Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Achizitie Land Cruiser 120


graphiq4u

Postări Recomandate

Salutare,

De mai bine de un an am intrat si eu in familia posesorilor de Toyota cu un Hilux de care sunt foarte multumit.

Acum, datorita unui accident urat suferit de tatal meu acum o saptamana in urma careia abia a scapat cu viata el si cei 2 nepoti ai mei (circula regulamentar cand de pe contrasens a fost izbit de o masina si proiectat intr-un capat de pod.....), am hotarat sa vand Fordul Mondeo cu care circula sotia mea si sa ne luam un Land Cruiser pentru familie.

Daca aveti cunostinta pe cineva care doreste sa vanda sau sa dau fordul + diferenta pe un LC 120 as fi onorat si recunoscator daca m-ati putea ajuta.

Imi doresc sa iau o masina de la cineva care a intretinut-o cat de cat si care nu a trecut prin nu stiu cate maini.

De preferat ar fi un model care sa nu ma puna si la plata cheltuielii aberante a taxei de mediu pentru masinile inmatriculate inainte de 2007.

In speranta ca nu am deranjat cu deschiderea topicului va multumesc anticipat si sper sa imi indeplinesc visul de a avea un LC dar mai ales de a-mi proteja familia.

Imi pare rau ca spun asta insa ma tem de fiecare data cand ies cu Fordul din oras. O sa ziceti acum ca daca te loveste trasnetul mori si in tanc.

Nu e chiar asa, saptamana trecuta cand s-a petrecut accidentul cu tatal meu, daca erau intr-o masina micuta nu aveau nici o sansa de a scapa cu viata.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Achizitie Land Cruiser 120

 

Da, sunt hotarat!

Am citit cam tot ce e pe aici despre modelul asta. Si bune si rele, insa pana la urma trebuie sa faci un compromis undeva.

Dupa parerea mea compromisul pe care il faci luand un LC este ca pe asfalt nu se comporta la fel de bine ca alti competitori gen Range Rover Sport .

Insa per total plusurile sunt covarsitor mai multe decat minusuri.

Daca as avea bani as lua modelul nou, insa nu imi permit :(

Sigur ca sunt deschis si la sfaturile voastre si va multumesc inca o data pentru amabilitate.

Editat de graphiq4u
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare