Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

probleme cu volanul


morarul4

Postări Recomandate

tuturor urari de bine si sa va mearga super samuraiul. sunt nou pe forum si am un samurai din 88. am facut multe modernizari, in limita celor permise de RAR dar am o problema la care solicit ajutor: sunt destul de corpolent si am aproape 60 de ani , urc usor la volan, ma descurc bine in mers in cabina ingusta dar la coborare imi prind piciorul drept sub partea inferioara a volanului si risc sa cobor la sol intai cu mainile ,apoi cu picioarele. volanul nu se regleaza in inaltime. un volan mai mic ar fi o solutie care mi-ar pune la incercare musculatura bratelor, mai ales in off road. un volan cu partea inferioara ovalizata(asimetric) ar fi o solutie dar nu gasesc. are cineva o idee salvatoare? multumesc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: probleme cu volanul

 

tuturor urari de bine si sa va mearga super samuraiul. sunt nou pe forum si am un samurai din 88. am facut multe modernizari, in limita celor permise de RAR dar am o problema la care solicit ajutor: sunt destul de corpolent si am aproape 60 de ani , urc usor la volan, ma descurc bine in mers in cabina ingusta dar la coborare imi prind piciorul drept sub partea inferioara a volanului si risc sa cobor la sol intai cu mainile ,apoi cu picioarele. volanul nu se regleaza in inaltime. un volan mai mic ar fi o solutie care mi-ar pune la incercare musculatura bratelor, mai ales in off road. un volan cu partea inferioara ovalizata(asimetric) ar fi o solutie dar nu gasesc. are cineva o idee salvatoare? multumesc

 

1. Montajul scaunului mai jos daca e posibil sau inlocuirea scaunului.

2. Volan mai mic combinat cu montarea unui kit de servodirectie daca masina nu e prevazuta cu asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: probleme cu volanul

 

tuturor urari de bine si sa va mearga super samuraiul. sunt nou pe forum si am un samurai din 88. am facut multe modernizari, in limita celor permise de RAR dar am o problema la care solicit ajutor: sunt destul de corpolent si am aproape 60 de ani , urc usor la volan, ma descurc bine in mers in cabina ingusta dar la coborare imi prind piciorul drept sub partea inferioara a volanului si risc sa cobor la sol intai cu mainile ,apoi cu picioarele. volanul nu se regleaza in inaltime. un volan mai mic ar fi o solutie care mi-ar pune la incercare musculatura bratelor, mai ales in off road. un volan cu partea inferioara ovalizata(asimetric) ar fi o solutie dar nu gasesc. are cineva o idee salvatoare? multumesc

 

asa ceva v-ar fi bun :

 

 

 

 

scrieti pe google volan sport si va alegeti modelul ...daca nu va descurcati va ajut eu

volan.jpg.55a50105be0dcabd74870ad54f7c530b.jpg

Editat de timberland0910
Natural Disaster Response Operations
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: probleme cu volanul

 

Eu am pe sami un volan asemanator cu cel din poza de mai sus, e marca MOMO si sa stii ca nu orea simt nici in teren nici pe strada diferente mari intre asta "sport" si cel original.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 luni mai târziu...

Re: probleme cu volanul

 

asa ceva v-ar fi bun

 

 

scrieti pe google volan sport si va alegeti modelul ...daca nu va descurcati va ajut eu

 

am urmat sfatul si am rezolvat problema. multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare