Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Mi-am luat Jimny


SOGO

Postări Recomandate

Salut

 

Mi-am luat si eu Jimny. Sunt super incantat de masina. Am mai avut pt. doar 6 luni un Samurai care nu se preta utilizarii zilnice in Bucuresti.

Merg cu masina 90% in oras si 10% in excursii asa ca probabil o sa ma abtin de la modificari importante...pentru moment. Urmeaza doar un scut metalic si poate un roof-rack.IMG_0766.thumb.jpg.5173d2d8fa20a1e99622c4e2db684a7b.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Mi-am luat Jimny

 

sa il stapanesti sanatos!

 

nu ii trebuie decat anvelope bune si esti foarte tare in off-road....daca pui niste simex-uri....e tunat gata...

 

daca bagi 90% in oras si restul....la plimbare....poate AT sau MT ( MT+ TROLIU iar poti face off-road)

 

Atentie - niciodata singur in off-road adica cel putin 2 masini

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Mi-am luat Jimny

 

Bravo, să-l stăpâneşti sănătos! Să-l pui la treabă cu plăcere.:h5

 

Numai bine!

Editat de mita31
All-Wheel Drive - it`s all we'll drive! lllllll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Mi-am luat Jimny

 

Buna alegere ai facut, sunt niste masinarii extraordinare! Dupa 4 ani de zile, de cand am cumparat si folosit Jimny, atat in offroad cat si pe sosea, pot spune ca este o masina fiabila si f. potrivita ptr. drumurile noastre. Sa te poarte sanatos!

:club: :j [fulgu]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Mi-am luat Jimny

 

Bravo pentru achiziţie. La imbunataţiri nu uita de amortizor directie. E ieftin şi face toţi banii!

 

Merci mult. Este in plan odata cu scutul dar am uitat sa mentionez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Jurnal de bord - Jimny de oras

 

Va multumesc pt. urari.

Mi-am propus sa va tin la curent atat cu iesirile pe care o sa le fac impreuna cu noua mea jucarie cat si cu micile imbunatatiri.

 

Cum inca nu pot sa ma laud cu iesiri in teren va anunt ca am achizitionat un scut metalic de aici

http://www.scutmotor.co/ . Livrarea a fost de pe o zi pe alta si pretul cu tot cu livrare in Bucuresti 367 Ron.

Dupa ce il montez (la Dojo Suzuki) o sa va spun si cum s-a potrivit.

 

Cred ca trebuie sa mentionez si cea mai costisitoare (si inutila) "imbunatatire" de pana acum TAXA DE TIMBRU - 3500 RON pt Jimny pe banzina EURO 4 din 2006, 174 gCO2.

 

Urmeaza schimbul fluidelor si al filtrelor, un amortizor de directie si achizitia catorva accesorii pt. recuperare - sufa, lopata, topor, ocheti. Mi-ar folosi o recomandare de sufa dimensionata potrivit pt Jimny.

 

Mentionez ca masina nu are nici o modificare majora si avand in vedere ca o folosesc 90% in oras intentionez sa raman cat mai aproape de original.

Editat de SOGO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare