GTC Auto Shop
Pagina 1 din 5 12345 UltimaUltima
Afisez rezultatele 1 la 10 din 48

Data Inscriere
    Sep 2012
    Varsta
    36
    Masina
    Jeep Wrangler YJ 2,5L MPI, ex. Suzuki Jimny

Implicit Am manual service Jimny lb. engleză, se oferă pe mail la cerere!

Pentru cei pasionați de mecanică sau pur și simplu curioși de una alta, dețin și ofer la cerere manualul de service SUZUKI JIMNY pe e-mail. Īn arhivele rar pe care le am, sunt mai multe fișiere *.pdf īn care veți găsi explicate īn cuvinte și cu poze pas cu pas operațiuni cum ar fi:

- īnlocuire kit ambreiaj;
    - īnlocuire plăcuțe frīnă;
    - īnlocuire rulmenți roți și rulmenți kingpin;
    - īnlocuire bucșe tendoane;
    ... etc.

Numai bine!
    Last edited by Max; 9th May 2013 at 09:47.
    All-Wheel Drive - it`s all we'll drive! lllllll

Data Inscriere
    Oct 2011
    Varsta
    56
    Masina
    Suzuki Jimny 1328cc,Ac,'02

Implicit Re: Am manual service Jimny lb. engleză, se oferă pe mail la cerere!

Citat Postat original de mita31 Vizualizare Mesaj
    Pentru cei pasionați de mecanică sau pur și simplu curioși de una alta, dețin și ofer la cerere manualul de service SUZUKI JIMNY pe e-mail. Īn arhivele rar pe care le am, sunt mai multe fișiere *.pdf īn care veți găsi explicate īn cuvinte și cu poze pas cu pas operațiuni cum ar fi:

- īnlocuire kit ambreiaj;
    - īnlocuire plăcuțe frīnă;
    - īnlocuire rulmenți roți și rulmenți kingpin;
    - īnlocuire bucșe tendoane;
    ... etc.

Numai bine!
    salut !
    poti sa-mi trimiti si mie manualul pe adresa: dioda45@yahoo.com
    multumesc !

Sint cele de la bigjimny.com?
    Suzuki Jimny 1.3i 2004

"There is nothing wrong with the planet... people are f*cked" - George Carlin Saving the planet

Data Inscriere
    Sep 2012
    Varsta
    36
    Masina

Citat Postat original de unde Vizualizare Mesaj
    Sint cele de la bigjimny.com?
    Nu sunt de la bigjimny.com, este un manual de service de fabrică. E foarte complet, ai īn el și cotele de strāngere de la șuruburile ștergătoarelor
    Sunt 2 arhive de cate 23Mb si o a treia de 9Mb care sa nu depășesc limita maxima de 25 Mb/atașament pe yahoo mail, deci vor fi atașate toate unul cāte unul, voi trimite 3 mail-uri cu cāte o arhivă rar, după ce īl dau catorva dintre voi, am rugămintea să vă puneți sub urmărire acest subiect, pentru cānd īl mai cere cineva și să-l īnmulțim cum s-a făcut și cu catalogul de piese.

Numai bine!
    Last edited by mita31; 8th May 2013 at 10:29.

Data Inscriere
    May 2007
    Varsta
    45
    Masina
    Toyota Landcruiser HJ60 '85, HJ61 '88, FJ62 '88

Nu sunt de la bigjimny.com, este un manual de service de fabrică. E foarte complet, ai īn el și cotele de strāngere de la șuruburile ștergătoarelor
    Sunt 2 arhive de cate 23Mb si o a treia de 9Mb care sa nu depășesc limita maxima de 25 Mb/atașament pe yahoo mail, deci vor fi atașate toate unul cāte unul, voi trimite 3 mail-uri cu cāte o arhivă rar, după ce īl dau catorva dintre voi, am rugămintea să vă puneți sub urmărire acest subiect, pentru cānd īl mai cere cineva și să-l īnmulțim cum s-a făcut și cu catalogul de piese.

Numai bine!
    Hai sa gasim o formula ca sa ajunga la mine si il pun eu pe serverul Club4x4 ca sa il poata downloada lumea oricand.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

"Nu stiu care e cheia succesului dar stiu care e cheia esecului: Sa incerci sa ii multumesti pe toti"

E manualul de service ala de pe net, pt motorul G13BB, sau e si pt modelele mai noi ?
    Jimny VVT, ex Toyota KZJ70 - "cand ma fac mare, imi iau Defender"

Data Inscriere
    Sep 2012
    Varsta
    36
    Masina

Citat Postat original de Max Vizualizare Mesaj
    Hai sa gasim o formula ca sa ajunga la mine si il pun eu pe serverul Club4x4 ca sa il poata downloada lumea oricand.
    Sunt de acord. Dă-mi un pm cu adresa de e-mail unde vrei să ți-l trimit.

Numai bine!

Data Inscriere
    Sep 2012
    Varsta
    36
    Masina

Citat Postat original de gabitzu Vizualizare Mesaj
    E manualul de service ala de pe net, pt motorul G13BB, sau e si pt modelele mai noi ?
    Nu știu care-i ăla de pe net, probabil sunt mai multe variante pe net și eu tot de pe net īl am. Nu este un manual doar pentru motor, este pentru mașinile SUZUKI, model JIMNY, cu CV a/t sau manuală, benzină.

Īn acest manual nu scrie tipul (codul motorului), sau nu am văzut eu, dar ai explicații și scheme foarte detaliate despre ungerea motorului, funcționarea și modul de īntreținere al perifericelor motorului, cāt și ale internelor, transmisie, partea de electrică-electronică cu diagrame, ECU, mecanică, gresare, intervale de service, diagnoză etc. Eu cred că dacă ești interesat, īl iei și īl frunzărești și sigur te va ajuta la ceva, vreodată. Tu vrei să faci doar reparație la motor?

Diferențele īntre Jimny pe benzină mai vechi și cele mai noi sunt minore, aproape fără īnsemnătate, pot spune. Distribuția pe curea la G13BB și pe lanț la M13A, cuplarea din buton 4x4 Hi și Lo la cele mai noi față de cele vechi din manetă, vvt-ul, facelift-ul și planșa de bord redesenată. Cam atāt īmi aduc aminte acum. Oricum, partea mecanică e cam aceeași. Diferențe există și īntre cele cu ABS și cele fără ABS, dar de demontat și de montat la loc rulmenții cam tot la fel se face. Așa că, dacă īl vrei, anunță-mă. Nu e cu bani. Numai bine!
    Last edited by mita31; 8th May 2013 at 16:07.

Data Inscriere
    Oct 2011
    Varsta
    56
    Masina
    Suzuki Jimny 1328cc,Ac,'02

Citat Postat original de MIHAI DAN Vizualizare Mesaj
    salut !
    poti sa-mi trimiti si mie manualul pe adresa: dioda45@yahoo.com
    multumesc !
    am primit manualul service .
    multumesc !

Data Inscriere
    May 2007
    Varsta
    45
    Masina
    Toyota Landcruiser HJ60 '85, HJ61 '88, FJ62 '88

Sunt de acord. Dă-mi un pm cu adresa de e-mail unde vrei să ți-l trimit.

Numai bine!
    office@club4x4.ro
    Nu conteaza cat de mare e.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

"Nu stiu care e cheia succesului dar stiu care e cheia esecului: Sa incerci sa ii multumesti pe toti"

Pagina 1 din 5 12345 UltimaUltima

Discutii Similare

1. service manual HGalloper
    By gotca in forum Hyundai
    Raspunsuri: 19
    :: 13th February 2017, 12:23
  2. Manual service Suzuki Jimny
    By Max in forum Manuale de service
    Raspunsuri: 0
    :: 9th May 2013, 03:45
  3. Jimny- Service Manual
    By Nautilus in forum Manuale de service
    Raspunsuri: 15
    :: 27th February 2012, 14:52
  4. Manual service Actros
    By SorinD in forum Camioane
    Raspunsuri: 5
    :: 25th January 2009, 20:06

Sprijina si tu forumul Club4x4 daca il consideri util.Multumim!