Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Inca una


nivaforever

Postări Recomandate

Re: Inca una

 

Am un aparat de sudura MIG-MAG, o sa sudez cu sirma flux, nu cu gaz, si vreau sa-i fac cordon de sudura continuu. Am sa rigidizez puntea la partea inferioara, m-am tot gindit la solutia de rigidizare si cred ca asta-i cea mai buna pentru mine. Nu intentionez sa folosesc anvelope mai mari, am sa merg pe dimensiunile standard ca sa evit eventualele neplaceri cu "organul". In plus fata de asta, dupa ce am vazut cum arata niste piese "profi" cum spune Dan, m-am gindit sa-mi cumpar tot de la Izh-Techno un set de arcuri mai lungi cu 2 inch fata de cele standard si mai dure. Rusii le recomanda pentru masinile dotate cu troliu si bara fata HD. Cu arcurile astea nu mai trebuie sa montez nici un fel de distantiere, nici pe puntea fata intre bascula si talerul arcului, si nici pe puntea spate deasupra arcului. Pe fata masina va avea troliu, bara va ramine cea standard cu ceva rigidizari "ascunse" la interior, tot din considerente de "organ cu cascheta", iar in spate va fi butelia de GPL, ceva accesorii offroad nu tocmai usoare si foarte posibil un troliu mai mititel, pina in 30 Kg. In situatia asta arcurile astea sunt cele mai indicate.

cind o sa fiu mare.....o sa-mi iau tot niva
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 126
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Inca una

 

vad ca ma tot iei in balon cu "profi", dar chiar asa sunt. se vad ca sunt facute uzinat si cu simt de raspundere:wink:

:lr blackhttp://forum.club4x4.ro/showthread.php?61857-LADA-NIVA-IASI-quot-Natasha-quot/page15&highlight=iesire+iasi :lr whitehttp://forum.club4x4.ro/showthread.php?65728-Lada-Niva-1-7-i-multipunct/page52&highlight=lada+niva
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...

Re: Inca una

 

Va salut,

Sunt nou pe acest forum si am decis sa devin membru urmarind mai mult timp discutiile purtate care mi-au fost si mie de ajutor.

Pe scurt, numele meu este Vasile, sunt din Cluj si am cumparat o Lada Niva de cca 1 an.

Masina este fabricata in 2007 prevazuta cu minimum de confort respectiv: servodirectie si AC .

Este o masina simpla, robusta, suficient de spatioasa si sunt foarte multumit de ea.

Sa auzim numai de bine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare