Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

lumini de bord jimny


mariusmoto1

Postări Recomandate

Re: lumini de bord jimny

 

Pentru becul de la incalzire/ventilatie ii un pic mai mult de lucru. In principiu el se schimba prin spate si ii un bec clasic w2w peste care este tras un cauciuc transparent verde ca sa dea culoare. Acuma nu stiu daca dai ceasurile jos daca ai acces mai usor si la acel bec...daca nu ai o sansa, daca ai o mana suficient de mica, sa o bagi in locul casetofonului...daca nu merge nici asa atunci trebuie data jos rama din fata. Spor

Dusmanul binelui e foarte binele....
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: lumini de bord jimny

 

Pentru becul de la incalzire/ventilatie ii un pic mai mult de lucru. In principiu el se schimba prin spate si ii un bec clasic w2w peste care este tras un cauciuc transparent verde ca sa dea culoare. Acuma nu stiu daca dai ceasurile jos daca ai acces mai usor si la acel bec...daca nu ai o sansa, daca ai o mana suficient de mica, sa o bagi in locul casetofonului...daca nu merge nici asa atunci trebuie data jos rama din fata. Spor

Pentru ventilator/incalzire eu am dat jos ornamentul acela cu dunga albastru/rosu si am schimbat becul, după care am pus putin silicon si am lipit ornamentul la loc. E mult mai simplu decât să dai jos tot bordul. Pentru becurile din bord trebuie dat jos bordul. Spor la muncă!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: lumini de bord jimny

 

nu dai bordul jos,desfaci cele 2 suruburi de deasupra ceasurilor si iasa toata rama aceia de vine peste bord la majoritatea jimny-lor este neagra la cele din 1998-2005,pe urma mai ai 4 suruburi de tine ceasurile le desfaci si scoti ceasurile afara si schimbi becurile,eu am pus la jimny meu leduri albe in ceasuri pentru iluminat.

daca nu te descurci suna-ma si iti zic prin telefon cum sa desfaci.0761162111

Editat de ionica77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare