Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Craciun + Revelion


plastec

Postări Recomandate

Salutare!

 

Stiu ca e o intrebare pusa devreme, insa prefer sa nu fie prea tarzie:

Stie cineva o pensiune care ofera cazare + masa, civilizat si traditional la preturi rezonabile pentru familie formata din 3 membri, in zona Maramures sau Bucovina de la Craciun pana la Revelion inclusiv?

ARO 10.4 aka Greuceanu ... am cu ce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 săptămâni mai târziu...

Re: Craciun + Revelion

 

Unde...?

 

Intr-o locatie superba unde, din pacate nu mai este loc. Toate locatiile bune sunt rezervate de multa vreme.

Aici a fost o situatie speciala fiind o locatie deosebita, a fost prerezervata de sotia mea pentru situatii deosebite. :)

 

100.jpg.25a3c753bb472b7ae034fff2fc457661.jpg

 

098.jpg.f4c8aff5db23aaceaf59a87cc185c469.jpg

 

099.jpg.018f9fea99de4c827cae1cc47d66cf55.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Craciun + Revelion

 

Sau: lapinteahaiducu.ro a nu se considera reclama, e a lui nevasta-mea , nu a mea :grin:

 

Salut

 

Vezi ca in 31 decembrie suntem la voi la taiat de porc. :grin: Asa am inteles ca e programul. :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Craciun + Revelion

 

Sau: lapinteahaiducu.ro a nu se considera reclama, e a lui nevasta-mea , nu a mea :grin:

 

Fost-am acolo asta vara si servit-am niscai potol :) Faina locatiune... :)) No, ase ! :)

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: Craciun + Revelion

 

Am vazut multe locuri in lumea asta. Cele care si-au pus amprenta pe sufletul meu, intotdeauna sunt de pe undeva din Romania, dar cel mai impresionant, si locul la care ma tot gandesc de cand l-am “simtit”, este, parca, atins de Divinitate si adanc romanesc. Ma refer evident la Maramures. Am “gustat' foarte putin si totusi foarte intens aceste locuri in cea mai frumoasa perioada a anului: Craciunul. Destinul a facut sa scriu topicul acesta in momentul si locul potrivit.

Max ( il cunoasteti) si calda lui familie mi-au facut o oferta timida si careia ma bucur ca i-am dat curs. Am fost in Baia Sprie in Casa Olarului – Ultimul dac liber. Am stat acolo 10 zile, timp in care ne-am bucurat de energiile extrem de pozitive ale locului si de linistea, calmul, cumpatarea oamenilor de pe acolo. Nu am vrut sa mai plecam. Nu am avut nevoie nici de TV ori de telefoane. Am facut NIMIC si ne-am intors mai bogati: sufleteste si spiritual.

Acesti oameni au reusit sa ne trimita exact acolo unde sa ne simtim cel mai bine si sa ne regasim dupa doar cateva cuvinte...ne-au “citit'

Pe drumul de la gara Baia Mare spre Casa Olarului, am aflat de la Cornelia, sotia lui Max, care este cel mai bun ghid pe zona Maramures, tot ceea ce nici media, nici cartile de geografie sau istorie, nu au reusit sa ne transmita vreodata...istorie si contemporaneitate la un loc.

Oamenii din acele locuri “nu transmit informatii...ei spun idei”

Intoarcerea in asa zisa civilizatie... a fost un adevarat SOC...au trecut, iata, 2 luni, si nu reusim sa ne reintegram in “ nebunia Bucurestiului'. Ne-am reintoarce in fiecare moment...si poate chiar am ramane acolo. Stim sigur, ca ne asteapta acolo, o adevarata familie, asa cum ne-au facut sa ne simtim si cat am stat in zona.

ARO 10.4 aka Greuceanu ... am cu ce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Craciun + Revelion

 

Am vazut multe locuri in lumea asta. Cele care si-au pus amprenta pe sufletul meu, intotdeauna sunt de pe undeva din Romania, dar cel mai impresionant, si locul la care ma tot gandesc de cand l-am “simtit”, este, parca, atins de Divinitate si adanc romanesc. Ma refer evident la Maramures. Am “gustat' foarte putin si totusi foarte intens aceste locuri in cea mai frumoasa perioada a anului: Craciunul. Destinul a facut sa scriu topicul acesta in momentul si locul potrivit.

Max ( il cunoasteti) si calda lui familie mi-au facut o oferta timida si careia ma bucur ca i-am dat curs. Am fost in Baia Sprie in Casa Olarului – Ultimul dac liber. Am stat acolo 10 zile, timp in care ne-am bucurat de energiile extrem de pozitive ale locului si de linistea, calmul, cumpatarea oamenilor de pe acolo. Nu am vrut sa mai plecam. Nu am avut nevoie nici de TV ori de telefoane. Am facut NIMIC si ne-am intors mai bogati: sufleteste si spiritual.

Acesti oameni au reusit sa ne trimita exact acolo unde sa ne simtim cel mai bine si sa ne regasim dupa doar cateva cuvinte...ne-au “citit'

Pe drumul de la gara Baia Mare spre Casa Olarului, am aflat de la Cornelia, sotia lui Max, care este cel mai bun ghid pe zona Maramures, tot ceea ce nici media, nici cartile de geografie sau istorie, nu au reusit sa ne transmita vreodata...istorie si contemporaneitate la un loc.

Oamenii din acele locuri “nu transmit informatii...ei spun idei”

Intoarcerea in asa zisa civilizatie... a fost un adevarat SOC...au trecut, iata, 2 luni, si nu reusim sa ne reintegram in “ nebunia Bucurestiului'. Ne-am reintoarce in fiecare moment...si poate chiar am ramane acolo. Stim sigur, ca ne asteapta acolo, o adevarata familie, asa cum ne-au facut sa ne simtim si cat am stat in zona.

 

 

si nu ai de gand sa faci ceva in privinta asta? eu de 7 ani am parasit mizeria de oras si m-am retras la liniste la poalele muntelui , efectiv intineresti , eu nu stiu de cand m-am mutat cu familia aici ce inseamna stres,nervi,suparare ,grija zilei de maine ...de un singur luru imi pare rau : ca nu m-am mutat mai devreme , mi-am pierdut anii tineretii la oras...

Natural Disaster Response Operations
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare