PATROL, acolo-i un drum...

http://www.youtube.com/watch?v=zkXzSVPkucQ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cum se deschide masina daca cheia e inauntru?

 

Din pacate sint in Tara Hategului si net am la 3 km de mers pe jos pina la masina. Chestia cu sirma pot sa o incerc de dimineata, macar lumina sa am.

Merci de sfaturi pina acum,

Terrano2 - 2.7 TDi/2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cum se deschide masina daca cheia e inauntru?

 

Nu stiu care-s cuvintele alea care tie iti spun clar ca e un film facut la misto, dar mie faza cu "blonda inocenta/fraiera" imi sugereaza ca e o metoda care poate fi pusa in aplicare chiar si de o astfel de blonda.....

 

In schimb, poate ne explici atunci de ce aia care au facut la misto filmul, si-au mai batut capul sa dea si o explicatia relativ pertinenta a metodei :

 

Capturecv.JPG.3a968f05a413e54d7e804b1bff1f08ec.JPG

 

 

TU ai incercat metoda....? De curiozitate, intreb.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare