Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

electromotor suburban k2500, 1996


dumbrava.mirel

Postări Recomandate

sal. ma zbat de ceva timp sa rezolv o problema si in acelasi timp o dilema. am achizitonat de ceva timp un chevrolet suburban k2500 din 1996.problema ar fi ca am luat o cu electromotorul "la punga" acesta fiind stricat si descompletat (lipseste rotorul).are cineva idee unde pot gasi un electromotor care sa se potriveasca pe masina ? in urma acestei probleme a aparut si dilema : sa mai tin masina sau sa o vand eventual dezmembrez.daca ma poate cineva ajuta cu ceva sfaturi....multumesc anticipat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: electromotor suburban k2500, 1996

 

tine-l. sau... cit vrei pe el? poze? e de dus la remat... :grin:

 

cauta in state, nu e asa de scump. pune vin-ul sau da-mi un pm cu el sau cu piesa. sau mai simplu vorbeste cu Alin.

 

ia citeste aici - seamna cu ce ai tu in punga?

Editat de air_wolf

The Climber - V6 4runner 1st gen. on 31x11.5x15 TSL SX, T-Max 9500

4x4MANIA is where we are !!!

“ It doesn't matter how slowly you go, as long as you don't stop. ” — Confucius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: electromotor suburban k2500, 1996

 

multumesc pt raspunsuri. pe e-bay le-am vazut si eu dar spunea cineva ca pentru o piesa din state trebuie sa astepti cel putin 3 luni,dupa care cand in sfarsit a sosit te mai "freaca" si politia vreo cateva zile . cat despre remat ... nu cred ca este cazul( desi ea zace de vreo 2 ani),pentru ca am luat-o de la o ruda si stiu ca este functionala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: electromotor suburban k2500, 1996

 

a mai cumparat cineva din "state"(e-bay),aveti idee cam in cat timp ajung piesele? multumesc

 

3 saptamani.eu cumpar frecvent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: electromotor suburban k2500, 1996

 

Daca nu te-ai descurcat poti sa trimiti toate piesele care le ai de la electromotor la mine si poate reusesc sa-l fac .

Suna-ma : 0744394934

 

multumesc Alin.esti foarte amabil . am vrut sa-l curat azi pt ca era murdar de ulei si am observat ca practic a ramas mai mult carcasa din el si am decis sa nu te mai deranjez degeaba.lipseste rotorul,bucsile,rotitele alea zimtate,bendixul a fost inlocuit cu un altul ( un "meserias" a dat o gaura si a prins un alt bendix care statea intr-un surub)si magnetii sunt foarte uzati,asa ca cred ca singura solutie ar fi sa comand pe ebay.multumesc mult inca o data

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: electromotor suburban k2500, 1996

 

Eu am cumparat piese noi de pe http://www.rockauto.com.

Sunt piese ff bune la preturi pt toate buzunarele si vin in max doua saptamani. Politia nu te 'freaca' cu nimic.

" Nu mai lua viata asa in serios - la urma urmei, oricum nu scapi viu din ea !!! "
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare