Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

IID Tool...


Axel

Postări Recomandate

Re: IID Tool...

 

da iidtool (asa intr-una pe youtube) ex:

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: IID Tool...

 

doar ti-am aratat, la D2 nu merge:wink:

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: IID Tool...

 

Mda... Se pare ca nimeni nu are....

 

Mi-am facut acum ceva vreme o interfata de diagnoza si softurile aferente pentru al meu Freelander 2, interfata care poate sa citeasca toate modulele, sa stearga erori, sa reseteze si calibreze diverse treburi, etc. - the whole package, mai putin flashing deoarece asta e un pic mai complicat, dar realizabil, si nu am avut timp. Gata, ajunge cu lauda de sine.... :grin:

 

Am vazut zilele astea interfata celor de la GAP si mi-a placut idea de a implementa ceea ce am facut intr-un device asemanator, deoarece clusterul de la D3, RRS, etc. se aseamana in multe privinte cu cel de la Freelander 2.

 

Vroiam sa monitorizez cateva minute comunicatia intre device si masina ca sa vad cum se comunica informatia catre instrumente si speram ca cineva sa ma poata ajuta. Asta e...

Oricum mi-am cumparat un instrument cluster second pentru a-l folosi pe post de cobai si sper sa reusesc.

 

Mai este cineva pe aici care s-a implicat in dezvoltare de aplicatii si interfete pentru diagnoza?

Editat de Axel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare