Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Korando-intrebari


emvib

Postări Recomandate

Am gasit sa-mi schimb masina cu un Koranda cu motor de 2,3diesel,si din anunt reiese ca are doar 75cp;nu stiu daca aceasta masina este echipata cu diferential blocabil pe spate si daca este 4x4 permanent.Nu cam este puturoasa la doar 75 cai?Un consum si c-am la ce probleme sa ma astept de la ea.Proprietarul spune ca de-abia a adus-o din Belgia si ca este autoutilitara;s-au facut si autoutilitare? Ma intereseaza daca cu niste anvelope adecvate la tara unde este drum de pamant lutos si cind ploua numai cu tractorul sau cu 4x4 se poate intra sau iesi.Mentionez ca am alt 4x4 fara diferential blocabil si am fost scos de-acolo cu tractorul si am fiert si motorul.Va multumesc pt. sugestii si raspunsuri.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Korando-intrebari

 

nu are blocant din fabrica.

este un 4x4 part time clasic, cu cutie de transfer, doar ca in loc de maneta ai buton care actioneaza o capsula vacuumatica.

au fost si autoutilitare, au plafonul usor mai inaltat.

 

daca nu faci raliu, motorul de 75 de cai este ok, cu un consum decent. Eu am motorul de 2.3 benzina 143 hp si imi ia max. 8% afara. In afara de faptul ca e scurta si acum am nevoie de una mare, nu ma nemultumeste nimic.

 

dupa cum zicea cineva pe aici pe forum, de ramas ramai cu orice, doar ca la masini mai pregatite iti trebuie un tractor mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 ani mai târziu...

Re: Korando-intrebari

 

Buna ziua

 

Fiind in cautare de masini 4x4 am gasit prin intermediul unui prieten in Belgia pasionat de 4x4, un Ssangyong Korando motor 2.9 TD anul de fabricatie 2001. Ma gandesc sa achizitionez masina dar mai inainte de toate as vrea sa fiu sigur de norma de poluare.

Ma poate ajuta cineva cu date concrete?

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare