Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimaUltima
Afisez rezultatele 11 la 20 din 23

Data Inscriere
    Jan 2008
    Varsta
    48
    Masina
    Discovery I

Implicit Re: Conducte cupru tur/retur benzina de unde cumpar in Bucuresti !?!?!?

Citat Postat original de PYZ Vizualizare Mesaj
    Asta doar la conductele decupru.Spune-i omului, ca sa nu se sperie.
    Depinde de sistemul ales la imbinare .NU de fiecare data ai nevoie de bercuire, poate la conductele de frana ai nevoie, la combustibil nu e necesra.Sunt sisteme inclusiv de alimentare cu propan/butan care doar se strang si inelul respectiv se fixeaza pe teava la strangere.Asa ca cea mai ieftina solutie este cea pe care ti-o poti permite si o si gasesti.
    In general ar trebui sa fie de acelasi diametru pus de fabricant.
    Land Rover Discovery I
    Mercury Sable
    LR serie III

Data Inscriere
    Feb 2009
    Varsta
    41

Implicit Re: Conducte cupru tur/retur benzina de unde cumpar in Bucuresti !?!?!?

O solutie definitiva sunt cele de plastic , gasesti usor pe la firmele de hidraulica sau la piese de camioane . Traiesc forever , nu se fisureaza , bine instalate le lasi mostenire unui nepot si el la un muzeu , ...

Data Inscriere
    Jun 2009
    Varsta
    34
    Masina
    Daihatsu Feroza
    Licenta FRAS
    Nu am

Sau cele de cupru invelite in plastic :)
    Skoda Octavia facelift 1.6 MPI 2010.The Green Shark
    Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Data Inscriere
    Sep 2011

Se poate inchide , multumesc . DEDEMAN ! toate neamurile
    ...magaru' moare de drum lung si prostu' de grija altuia.

Vanzator Autorizat
    Data Inscriere
    Oct 2011
    Varsta
    38
    Masina
    G 290TD, Golf Plus,KTM 620 Supercomp

Eu chiar acum refac toata instalatia la feroza,avantajul meu e ca am cabina data jos ,am acces perfect.
    Tur retur inlocuiesc cu teava de plastic pneumatic ,rezistent la benzina si ulei,si 10 bari,tevi de 8mm,aerisire rezervor teava plastic 6mm,iar conducta de frana,in loc de 5 ,pun teava cupru de 6mm.

Data Inscriere
    Sep 2011

Spune-ne si noua de unde cumperi teava de plastic , de 6 si 8 mm si cum o bercuiesti la capete acolo unde este nevoie sau pui coliere ?

Merci
    ...magaru' moare de drum lung si prostu' de grija altuia.

Data Inscriere
    Feb 2009
    Varsta
    41

Pentru diametrul majorat de la 5mm ( defapt e ceva mai mic de 5mm ) la cel de 6mm cum rezolvi cu olandezele ? E simpleflare , doubleflare sau bubbleflare ? Intreb ca-s curios cum incap , faci etansarile mai mici in latime ?

Data Inscriere
    Jan 2008
    Varsta
    48
    Masina
    Discovery I

La frana am cumparat de fara aici nu se gaseste diametrul ala....si conexiuni tot de afara si trusa de dublu-simplu flare tot de afara.....aici gasiti teva de cupru, alama la Laromet.SA...dar nu dimensiunea aia de aproape 5mm. gasiti 4,6 si restul mai uzuale.
    Pe cea de afara mai precis UK era stantata inclusiv preisune de lucru ..si rupere. conexiuniile le gasiti inclusiv in inch sau metric..depind e de ce aveti nevoie.....
    Succes!
    Land Rover Discovery I
    Mercury Sable
    LR serie III

Vanzator Autorizat
    Data Inscriere
    Oct 2011
    Varsta
    38
    Masina
    G 290TD, Golf Plus,KTM 620 Supercomp

Eu sunt din Oradea,avem un magazin cu chestii hidraulice si pneumatice.Tevile din plastic le prind cu colier,introducand 10-15mm de teava metalica cu perete subtire inde strange colierul.
    Cos,nu am gasit tevi mai mici de 6,am mai montat multe,la strung maresc gaura de la 5,la 6 mm,iar pentru marginea tevii am un mini aparat de bercheluit,am luat de la un magazin cu accesorii aer conditionat.
    Nu am avut probleme sa scape sau sa puste teava,se strange mai cu simt decat cele de fier.

Data Inscriere
    Jan 2008
    Varsta
    48
    Masina
    Discovery I

Trolii Primetech 13.000 lbs (5,9t)
    http://www.carparts-direct.co.uk/hom...pe-flaring-kit.
    SI la Laromet tevile sunt la 42 de roni /kg deci ee ieftin.aia de afara doar e testata pentr asa ceva frana.
    Land Rover Discovery I
    Mercury Sable
    LR serie III

Discutii Similare

1. Raspunsuri: 0
    :: 16th May 2013, 11:00
  2. caut transport cluj bucuresti si retur.
    By mironel4 in forum Cereri transport
    Raspunsuri: 0
    :: 3rd February 2013, 13:56
  3. Raspunsuri: 5
    :: 8th January 2011, 22:37
  4. Conducte frina: metal sau cupru?
    By 627235 in forum Mecanica
    Raspunsuri: 29
    :: 3rd October 2009, 23:53