GTC Auto Shop
Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Afisez rezultatele 11 la 15 din 15

Data Inscriere
    Aug 2008
    Varsta
    34
    Masina
    Nissan Terrano 2,7 TD R20 , Nissan Patrol RD28T Y61

Implicit Re: Cauciucuri care se pot inscrie in cartea de identitate.

Am si eu o intrebare la initiatorul topicului. De ce nu pui tu ce cauciucuri vrei si gata. Ce rost mai are se le treci in CIV? Asta nu mai inteleg.
    Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT
    Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Data Inscriere
    Nov 2014
    Masina
    Nissan Patrol 260

Implicit Re: Cauciucuri care se pot inscrie in cartea de identitate.

Citat Postat original de Irod Vizualizare Mesaj
    Am si eu o intrebare la initiatorul topicului. De ce nu pui tu ce cauciucuri vrei si gata. Ce rost mai are se le treci in CIV? Asta nu mai inteleg.
    O sa umblu cu ele si pe drumuri publice, nu numai pe teren, si nu vreau sa am probleme daca ma opreste un control, sau sa am probleme la ITP.

Am incercat sa pun cauciucuri de 225/70/r15 dar nu erau compatibile cu jentile de 15 pe care acum am cauciucuri de 255.

Cred ca o sa optezi ori la marimea ce am momentan pe ea 255/75/r15 ori pe 265/70/16, insa pentru acesta va trebui sa cumpar si jante de 16.
    O sa incerc sa-mi inscriu o mentiune la RAR, dar daca nu reusesc, la ITP va trebui sa gasesc un set compatibil de imprumut.

As mai avea o intrebare, fiecare cauciuc de teren care am vazut pana acuma, este de vara. Oare o sa am probleme iarna, ca nu mi-am pus cauciucuri de iarna, desi astea au un profil destul de mare. Sau aceasta regula nu se aplica la cauciucuri de teren?
    Last edited by Astral; 12th February 2015 at 22:55.

Data Inscriere
    Feb 2009
    Varsta
    44

Implicit Re: ANVELOPE care se pot inscrie in cartea de identitate.

Sunt destule si M+S ...adica cam toate ale mele sunt ... si am cateva seturi de roti ... Pana la urma un al doilea rand de anvelope cu jante pe 16 poate fi o rezerva utila , in ideea ca nu exista anvelopa perfecta si cel mai multi ti-ar recomanda sa ai roti dedicate pentru asfalt si altele pentru tavaleala . Si , in acest mod ( oarecum incomod dar de foarte multi practicat ) chiar le lungesti viata anvelopelor si mergi cu ce cauciuc e potrivit ( inguste si ridicole pe asfalt si MT-uri in offroad ) .

Data Inscriere
    Jan 2014
    Varsta
    46

Daca circuli pe drumuri publice sau nu......NU vei avea probleme pt ca nu ai trecute dimensiunile in Certificat.Pe K160 pe care l-am avut candva demult am avut 33x12,5x15 si 31x10,5x15.....care erau trecute in carte. Daca este autoutilitara,te costa 800lei,se face o reomologre si-ti trec anvelopele in CIV,cu conditia ca dimensiunea anvelopelor sa fie acceptate de Nissan

Data Inscriere
    Jun 2011
    Varsta
    25
    Masina
    Lada Niva 1.6 TD, Opel Kadett Cabrio

Citat Postat original de miniatureclassic Vizualizare Mesaj
    Buna,

Am o intrebare in legatura cu cauciucurile care se pot monta pe Patrolul meu, momentan, pe masina cauciucuri resapate (in stare destul de proasta) de marimea 255/75/r15 si evident un set de jate de tabla de R15. A-si dori ...
    dacă nu vă e cu supărare, unde pot găsi astfel de cauciucuri reșapate și eu? că nu reușesc cu Gogu...

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Sprijina si tu forumul Club4x4 daca il consideri util.Multumim!