GTC Auto Shop
Pagina 1 din 2 12 UltimaUltima
Afisez rezultatele 1 la 10 din 17

Data Inscriere
    May 2007
    Varsta
    45
    Masina
    Toyota Landcruiser HJ60 '85, HJ61 '88, FJ62 '88

Implicit Piese de schimb pentru Toyota Landcruiser seria J4

Deoarece sunt destul de putini cei care au acest model de masina si pentru a ne ajuta intre noi, deschid aici un topic in care putem posta ce piese de schimb avem disponibile sau stim pe la altii.
    Vanzari, cumparari, schimburi, donatii, imprumuturi etc...

Repet, discutam strict de piese pentru seria J4.

Eu am disponibile urmatoarele piese:

- kit original coroana/pinion pt diferentialul fata, raport 4.11 - pret 100 euro
    - punte fata J40. Puntea este dezechipata complet si este in stare foarte buna - donatie

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

"Nu stiu care e cheia succesului dar stiu care e cheia esecului: Sa incerci sa ii multumesti pe toti"

Data Inscriere
    May 2007
    Varsta
    45
    Masina

Implicit Re: Piese de schimb pentru Toyota Landcruiser seria J4

- kit original coroana/pinion pt diferentialul fata, raport 4.11 - pret 100 euro

Daca e cineva interesat de acest kit, sa faca dovada trimiterii banilor aici:

http://forum.club4x4.ro/showthread.p...181#post906181

Ajutati-l pe Daniel!

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

"Nu stiu care e cheia succesului dar stiu care e cheia esecului: Sa incerci sa ii multumesti pe toti"

Data Inscriere
    May 2007
    Varsta
    45
    Masina

Puntea nu mai e disponibila.

Data Inscriere
    Jun 2007
    Varsta
    40
    Masina
    boala grea

Caut 1 bucata janta split (cu cerc demontabil) R16 pentru Toyota seria 4 sau 6.

Multumesc
    FJ40 '77(vandut), HZJ74 01 HZJ80 '94, HDJ100 '98 (vandut), 120 '06 (vandut) UZJ100 03, Celica SupraMK2 82 ... si lista ramane deschisa

Pentru cei interesati de piese pentru seria J4 va recomand cu caldura un magazin mare din Portugalia unde cred ca gasesti mai multe chestii si decat in state.Am dat intamplator peste el si merita toata atentia.Te scuteste de transportul transatlantic,taxe vamale etc.Aruncati o privire in site-ul de mai jos si va veti convinge.
    http://www.megastore4x4.pt

Data Inscriere
    May 2007
    Varsta
    45
    Masina

Au de toate dar pentru seria 6 nu au nimic :(

Citat Postat original de Max Vizualizare Mesaj
    Au de toate dar pentru seria 6 nu au nimic :(
    Am vazut ca nu au J6.Deaia am si postat aici la rubrica J4.Maine imi command un pachet de la ei.Daca vrea cineva sa se combine la transport,cu placere.

Data Inscriere
    Jun 2010
    Masina
    Toyota Land Cruiser BJ42

Citat Postat original de Milan Vizualizare Mesaj
    Am vazut ca nu au J6.Deaia am si postat aici la rubrica J4.Maine imi command un pachet de la ei.Daca vrea cineva sa se combine la transport,cu placere.
    Ma inciti si eu nici macar n-am inceput s-o disec.....Stiu ca nu-i frumos, ar trebui s-o fac eu, dar totusi te intreb: ai reusit sa compari preturile, all in, cu cele de peste ocean? Diferente, sau se merge tot pe raport 1/1 usd/eur?
    N-am reusit sa verific inca daca nu cumva pe relatia AU-NZ/UK sunt ceva exceptari de taxe de import. Daca se aplica, imi trecea prin cap o relatie in triunghi. Baiul ar fi timpul de livrare lung.
    Eu stau ca pe ace, nu ma apuc s-o bibilesc inainte de a termina cu actele, 15-20.01.
    Bafta!
    AJUNGE!
    Bunul simt ar trebui sa fie de common sense!

Data Inscriere
    Jun 2007
    Varsta
    40
    Masina
    boala grea

Citat Postat original de Milan Vizualizare Mesaj
    Ai reusit sa comanzi ceva ... trebuie sa mai iau si eu ceva maruntisuri.
    FJ40 '77(vandut), HZJ74 01 HZJ80 '94, HDJ100 '98 (vandut), 120 '06 (vandut) UZJ100 03, Celica SupraMK2 82 ... si lista ramane deschisa

Data Inscriere
    Jun 2010
    Masina
    Toyota Land Cruiser BJ42

Facut solicitare la ei pentru oferta ansamblu complet hardtop+usi ambulanta, cu toate accesoriile de montaj.
    In conditiile in care mare parte din elemente erau second hand, total factura 4438 euro.... No way!
    Totusi, pentru maruntisuri diverse, se pare ca merita, punand totul in balanta (pret lista, lipsa taxe import, pret transport, timp livrare).
    AJUNGE!
    Bunul simt ar trebui sa fie de common sense!

Pagina 1 din 2 12 UltimaUltima

Discutii Similare

1. Raspunsuri: 28
    :: 23rd October 2016, 20:49
  2. Raspunsuri: 32
    :: 7th February 2016, 15:02
  3. Toyota Landcruiser seria J4
    By Max in forum Landcruiser J4
    Raspunsuri: 12
    :: 9th May 2012, 07:00

Sprijina si tu forumul Club4x4 daca il consideri util.Multumim!