Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Dragon Winch - Made in Poland


Heavy D.

Postări Recomandate

Re: Dragon Winch - Made in Poland

 

Am vizitat standul lor, ca în fiecare an, la tîrgul international de la Bad Kissingen. Fac o impresie foarte buna din toate punctele de vedere, au o gama foarte bogata de trolii si se pare ca si Know-How-ul necesar.

Unde-i un PATROL, acolo-i un drum...

http://www.youtube.com/watch?v=zkXzSVPkucQ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Dragon Winch - Made in Poland

 

Nu va lasati furati de peisaj, troliile sunt tot made in china doar ca sunt personalizate de polonezi. Nu inseamna ca nu pot avea un raport calitate pret foarte bun.

In China poti comanda si trolii roz si pe care sa scrie Heavy D Winch daca vrei. :grin:

 

Ei zi ca au distribuitor si in Romania.

Datorită unei creşteri dinamice, a inovaţiilor tehnologice şi a orientării asupra necesităţilor clientului, ne bucurăm de o binemeritată poziţie de lider pe piaţa troliilor. Extinderea mărcii DRAGON WINCH pe pieţele internaţionale a adus o creştere puternică a cotei de piaţă în ţări precum Germania, Austria, Irlanda, Marea Britanie, Olanda, Suedia, Rusia, Lituania, Letonia, Estonia, Armenia, Belarus, Italia, Republica Cehă, Slovacia, Ucraina, România, Croaţia, Ungaria, Bulgaria, Franţa, Belgia,

 

Oare cine e?

Editat de Max
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Dragon Winch - Made in Poland

 

Nu va lasati furati de peisaj, troliile sunt tot made in china doar ca sunt personalizate de polonezi. Nu inseamna ca nu pot avea un raport calitate pret foarte bun.

 

Asta asa e. Tara în care sînt fabricate nu are nimic de a face cu calitatea produsului. Si Troliile Warn se fac tot în China ceea ce nu înseamna automat ca sînt proaste.

 

:h5

Editat de Patrolator

Unde-i un PATROL, acolo-i un drum...

http://www.youtube.com/watch?v=zkXzSVPkucQ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Dragon Winch - Made in Poland

 

Asta asa e. Tara în care sînt fabricate nu are nimic de a face cu calitatea produsului. Si Troliile Warn se fac tot în China ceea ce nu înseamna automat ca sînt proaste.

 

:h5

 

Este diferenta uriasa intre produsul made in China si " chinezarie".

 

Warn produce si in China, dar standardul de calitate este Warn, controlat si garantat de Warn.

 

Max se refera la fabricile din China care produc trolii si le branduiesc dupa cum vrea clientul. Functie de seriozitatea fabricii si de cat este dispus sa plateasca clientul, apar si diferentele de calitate si performanta. Pe un produs care arata cam la fel si are caracteristicile scrise pe etichete echivalente, poti plati in China de la un pret mic pana la de 3-5 ori pretul. Sigur produsele nu au aceeasi calitate.

 

In China se fac si produse foarte bune, fara indoiala. Exista insa si multa marfa proasta, vanduta in toata lumea sub diferite denumiri.

 

Important este renumele pe piata al unui brand de trolii (garantat de o istorie pozitiva si de certificari internationale consacrate), de existenta unui importator serios in Romania, care sa acorde garantie si sa solutioneze toate problemele tehnice, de aprovizionare si de post garantie care- inevitabil- vor aparea.

 

L.E. Dragon Winch ne-a contactat si pe noi sa devenim distribuitor, dar pe mine unul, inca nu m-au convins...

GTC Auto: service 4x4 / accesorii off-road

GTC auto SHOP: magazin online de accesorii 4x4

 

www.gtcauto.ro / www.shop.gtcauto.ro / www.gtcmotorsport.ro

razvancirap@gtcauto.ro / 0723.541.851

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Dragon Winch - Made in Poland

 

In cluj este reprezentatn dragon winch, are si p[iese de schimb, noi cu grantie 2 ani de zile, zilele trecute am achizitionat si eu unul.

200Hp Boosted ZD30 - NADS Fitted - Oil Catch Tank - OME +5 - Cooper STT PRO 33" - 13000lbs winch - Snorkel - Roof Tent
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 luni mai târziu...

Re: Dragon Winch - Made in Poland

 

posesor si eu de dragonwinch,calitatea buna,nu am reusit sa il testez inca,dar mi-a lasat o prima impresie buna

Ever tried.Ever failed.Try again.Fail again.Fail better
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Dragon Winch - Made in Poland

 

In cluj este reprezentatn dragon winch, are si p[iese de schimb, noi cu grantie 2 ani de zile, zilele trecute am achizitionat si eu unul.

Salut,

 

Poti sa imi dai pe un numar de tel al reprezentantei din cluj?

 

Multumesc.

EX-NISSAN :tk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 ani mai târziu...

Re: Dragon Winch - Made in Poland

 

0732254320

0744760683.......ARPI

Cred ca ti-ar putea fi de folos numerele de mai sus. Nu stiu daca ei sunt sau nu reprezentanta, dar saptamana trecuta am fost la el si am discutat despre DRAGONWINCH. Aveau pe stoc si mi- spus ca are in mod curent si piese de schimb. Eu inca inclin inspre IRONMAN, insa nu stiu cum este cu piesele de schimb asa ca acum iau in calcul si seria noua HIGHLANDER DWH-9000HD. Ce stiti despre acest model?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Dragon Winch - Made in Poland

 

0732254320

0744760683.......ARPI

Cred ca ti-ar putea fi de folos numerele de mai sus. Nu stiu daca ei sunt sau nu reprezentanta, dar saptamana trecuta am fost la el si am discutat despre DRAGONWINCH. Aveau pe stoc si mi- spus ca are in mod curent si piese de schimb. Eu inca inclin inspre IRONMAN, insa nu stiu cum este cu piesele de schimb asa ca acum iau in calcul si seria noua HIGHLANDER DWH-9000HD. Ce stiti despre acest model?

 

cred ca dupa 2 ani numai are nevoie de aceste informatii :sp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare