Pagina 1 din 12 1234567811 ... UltimaUltima
Afisez rezultatele 1 la 10 din 117

Data Inscriere
    May 2007
    Varsta
    42
    Masina
    Toyota Landcruiser HJ60 '85, HJ61 '88, FJ62 '88, LJ78 '92,

Implicit Calculator online pentru noua taxa de timbru auto

Modificare:

Calculatorul NU MAI E VALABIL. Guvernantii au schimbat totul.
    Citeste mai jos in ultimele mesaje.
    Last edited by Max; 15th February 2013 at 16:18.

Data Inscriere
    Nov 2009
    Varsta
    45
    Masina
    Suzuki GS 550 E,Logan MCV1,6 Mitsubishi Pajero 2,5 LWB.

Implicit Re: Primul calculator online pentru noua taxa de timbru auto

in urma cu ceva vreme am facut calcule peste calcule si imi dadea o suma,am sfarsit prin a agonisi sa pot sa platesc taxa,noul timbru de care vuieste tara ,am zis ca poate ii mai lesne ,oricum o iau ,o invart,o despic ,o adun ,in cazul nostru nu s-a schimbat cu nimic .aprox.aceeasi cota .
    nu stiu ,imi scapa ceva s-au ma scap pe ei si pe timbrul lor

daihatsu rocky an fab.1991, motor 2800.utilitara in actele de provenienta,euro 1 teoretic ,maine ii tai toba jos.
    1120euro taxa de timbru.....
    amintirile cele mai frumoase le am din........vise.

Citat Postat original de blackufo Vizualizare Mesaj
    in urma cu ceva vreme am facut calcule peste calcule si imi dadea o suma,am sfarsit prin a agonisi sa pot sa platesc taxa,noul timbru de care vuieste tara ,am zis ca poate ii mai lesne ,oricum o iau ,o invart,o despic ,o adun ,in cazul nostru nu s-a schimbat cu nimic .aprox.aceeasi cota .

daihatsu rocky an fab.1991, motor 2800.utilitara in actele de provenienta,euro 1 teoretic ,maine ii tai toba jos.
    Asta daca ai noroc sa fie euro 1 dar nu cred.
    Acelasi calcul l-am facut si eu patrol,autoutilitata,motor 2,8,an 1994,euro zero(verificat personal la RAR)si mi-a dat taxa undeva pe la 2500 E.Concluzia este ca raman in continuare pe BG si de 2500 E imi platesc taxele pe 6 ani.
    Fiecare zi trebuie trăită ca și cum ar fi ultima..
    Off-road Alyon Team

Vanzator Autorizat
    Data Inscriere
    Mar 2011
    Varsta
    31
    Masina
    Nissan Patrol Y60 scurt

Citat Postat original de blackufo Vizualizare Mesaj

Asa e si la Patrol cu euro 1 :( ... eu ma multumesc ca nu s-a marit
    Madi - 0768 295 083 - Piese Nissan Patrol Y60 & Accesorii Offroad -

Banned
    Data Inscriere
    Aug 2012
    Varsta
    42

Jigodiile au reusit sa gaseasca o metoda prin care nu ies imediat oamenii in strada sa blocheze intersectiile cu niste " valori " de cateva miliarde de euro . Ei nu impoziteaza ( vorba vine ) proprietarul , care se simte oarecum scutit de plata unei taxe , impoziteaza urmatorul proprietar care vrea sa cumpere masina. In realitate, valoare masinii de piata va scadea exact cu valoarea taxei de timbru si proprietarul va avea de pierdut. Ieri am umblat prin doua targuri auto si cuvantul de ordine era " dezmembrare " . Acest lucru va bloca pe termen foarte lung tranzactiile cu masini S-H , pentru ca potentialii cumparatori vor cauta in special masini cu Timbru platit anterior de vreun fraier. Cum taxa se plateste o singura data, la urmatoarele transcrieri nu va mai fi cazul. Parca vad in targuri anunturi cat tot parbrizul " Vand masina cu taxa de timbru platita de fraierul dinaintea voastra ".
    Din pacate , principiul " Poluatorul plateste este violat la propriu , ajungandu-se la niste aberatii crunte incare masini cu poluare cat Roman Diesel-ul nu platesc nimic , pe cand o masina cu euro 4 plateste o taxa egala cu valoare ei de piata.
    Incep sa ii regret pe comunisti.

Data Inscriere
    Dec 2012
    Varsta
    38
    Masina
    Nissan Patrol GR Y60

La Patrol de 2.8, vechime peste 15 ani non-eur sau eur 1, taxa e de 1260-1380 eur. tot nu e bine sa trecem pe placute romanesti.
    Dincolo e mai ieftin !!! cu banii astia platesc cam 4-5 ani la vecini.
    HURT ME WITH THE TRUTH
    DON`T CONFORT ME WITH A LIE.

Noi astia cu ATV-urile sintem mai baftosi . Pentru Vitara 1.6 carburator non-euro, timbrul este de 528.
    "Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail". Ralph Waldo Emerson

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Data Inscriere
    Apr 2011
    Varsta
    35
    Masina
    nissan y61 2005

la noi astia cu tractore mai noi taxa e acceptabila 8500 euro deci mi-am tras masina pe viata

Data Inscriere
    Dec 2012
    Varsta
    38
    Masina
    Nissan Patrol GR Y60

eu cred ca astia care pun la cale legea au si ei ceva tractorase de offroad mai vechi si incearca sa nu rupa fundul buzunarului de la piept cand platesc taxa de timbru. viata e frumoasa, gandurile creative
    HURT ME WITH THE TRUTH
    DON`T CONFORT ME WITH A LIE.

Data Inscriere
    Jun 2009
    Varsta
    39
    Masina
    mitsubishi pajero 3500

Scuze de off dar sunt curios cum au ramas impozitele de ex. La un motor de 2.8 sau 3l cat se mai plateste acum ca de taxa e taxa dar restul......Multumesc.
    Mitsubishi Pajero 3500 v6

Pagina 1 din 12 1234567811 ... UltimaUltima

Discutii Similare

1. Raspunsuri: 18
    :: 9th November 2013, 13:41
  2. Raspunsuri: 0
    :: 22nd January 2013, 07:38