Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

De unde leg sufa in spate la Y61?


4L Limited

Postări Recomandate

Deasupra carligului se afla o veriga (sa ii spun asa) care este prinsa in bara spate.

 

Intrebarea mea este daca rezista pentru a lega sufa de acolo in cazul in care trebuie sa tractez pe cineva?

 

Mi se pare ca este prinsa doar de bara sau are ceva legaturi pe dedesupt cu sasiul?

 

Atasez si o poza cu partea in cauza!

 

Multumesc

DSC_46341.thumb.jpg.1dba1481ff3eb02e33a2c1e3b70eab79.jpg

Nissan Patrol Y61 3.0 auto *gamedog*

"A journey of a thousand miles begins with a broken fan belt and a flat tire." :dr2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De unde leg sufa in spate la Y61?

 

E prinsa direct de traversa spate , cu bucse dedicate , treaba serioasa dar totusi nu e destinata tractarii sau recuperarii care presupun eforturi serioase . Ca unii baieti au folosit-o fara menajamente e cu totul alta poveste , dar se poate termina nasol .

Mai sunt si ochiuri de ancorare la partea spate a sasiului , dar si ele pot ceda , sunt mentionate ca fiind destinate ancorajului pe platforma .

Daca vrei puncte de recuperare pentru treburi serioase trebuie sa le le confectionezi , se prind pe capetele sasiului in gaurile de montare a dispozitivului de remorcare , sau daca carligul exista deja se intercaleaza intre sasiu si acesta .

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De unde leg sufa in spate la Y61?

 

Daca este prinsa de traversa spate trebuie sa fie rezistenta....deci pot scoate pe cineva din belea sau sa ma traga pe mine cineva in spate.

 

Ma gandeam ca daca agat sufa de acolo imi zboara bara spate ca in clipul postat pe aici pe undeva :grin:

 

@cos: multumesc pentru lamurire!

Nissan Patrol Y61 3.0 auto *gamedog*

"A journey of a thousand miles begins with a broken fan belt and a flat tire." :dr2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De unde leg sufa in spate la Y61?

 

E Patrol , si greutatea aia pentru care sufera el cel mai mult se regaseste in rezistenta structurii . Indiscuatabil , orice se poate stica , dar in cazul asta ai mult mai mult de munca ( nu stiu nici un caz cu ocetul central de Patrol hatanat , dar nici n-am cercetat special pentru asta .

Pe aceasi prindere am vazut montat un carlig de-ala comunist , de aro , pentru remorca cu ochi rotund la protap , Dupa cum arata treba aia , fusese muncit , si inca nu ridicase probleme .

Pe mine ma ingrijoreaza mai mult ochetul central original de Patrol . Sunt unele sudate pe ambele fete ale placii , si altele sudate doar pe interior .

Daca ai sudura vizibila pe exterior , e e din ala care duce mai mult .

Dar cel mai mult duce bunul simt , si tine si mult mai mult ....

Editat de cos

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare