Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Troliu Space-Gear


weiwei

Postări Recomandate

Re: Troliu Space-Gear

 

A montat cineva troliu pe Delica sau Space-Gear? Vreau sa montez unul si nu stiu cum sa fac cu prinderile. Am gasit una alta pe forumuri straine dar nimic explicit.

 

Ai nevoie de o placa dedicata care se incadreze in bara ta. Asta o construiesti tu sau un garaj care se ocupa cu asa ceva direct dupa masuratorile de pe masina. Nu vei gasi o schita a respectivei placi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Troliu Space-Gear

 

salutare weiwei.

daca te ajuta cu ceva pot sa trimit cateva poze sa te inspiri,,iar daca ma prinzi liber la telefon te ajut pe de rost cu tot ce te intereseaza pt o delicioasa.eu la a mea am schimbat totu cap coada,,,si am facut un fel de mini tanculet.adica in lunca unei ape-parau daca ai lastarish sau copacei care au crescut dupa inundatii si tu pe acolo vrei sa mergi chiar pe acolo mergi,,,CA ASA VREI TU.totu se culca sub rotile tale,,,pana la copacei de dimensiunea unui antebrat,,,ce e mai gros se rezolva cu maceta.e mult de munca si f mult de masurat si de probat,,dar cu putina vointa inventivitate flex aparat de sudura si ce mai ai prin atelier se rezolva.

ps.daca dai bara fata si cea spate jos o sa gasesti capetele la sasiu de care te poti prinde cu ce vrei tu,se poate pune si bara frontala,si praguri heavy si si bara spate,si suport de roata in spate,,,bani si timp sa ai,,sau prieteni cu garaj sau service.

toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Troliu Space-Gear

 

Vasile!

nici prin gand sa nu-ti treaca sa mai faci masina cazan!:no

ea este numai o DELICIOZITATE!:wink::wink:

 

de fapt ia stai sa te ,,amenintzez,,eu :

O singura afirmatzie malitzioasa despre masina in public sau privat ma vor face in asa stare de hal sa vin si sa iti ,,confisc,, masina!

Am zis!

Si asta nu se negociaza!

:h5

sa mai auzim si de Bine,ca de rau este pamantul plin!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Troliu Space-Gear

 

Vasile!

nici prin gand sa nu-ti treaca sa mai faci masina cazan!:no

ea este numai o DELICIOZITATE!:wink::wink:

 

de fapt ia stai sa te ,,amenintzez,,eu :

O singura afirmatzie malitzioasa despre masina in public sau privat ma vor face in asa stare de hal sa vin si sa iti ,,confisc,, masina!

Am zis!

Si asta nu se negociaza!

:h5

Cu tot respectul si eu o sa va amenint!

daca domnia voastra indrazneste sa faca treaba asta,,,eu jur ca o sa ma razbun si o sa iau una 3.0 benzina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare