GTC Auto Shop
Pagina 14 din 15 PrimulPrimul ... 4789101112131415 UltimaUltima
Afisez rezultatele 131 la 140 din 148

Data Inscriere
    Jul 2009
    Varsta
    45
    Masina
    Mitsubishi Pajero Sport 3.0 V6 A/T

Implicit Re: Mitsubishi Pajero Pinin 2.0 GDI

Eu le-am avut pe Pininul meu, masina era completa. Cred ca tot pe la englezi ai sanse sa gasesti, cauta pe ebay.co.uk, sau ceva dezmembrari, dupa denumirea lor in engleza. La ei pare ca este mai populara masina, iar portbagajul este "pe invers", adica pentru rulare pe banda din stanga, deci sigur se pupa si cu modelele cu volanul pe dreapta, la spate nu difera cu nimic.
    Esenţa stranie a prostiei nu este doar să nu ştii, ci să nu vrei să ştii... atunci când aceasta este cu putinţă.

Data Inscriere
    Jun 2008
    Masina
    Suzuki Jimny, Opel Corsa OPC

In Timisoara, in zona strazii Closca, vad des parcat un Mitsubishi Pinin pe care pana la urma il voi poza si voi posta pe forum. Este un exemplu legat de ce se poate scoate din masina asta de catre cineva care "vrea": super amenajata offroad, este o placere sa o privesti (pentru cine are "ochiul format" la amenajari offroad ). O privesc cu interes de cate ori trec pe langa ea mai ales ca face parte din aceiasi clasa cu Jimny. Timisorenii din zona in mod clar au remarcat-o.
    Promit niste poze care clar ii vor entuziasma pe proprietarii de Pinin !
    Incearca sa te bucuri de fiecare moment, este mai tarziu decat crezi!

Data Inscriere
    Sep 2008
    Varsta
    30
    Masina
    Shogun Pinin 2.0

Citat Postat original de Hyadum Vizualizare Mesaj
    Guys, unde gasesc si eu pentru Pinin-ul meu un panou din ala de pus in portbagaj, sa nu se mai vada ce am inauntru. Am vazut la modelele din UK ca exista, la mine a venit fara. Si mai vreau si podeaua aia de plastic, care arata ca un organizator de scule, care se pune peste tabla de la rezervor. Am cautat luni de zile pe la dezmembrari si am pus anunturi pe pieseauto, dar nu gasesc nimic.
    Uite AICI catalogul pt Pinin.

Componentele de care ai tu nevoie sunt MR 590200 Cargo floor si MR 595987 Lid Jack Box.

Click image for larger version. 

Name:	pinin boot.jpg 
Views:	20 
Size:	107.4 KB 
ID:	270023
    Money can't buy happiness but it can buy sweets. I like sweets
    To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Data Inscriere
    Aug 2014
    Varsta
    33
    Masina
    Mitsubishi Pajero Pinin 2.0 GDI

Multumesc! O sa caut mai bine. In UK vad ca nu prea te poti atinge de ele: Price: £344.10

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Data Inscriere
    Sep 2008
    Varsta
    30
    Masina
    Shogun Pinin 2.0

Citat Postat original de Hyadum Vizualizare Mesaj
    Multumesc! O sa caut mai bine. In UK vad ca nu prea te poti atinge de ele: Price: £344.10
    Costa cat o distributie

Cauta mai bine la dezmembrari.
    Money can't buy happiness but it can buy sweets. I like sweets

Data Inscriere
    Aug 2014
    Varsta
    33
    Masina

As cauta eu, dar dezmembrari in UK care sa imi trimita in Romania, mai rar. La noi in tara la dezmembrari nu exista, cel putin nu in Bucuresti si Ilfov. Daca stii site-ul pieseauto.ro, poti posta o cerere de oferta si iti raspund vreo 1000 de magazine, centre de dezmembrari sau vanzatori privati. Am avut cereri luni de zile si nimic :P

Data Inscriere
    Jul 2009
    Varsta
    45
    Masina

Panoul ala de "protectie" e un soi de material turnat in forma (ca arata ca o cuva la suprafata, cu doua compartimente, parca) imbracat in mocheta. Daca e asa dificil de gasit pe original, ma gandesc ca doua maini dibace, il pot face fie din fibra de sticla fie dintr-un placaj mai subtire, si imbracate in mocheta subtire, plus ceva gen cheder pentru zona usii. Neavand haion ca sa necesite ancorele alea care sa-l ridice, si alte inginerii complicate, cred ca poate fi facut ceva acolo care sa fie functional si sa arate si foarte bine.
    Iar organizatorul de scule cred ca poate fi facut si mai usor, fiind element fix, tot din placaj acoperit cu ceva folie rezistenta. Asta nu mai retin cum era, ca umblam rar la el, dar poti gasi poze cu el pe net pentru model de compartimentare.
    Esenţa stranie a prostiei nu este doar să nu ştii, ci să nu vrei să ştii... atunci când aceasta este cu putinţă.

Data Inscriere
    Aug 2014
    Varsta
    33
    Masina

Aveti idee ce cod de culoare are Pininul gri? Am incercat sa ma uit la al meu dar nu am gasit nicaieri color code. Pe un site am gasit ca grey ar fi AC10595, dar nu stiu daca e valabil. In informatiile oficiale codul ar trebui sa apara pe placuta cu seria de sasiu, dar acolo apar doar o litera si 2 cifre.

Data Inscriere
    Jul 2009
    Varsta
    45
    Masina

Pai fix aia este, litera + doua cifre.
    Vezi aici:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	placuta coduri.jpg‎ 
Views:	17 
Size:	189.0 KB 
ID:	270125   Click image for larger version. 

Name:	placuta coduri Pinin.jpg‎ 
Views:	15 
Size:	220.8 KB 
ID:	270126  
    Last edited by Optimus; 4th October 2016 at 09:20.

Data Inscriere
    Jun 2008
    Masina
    Suzuki Jimny, Opel Corsa OPC

Trolii Primetech cu plasma
    Am trecut astazi pe langa Pinin-ul despre care facusem referire si, avand la mine aparatul, i-am facut cateva poze.
    Nu stiu daca proprietarul este membru al Forumului Club4x4, daca l-a deranjat faptul ca mi-am permis sa-i pozez masina il rog sa ma ierte! Il felicit pentru cum a echipat-o (daca este meritul lui !), se vede ca este "umblata".
    Are roti de 225/70R16 Insa Turbo Dakar.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	Mitsubishi Pinin off-road 003.jpg‎ 
Views:	65 
Size:	394.2 KB 
ID:	272097   Click image for larger version. 

Name:	Mitsubishi Pinin off-road 002.jpg‎ 
Views:	49 
Size:	632.4 KB 
ID:	272096   Click image for larger version. 

Name:	Mitsubishi Pinin off-road 001.jpg‎ 
Views:	50 
Size:	456.2 KB 
ID:	272095   Click image for larger version. 

Name:	Mitsubishi Pinin off-road 004.jpg‎ 
Views:	60 
Size:	227.8 KB 
ID:	272098   Click image for larger version. 

Name:	Mitsubishi Pinin off-road 005.jpg‎ 
Views:	57 
Size:	1.20 MB 
ID:	272099  
    Incearca sa te bucuri de fiecare moment, este mai tarziu decat crezi!

Sprijina si tu forumul Club4x4 daca il consideri util.Multumim!