Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Cupa Training days 100tracks, 12-15 februarie 2015


100tracks

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 122
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Cupa Training days 100tracks, 12-15 februarie 2015

 

Felicitari tuturor participantilor si organizatorilor deopotriva. Mi-a placut acest "format" live al competitiei, cu web cam-uri si gps live :h5

 

Spor la mai multe organizari de genul acesta :no11

~ Silence is a gift ~

~ Learn to value its essence ~

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cupa Training days 100tracks, 12-15 februarie 2015

 

Buna ziua.

Nu pot sa l las pe Sorin la greu...adica pe low...pentru experti in ale offroadului recte mai ales pentru cei virtuali...offroaderi de facebook...noua specie...

si nu prea halind atacuri ad hominem...scriu urmatoarele...doo puncte

Cica ca eu (si cu Sorin) am fost la 100 de dungi rosii pe ecran ( de tableta sau de ce vreti voi)...(incerc sa romanizez discutia in stilul ghiorlanesc si tomberonistic de groapa de la glina unde muuulti s au desavarsit in ale tot terenului sau offroadului mai ales din pdv lingvistic...si lingual de asemenea...)...si am multumit organizatorilor in loc sa dau cu cacat in ventilator si sa stau sa astept ca forta centrifuga sa si faca treaba prin a improsca cu materia prima a postarilor unora de pe facebook in organizatori si deopotriva in participanti , observatori...lume de pe trotuarul nostru si chiar si de pe cel de vis-a-vis...imi permit sa folosesc cacofonisme deoarece epitetul cu care am fost gratulat si anume 'pupincurist' din pdv ul meu sunt produse ale susamintitei parti anatomice pe care eu, in conceptia fabulanta a postatorilor vigilenti de pe facebook, am dezmierdat o unora sau altora dintre organizatori de 100 de...ce vreti voi.

Si mai cica ca in loc sa critic ca nu mi a placut navigatia pe track am multumit...am pacatuit...am prea...pupat in cur...eu nu i am pupat in cur nici pe profesorii de la facultate cand nu mi dadeau examanele...daramite pe Rasti...ca ce?...ca nu mi a dat trackul?...unde s a ajuns cu decerebrarea...la "0"...ablatie totala...sau cum ii spunea?...trepanatie...

Da bai organizatorilor...m am simtit bine la Targu Mures la voi dar asta cand n am fost in masina...cand am fost in masina m am plictist si m am bucurat ca imi venea sa fac pipilus ca doar asa mai oprea Sorin cum il alint io ca altfel il amenintam ca i ud husele...in rest letargie totala pe scaunul din dreapta stimati interlocutori...aaaasa...da...mai ai un pic si facem dreapta...cat Radu?...da Sorin...un pic...cat?...pai...stai da inapoi acolo trebuia...in spate...asa...aoleu ce gropi...Bai Liviule...ce gropi...pfff...zi mi Radu pe unde ....esti bine...suntem foarte bine...stai ca trebuia la stanga...asa...e perfect..cat mai avem...pana unde?...pana iesim din drumul asta...mai avem...la ce scara o fi tableta?...harta?...zoomul?...era soare...ce se filtra mirific prin crengile copacilor prin care se filtra tot mirific si semnalul gps...care, sugubat, avea un delay sau postpone...cum vreti...molcom aproape lasciv...de ce lasciv?...deoarece atunci cand greseai iti venea sa faci dragoste cu tableta...cu semnalul gps...cu glonass...cu IWA...cu Rasti...cu astia mai iubareti...ca din cauza lor "erea" toate...

asa cum am spus si acolo loco nu i tocmai antrenant pt copilot sa stea d'am proasta pe scaun holbat in tableta si sa spere ca nu vede pilotul unde i sageata unde i dunga pentru a fi si el (copilotul)folositor...

concursul in rest organizat decent cu mancare si cazare ok...biiiine, nu la standarde "occipitale " cu care s a obisnuiti lumea de la ses...de 5stele "plus"...de Mariot de berceni...si acolo ar fi fost de injurat si de hahait dar doar asa tot din romanism...tot dintr o frustrarica...tot defulant...

se stie ca acest sport naste pasiuni...ingroasa vene pe tample/frunte/gat...ca daca le ingrosa mai jos...diametral opus si in acelasi meridian anatomic zonei susamintite, atunci era vorba de barbati care fac treburi barbatesti...d alea din trei litere...dar asa...sangele li s a scurs in degetele cu care tasteaza ineptii...

 

abulia offroadistica a unora se transforma in virtute de laptop...

 

si?...ce legatura are ca a fost sau nu naspa cu track sau cu roadbook gresit...care inca ascunde muuuulte secrete muuuuultora...cu multumitul unor oameni care s au chinuit si au muncit si au facut totusi ceva chiar daca nu la nivelul asteptarilor criticilor de pe facebook...de ce trebuie sa ne mitocanim si sa nu multumim celor care ne au primit acolo cu un pic de civilizatie si care ne au multumit la randul lor ca am fost acolo...ce legatura are concursul cu dupa concursul?

Mai grav e ca totul a fost pus pe facebook de oameni cica sportivi cu fair play care dau la gioale la vestiare bag seama...romanism de dambovita sau de ciorogarla mai degraba...

am scris asta aici pentru ca nu am facebook...inca fac offroad in padure...adica asa cum a raspuns ilie nastase: jucati golf?...nu, inca f.t...

acestea fiind scrise recomand tuturor celor care au ceva de scris sa arate intai prin padure ce pot si dupa aceea sa bage mana in buda sa arunce cu "impresii"...

mie chiar mi i drag de toata lumea...

la revedere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cupa Training days 100tracks, 12-15 februarie 2015

 

Radu..iubitule...eu cred ca erai cu adevarat ciumeg daca scriai asta dupa concurs...nu dupa ce ai citit discutiile pe FB. Ce zici am dreptate ???

 

SI sustin in continuare ca asa e mai bine pt toti....daca organizatorii fac ceva gresit sau daca ai vreo idee geniala(nu e cazul..glumesc) sa le spui in fata.

 

Te imbratisez.

Today. Tomorrow. Land Rover.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cupa Training days 100tracks, 12-15 februarie 2015

 

Radu..iubitule...eu cred ca erai cu adevarat ciumeg daca scriai asta dupa concurs...nu dupa ce ai citit discutiile pe FB. Ce zici am dreptate ???

 

SI sustin in continuare ca asa e mai bine pt toti....daca organizatorii fac ceva gresit sau daca ai vreo idee geniala(nu e cazul..glumesc) sa le spui in fata.

 

Te imbratisez.

 

 

Dragul meu Horatiu, dogoresc de sentimente profunde de admiratie fata de tine cand scriu aceste randuri...ciumec e cine a fost sa vada cum e...parerile si mirosul de saorma nu "satura" pe nimeni...realmente...poate doar la figurat...de genul: suntem satui de...completeaza tu ca la "spanzuratoarea"...

 

idei geniale nu am...dar mi le tin pe cele genitale pentru uz personal la baie in fata oglinzii cand imi storc cosurile cu gandul la cei ce posteaza pe facebook in plenul elitistic al practicantilor de offroad despre lucruri pe care nu le cunosc...ba mai mult, s ar lasa prost informati de pupincuristi (adica de cei ca mine)...ei la randul lor (primii, elitistii...nu pupincuristii) stand smeriti la diferite dosuri cu iz de viitoare sau actuala capetenie CNOR asteptand coaja de samanta din care sa extraga seva intelepciunii orto-offroadului...tot ce nu intelegem lovim cu batul...Darwin...unde esti?

Si daca tot incerci prin exprimarea ti lacunara din pdv al informarii "corecte" ce ti a parvenit sa pui umarul intelectualiceste vorbind (a se citi: sa pui benzi prin copaci ca de unde nu e nici Dummezeu nu cere)...la dezvoltarea offroadului in general indiferent de egida sub care se desfasoara incepe prin a veni tu insuti cu idei constructive...pertinente..."de specialitate"...academice...la care noi, pupincuristii de pretutindeni, omnipupincuristii, sa ramanem cel putin perplecsi...muti de admiratie...asa ca musca la bec...fascinati...cand colo...ce sa vezi...discutii aprinse pe facebook unde se aduna lumea ca musca la caca...o...

Din strafundul adoratiei mele pentru toti "baetii" de ofroad adevarat care este...va transmit ca care nu e cu voi este "nu exista"...

Poate ca daca erai ciumec scriai aici la "despre 100tracks"...ce crezi...ce vrei...nu pe facebook...

 

pentru cultura ta generala, asta a fost pozitia mea si de fata cu toti organizatorii de acolo...nu imi place pe track...personal...dar asta nu inseamna sa nu multumesc oamenilor la sfarsit si chiar sa i felicit pentru munca depusa...asa cum a fost ea...buna sau rea...oamenii au muncit...n a fost concurs dupa care la sfarsit sa nu multumesc organizatorilor...chiar si arbitrilor...chiar si cand traiam descalificari cu Gafita...care apropo are mai multe concursuri in care a fost descalificat decat au concursuri la care au participat multi din cei care scriu pe facebook...asta el a spus o dupa o indelunga contabilizare a propriei activitati competitionale...

asa ca cei 7 ani de acasa...nu s genul sa rad oamenilor in fata si dupa aceea sa scriu/spun mizerii despre ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cupa Training days 100tracks, 12-15 februarie 2015

 

@Horace si @Radu Chelaru

 

Radule si mie mi-e dor de un roadbook. Ce ne mai infiletam noi prin padure si ce imi placea sa gasesc greseala de roadbook.

Sau cand tipam din toti plamani la Gafita "Breee las-o dracu mai incet ca sar din roadbook" incepusem sa rup paginile ca sa tin ritmul, bine asta pana la prima "mare" cioata :).

 

Acuma noua ne place roadbook-ul, dar trebuie sa va ganditi ca nu toti cei care primesc un roadbook la start, au aceasi placere de a gasi greseala de roadbook sau de a interpreta desenul/distanta.

 

Traseele de la Targu Mures chiar au fost de "Training days", au fost usoare ca sa putem testa si sistemul de navigatie, normal ca un navigator ca "pufulete" a avut timp sa se uite si pe fereastra.

Ma bucur ca i-a placut ce s-a organizat acolo.

Acuma stiti amandoi ce poate scoate ca trasee Liviu. Dar nu asta a fost ideea.

 

Vine Brasovu de la Cheile Gradistei, acolo o sa fie altceva.

Eu fac traseele (made in Bucovina) iar Gigi Gavrila le verifica :)

 

Va astept pe amandoi la prima etapa.

 

Va salut cu respect

Rasty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cupa Training days 100tracks, 12-15 februarie 2015

 

@Horace si @Radu Chelaru

 

Radule si mie mi-e dor de un roadbook. Ce ne mai infiletam noi prin padure si ce imi placea sa gasesc greseala de roadbook.

Sau cand tipam din toti plamani la Gafita "Breee las-o dracu mai incet ca sar din roadbook" incepusem sa rup paginile ca sa tin ritmul, bine asta pana la prima "mare" cioata :).

 

Acuma noua ne place roadbook-ul, dar trebuie sa va ganditi ca nu toti cei care primesc un roadbook la start, au aceasi placere de a gasi greseala de roadbook sau de a interpreta desenul/distanta.

 

Traseele de la Targu Mures chiar au fost de "Training days", au fost usoare ca sa putem testa si sistemul de navigatie, normal ca un navigator ca "pufulete" a avut timp sa se uite si pe fereastra.

Ma bucur ca i-a placut ce s-a organizat acolo.

Acuma stiti amandoi ce poate scoate ca trasee Liviu. Dar nu asta a fost ideea.

 

Vine Brasovu de la Cheile Gradistei, acolo o sa fie altceva.

Eu fac traseele (made in Bucovina) iar Gigi Gavrila le verifica :)

 

Va astept pe amandoi la prima etapa.

 

Va salut cu respect

Rasty

 

 

 

...e bine si cu roadbook si cu track poate...se poate foarte bine si usor din partea voastra a organizatorilor sa ne dati un traseu de 2-3 km in care sa petrecem clipe minunate cu trolieri cu toate cele 3 trolii plus 5-6 sufe...deodata!...si in care copilotul sa si blesteme zilele ca Vali Babu la Buzau in 2010 cand era epuizat la propriu si caruia i am dat din putina mea glucoza si si a revenit omu'...bine...daca era Bogdan cu dexametazona il punea mai repede pe picioruse...cred ca nu trebuie sa ne pripim cu aprecieri de "supercopiloti" plictisiti de simplitatea traseului nici cu consideratii belicoase la adresa formatului 100tracks...

sunt convins ca o sa fie pentru toate gusturile si conditiile fizice...sunt convins ca o sa trec rapid din starea de plictiseala in cea de epuizare fizica...si cred ca va veni atunci momentul in care cu manusile pline de noroi si carmaz samd sa ne bucuram ca nu trebuie sa rasfoim pagini de roadbook cu transpiratia curgandu ne din casca pana in chiloti oparindu ne intre picioare...dupa cativa km de trolieri o sa multumim Cerului ca n avem si roadbook...dupa efort intens chiar nu mai poti gandi la capacitate maxima...( unii...altii nu pot gandi...pur si simplu)...si atunci survin greselile de navigatie...poate...repet...poate acum se indreapta "sportul" asta spre...sport...adica:

Traseul va deveni mult mai cursiv la viteze mici...dispar greselile de navigatie sau de roadbook...vor fi toti pilotii la acelasi nivel de orientare...ce ramane...viteza(antrenamentul) copilotului cu sufa in carca, capabilitatea masinii, si mila lui Dumnezeu...in rest...benzina sa avem...:))

 

vom fi ca la canotaj...carmaciul...si vaslasul...

mie mi se face frica un pic...dupa ce am citit ce am scris...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cupa Training days 100tracks, 12-15 februarie 2015

 

Draga Poponetz....daca dogoresti....dogoresti de la steroizii aia pe care ii inghiti si se pare ca ti-au ajuns din muschi la cap....n-am zis la creier ca ...deh...

 

In rest iti doresc sanatate.....noroaie, distractie maxima, pace in suflet.

 

PS: apropo de pupincuristi...reciteste fraza cu Gafita si nr impresionant de concursuri la care a luat parte:))). Sper ca nu te-am suparat din nou.

 

Hai.....sari pe DEX si mai baga texte de alea cu iz intelectual...ceva fraze din Cioran...ca deh esti offroader si ai citit multe..... multe....roadbookuri.

 

Si uite asa....iar te imbratisez cu drag.

Today. Tomorrow. Land Rover.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cupa Training days 100tracks, 12-15 februarie 2015

 

Va salut domnilor. Daca a multumi organizatorilor pentru cum te-au primit inseamna sa fii pupincurist...ma declar si eu unul. Si ia auziti: multumesc lui Bogdan Oprea pentru organizarea cupei BGS la Brasov pe care am avut onoarea sa o cistig. Desi Rasty a intrat in conflict cu multa lume, eu ii multumesc organizatorului Rasty pentru posibilitatea de a participa la un concurs care era considerat etalon in anul competitional respectiv etapa Bucovina. Imi pare rau ca nu am avut sansa sa aduc acasa o ulcica drept cupa acasa. Multumesc lui Vari Feri si echipei de la Odorhei pentru organizarea etapei la care am luat locul doi. Multumesc lui Liviu Iernean si echipei pentru organizarea etapei de la Targul Mures la care tot locul doi am luat. Multumesc Florin Floyota si echipei lui pentru ocazia de a sta la cort o saptamina si pentru posibilitatea de a participa la unul din cele mai grele concursuri din tara, pe care am avut onoarea sa-l castig. Multumesc lui Gyula si echipei cu care a organizat etapa de la Cluj. Tot locul doi. Multumesc lui Gigi Gavrila si echipei pentru ca am avut onoarea sa castig etapa de la Campul Lung. Multumesc si lui Mugur de la T44 si echipei pentru cupa de la Slanic locul doi fiind al meu..

Acesta a fost anul 2011 al carui traseu de open l-am castigat impreuna cu copilotul meu Radu Chelaru care, pe aceasta cale il pupincurez, multumindu-i pentru o indrumare care a dus ca castigarea anului competitional 2011. Incepind cu acea data am incetat intrarea in competitii, ajutind doar la organizarea etapei Kamikaze atunci cind a fost nevoie. Multumesc si colegilor de club pentru suportul acordat de-a lungul acelui an.

De fiecare data, la fiecare concurs cei trei de pe podium sint intrebati de organizator-organizatori despre traseu. Cum ti s-a parut ca dificultate, ca si navigatie. Atunci, in acel moment ii spui tot ce ai pe suflet. Ca nu s-a potrivit rb-ul la nu stiu ce pozitie, ca tie ti-a dat rb-ul in alta limba si nu ai citit cum trebuie...chestii din astea. Cei care au fost pe podiu stiu asta. Asta este partea directa tu concurent si organizator. Din acel moment, trebuie sa uiti de dificultatea-inexactitatea traseului/rb-ului si trebuie sa incepi cu vinul/berea sau alte licori bahice. Ceea ce scrii apoi pe forum, este doar impresia generala care ti-o lasa acea etapa-cupa/competitie.

Anul asta daca m-o tine cel de sus in viata voi incerca sa particip impreuna cu Radu la cit mai multe competitii. Iar daca voi termina pe podium, probabil voi fi intrebat "cum ti s-a parut traseul?" Stiu ca atunci parerea mea poate fi una avizata. Daca nu, nu.

 

Legat de training days am fost din curiozitate. Stiam din experienta alcatuirii traseelor la noi ca mersul pe track este destul de greu si am vrut sa vedem cum ne-am putea descurca in regim de concurs. Prima zi am terminat-o pe locul trei. Asta inseamna ca doi concurenti au putut merge mai repede decit noi. Am fost intrebat de Rasty cu mi s-a parut si i-am dat exact acelasi raspuns ca aici. Respectiv se poate merge, am mars mult mai incet decit pe rb. Apoi am aflat ca altii au putut merge mai repede. Ziua a doua am dedicat-o cu Radu studierii mai multor harti sa vedem cu care putem merge mai bine. Asta, impreuna cu faptul ca eram sa dau foc si 2.8-ului diesel ne-a aruncat pe locul 5. Si da, am multumit organizatorilor pentru ca au facut tot posibilul sa ne simtim bine. Restul cu nelamuririle si alte probleme au fost comunicate organizatorului direct. Care daca vrea tine cont, iar daca nu vrea nu tine cont. Cum si eu ca si consumator daca vreau ma duc la un concurs iar daca nu vreau nu ma duc.

 

Este ceva gresit in asta?

Cred ca majoritatea din cei care se dau au si organizat un concurs si stiu ca nu se castiga sume colosale. Asta daca nu iesi in gaura. Asa ca singura multumire reala a unui organizator este ca efortul lui a folosit cuiva si nu a fost in van. Cei care pot castiga bani din asta le urez la mai mare! Eu unul la primul concurs facut de ECHIPA KAMIKAZE, am pierdut trei luni weekendurile in paduri pe banii mei la facut trasee si cea mai mare multumire a fost fericirea concurentilor.

Tare as vrea sa ii vad pe cei care arunca cu tot felul de vorbe facind o etapa, sau o competitie si cineva in public sa arunce cu kk si apoi sa-l vad facind competitia an de an de an de an...

Le multumesc colegilor de club care s-au ocupat sa continuie cu organizarea etapei KAMIKAZE!

Dragilor imi cer scuze daca am suparat pe cineva! Sa ne vedem in teren. Sau poate la o bere. Sau poate la un vin. Ca poate se reiau intilnirile saptaminale la barfa ca deja ma dor degetele de atita scris.

zambeste...maine poate va fi mai rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cupa Training days 100tracks, 12-15 februarie 2015

 

Draga Poponetz....daca dogoresti....dogoresti de la steroizii aia pe care ii inghiti si se pare ca ti-au ajuns din muschi la cap....n-am zis la creier ca ...deh...

 

In rest iti doresc sanatate.....noroaie, distractie maxima, pace in suflet.

 

PS: apropo de pupincuristi...reciteste fraza cu Gafita si nr impresionant de concursuri la care a luat parte:))). Sper ca nu te-am suparat din nou.

 

Hai.....sari pe DEX si mai baga texte de alea cu iz intelectual...ceva fraze din Cioran...ca deh esti offroader si ai citit multe..... multe....roadbookuri.

 

Si uite asa....iar te imbratisez cu drag.

 

...chiar nu pot sa cred ca ai avut nevoie de dex pentru a interpreta ce am scris...dealtfel vad ca folosesti cuvinte jignitoare si asta iti denota frustrarea si neputinta...da neputinta in exprimare...cioran n are legatura cu dexul...si nici Gafita cu discutia asta...iar daca tu ai o placerea scatologica sa folosesti cuvantul pupincurist ne putem foarte usor gandi fragmentatnd cuvantul in cele doua intelesuri pe care le capata ca tu te identifici cu cel de al doilea...cu sufixul...

bafta la "taxtatura"...sau cum e in dex?...vorba lui Cioran...

...si mai cred ceva....du te n'apoi pe facebook si poarta ti discitiile de nivel submediocru cu ciracii tai cu porecle de sistem de pozitionare globala etc...aici se vorbeste civilizat...intelectual (vezi dex)...si imbratisati va acolo cat vreti si pe fata si pe din dos cum iti place...nu de alta dar te vad blocat in sintagma...

Editat de Radu Chelaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cupa Training days 100tracks, 12-15 februarie 2015

 

Bravo baieti..felicitari...sunteti un echipaj misto....si sincer va urez bafta in noul...sau noile campionate.

 

Radu...despre neputinta in exprimare...chiar esti nostim.

 

SI ca sa incheiem elegant...pupincurismul ...in cazul unora nu e o jignire, este o evidenta. Nu-i asa filozofule muschiulos ???

Today. Tomorrow. Land Rover.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cupa Training days 100tracks, 12-15 februarie 2015

 

Bravo baieti..felicitari...sunteti un echipaj misto....si sincer va urez bafta in noul...sau noile campionate.

 

Radu...despre neputinta in exprimare...chiar esti nostim.

 

SI ca sa incheiem elegant...pupincurismul ...in cazul unora nu e o jignire, este o evidenta. Nu-i asa filozofule muschiulos ???

 

 

Asa e...este o evidenta pe care n o s o traiesti prea curand se pare...e rezervata campionilor...si chiar suntem pupincuristi internationali...Sorin i a felicitat si pe unguri...(tu fiind lingau de bulgari stii ce si cum)...

iar cu exprimarea...mi am dat seama...elaborezi cu maiestrie de filigran cuvantul pupincurist...numai tu poti sa l graiesti astfel...cu o dictie fara repros...

Pana la urma ce ti pasa tie ce facem noi campionii cu sfincterele noastre???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cupa Training days 100tracks, 12-15 februarie 2015

 

...tot in incheiere tin sa constat ca esti obtuz...nu ai dialog...o tii p aia cu pupincurismul in continuare, afirmatie derivata si bazata din si pe o barfa de a lui Piede de la sedinta GTC, Piede care n a fost, ca si tine de altfel, la Mures, unde, am spus clar si raspicat organizatorilor...lu ala micu de respira greu in zilele de concurs de emotie ca i iese sau nu organizarea...i am spus deci ca nu i tocmai ok cu track...pe track sau cum vrei...asa ca pupincurismul nu si mai are sensul aici...fara sa fii profesor de logica iti poti da seama, (daca n ai neuronul setat pe jigniri gratuite generate de vreo neputinta, oricare ar fi ea)...sau daca n ai ( cum ai tu) spectrul deplasat spre maro...

tu afirmand ca eu n am avut curaj sa spun organizatorilor ca nu i bine cu track...vezi Doamne de grija bunei desfasurari a concursului...cand colo tu trebuie sa ai in gura mereu cuvinte cu conotatii proctologice...

daca chiar erati interesati de modul de desfasurare al 100de tracks ati fi venit acolo sa vedeti cum e...dar nu cred ca va lasa clubul...sau invidia ca pot face si altii ceea ce chiar stiu sa faca chiar daca va convine sau nu...ati fost invitati si nu ati venit...dar cu rahat stiti sa aruncati...va pupati in cur intre voi si cu buzele maro aratati cu degetul la cei care chiar au avut demnitatea sa accepte si sa participe la un concurs ca oricare altul cu ceva nou in plus sau in minus...nu conteaza...inseamna ca daca participi la un concurs esti pupincurist?...dar daca nu participi pentru ca esti pupincurist esti pupincurist?...

Pupincurist la randu ti fiind si netitrat in ale offroadului pe deasupra e usor sa arunci cu cuvinte jignitoare la adresa unora sau altora...am observat ca apelezi la consideratii ale aspectului fizic in ceea ce i priveste pe interlocutorii tai...recte cu mine...chiar nu vreau sa dau curs discutiei...dar asta denota iar si iar lipsa de inspiratie si de logica de care dai dovada...asa cum spuneam: esti obtuz, nu ai dialog...

Vorbeai de civilizatie...care?...unde?...cine?...la voi inainte sa va pupati la polul sud va stergeti cu servetele parfumate la ambele capete?...sau unde i civilizatia?...in jigniri?...in cuvinte pe care nu le poti controla pentru ca te autoidentifici cu propriati peroratie?...in contraactiuni gen sa moara capra vecinului?...la adapostul tastaturii?...chiar nu permit sa mi se vorbeasca astfel...consider ca acel cuvant te reprezinta ca individ si ti contureaza caracterul nesportiv de care dai dovada...pacat ca spui despre tine ca ai facut sport...daca ai fi fost moral si vertical abordai altfel subiectul...dar te macina diverse resentimente si de acolo slobozesti (pe gura) cuvinte necuviincioase la adresa unor oameni care chiar nu ti au facut si spus nimic...oameni pe care nu i interezezi...oameni, punct.

Poate ca ai fost pus sa vorbesti asa...poate idolii tai din lumea offroadului ti s au aratat la ceas de seara cand dormeai cu regulamentul sub cap si ti au spus ce sa latri la noi...altfel nu mi explic tupeul si grobianismul ce zac in exprimarea ta...

execrabila conduita..."sportiva"...

Editat de Radu Chelaru
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cupa Training days 100tracks, 12-15 februarie 2015

 

Radu....am citit ce-ai scris.....nu pot sa raspund la toate rahaturile alea, asa este.....tu esti marele campion, noi fraieri...etc.

Asa e, ai fost campion...felicitari !!! Retine asta nu inseamna ca esti si om.

 

A...si vezi ca ai cam sarit calul....vorbesti urat si cam mult..nu-i frumos pt asa un baiat educat.

 

Daca ai ceva sa-mi spui...suna-ma, daca simti nevoie sa injuri...suna-ma ....nu mai scrie aici asa urat, ca o sa-ti pierzi fanii.

 

 

 

Horatiu...admiratorul tau.

Today. Tomorrow. Land Rover.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cupa Training days 100tracks, 12-15 februarie 2015

 

Radu....am citit ce-ai scris.....nu pot sa raspund la toate rahaturile alea, asa este.....tu esti marele campion, noi fraieri...etc.

Asa e, ai fost campion...felicitari !!! Retine asta nu inseamna ca esti si om.

 

A...si vezi ca ai cam sarit calul....vorbesti urat si cam mult..nu-i frumos pt asa un baiat educat.

 

Daca ai ceva sa-mi spui...suna-ma, daca simti nevoie sa injuri...suna-ma ....nu mai scrie aici asa urat, ca o sa-ti pierzi fanii.

 

 

 

Horatiu...admiratorul tau.

 

 

o sa fiu scurt de data asta..sa nu obosesti lecturand...

 

nu conteaza daca am fost sau nu campion.

 

ceea ce conteaza e ca n ai fost tu!

 

daca sunt om, sau educat, sau ambele, nu esti tu in masura sa apreciezi in nici un caz, avand in vedere limbajul si lasitatea de care ai dat dovada barfindu ma pe facebook in loc sa ma fi sunat daca aveai ceva sa mi spui cu titlu de repros privind atitudinea mea de la concurs si de dupa...dar vad ca ideile astea cu mutatul discutiei in privat (la telefon) iti vin dupa ce primesti replica in public...

de injurat nu cred s o fi facut in postarile mele...iarasi cobori nivelul discutiei...

iar de sarit calul , tu l ai sarit prin jignirea pe care mi ai adus o spunand ca sunt pupincurist...repet: nu stiu cum iti permiti sa ma jignesti...si dupa faci pe ofensatul ca vorbesc urat...si cica sa te sun...atitudine de...epitet pe care mi l ai atribuit in postarea de pe facebook...si care, de fapt ti se potriveste ca o manusa...e numarul tau...si culoarea te prinde de minune...si ti vine si strans pe locul cu care gandesti cand scrii..fa o pirueta sa te admiram...

 

poti sa mai scremi trei (3) randuri la fel de inepte si stereotipe ca toate cele pe care le ai scremut pana acum dar chiar ma apuca lehamitea de compania ti semiliterata.

asa ca muta ti discutiile inapoi pe facebook unde ai fani, idoli cu care sa te epitetizezi cat vrea si cat poate cultura ta.

Editat de Radu Chelaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cupa Training days 100tracks, 12-15 februarie 2015

 

Oameni buni, nu cred ca rafuielile si jignirile voastre personale isi au locul in acest topic. Cred ca totusi ca sunt chestii private care nu tin de noi toti.

 

Radu, si eu l-am considerat pe Horatiu un bou :grin: (da' nu-i problema pt ca era reciproca comparatia). Culmea e ca in privat vorbim si ne intelegem ca si cum nu ne-am balacarit public, ca oamenii absolut normali. Horace, gresesc cu ceva?

Habar n-am dar poate va iese si voua treaba asta. :2dr

 

Bafta!

Editat de Max
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cupa Training days 100tracks, 12-15 februarie 2015

 

Domnilor nu vreau sa intervin între voi,dar chiar vreau sa mulțumesc celor care au avut încredere in noi si au venit sa încerce noul sistem. Prin prezenta lor au dreptul sa scrie si sa-si arate părerea despre competiție.

 

Horatiu credema ca nu am curul uzat de la pupături, pentru mine a însemnat foarte mult prezenta unor colegi cu experiența atât pe plan pesonal(au arătat respec si le mulțumesc dar nu-i pup in cur)cât mai ales pe plan tehnic am aflat părerea unor concurenți cu rezultate in Off ROAD de fapt pentru asta a fost organizata aceasta competiție.

 

Pentru cei care comentează fără sa fi încercat este ca la școala unde băieții virgini povestesc cum este cu femeile. Atâta timp cât ramân la limita bunului simt nu este nici o problema.

 

Va aștept la următoarea competiție.

LIVIU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cupa Training days 100tracks, 12-15 februarie 2015

 

Liviu...nu stiu de la ce ai tu curul uzat...e treba ta:))).....si avem niste experti pt asa ceva.

Ideea este ca mi-am permis sa-i "cert" pe cei care una spun la telefon cand vorbesc cu colegii de club din Bucuresti si alta scriu aici pe site.

 

Adica, daca ceva nu merge bine la un concurs, cred ca este de datoria concurentilor sa spuna organizatorilor. Altfel, greseala se va repeta cu siguranta. Gresesc ???

 

 

In rest...de intelectualul rasat Radu, marele campion...cu gura asta mare pe care o are doar aici pe net.....nu ne pasa, am mai vazut viteji ca el.

 

 

Sincer sper sa iasa bine 100 Tracks si sa devina o supercompetitie. Stiu ca ma vor injura multi(unii deja m-au catalogat drept inrolat in armata lui Rasty) insa singura cale catre progres este concurenta. In acelasi timp sper ca si CNOR sa se trezeasca din somn.

Asadar mai multe competitii mai multe optiuni pt concurenti.

Today. Tomorrow. Land Rover.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cupa Training days 100tracks, 12-15 februarie 2015

 

Liviu...nu stiu de la ce ai tu curul uzat...e treba ta:))).....si avem niste experti pt asa ceva.

Ideea este ca mi-am permis sa-i "cert" pe cei care una spun la telefon cand vorbesc cu colegii de club din Bucuresti si alta scriu aici pe site.

 

Adica, daca ceva nu merge bine la un concurs, cred ca este de datoria concurentilor sa spuna organizatorilor. Altfel, greseala se va repeta cu siguranta. Gresesc ???

 

 

In rest...de intelectualul rasat Radu, marele campion...cu gura asta mare pe care o are doar aici pe net.....nu ne pasa, am mai vazut viteji ca el.

 

 

Sincer sper sa iasa bine 100 Tracks si sa devina o supercompetitie. Stiu ca ma vor injura multi(unii deja m-au catalogat drept inrolat in armata lui Rasty) insa singura cale catre progres este concurenta. In acelasi timp sper ca si CNOR sa se trezeasca din somn.

Asadar mai multe competitii mai multe optiuni pt concurenti.

 

 

 

...omu' e dus...a inceput sa vorbeasca de viteji armate si soldati...patologic...

cand te bagi in cocina te mananca porcii...Max...ai gresit animalul in postarea ta.

 

si viteaz sunt si n padure si fata in fata cu mojici mai ales...iar gura mare ti se pare tie ca am pentru ca ai dat in branci sa citesti si tu ceva macar pe forum...

nu am de ce sa nu ti spun si n fata ca esti prost crescut, barfitor, parsiv si de proasta factura...si mai nou, dupa ultima ti postare, din toata inima ti spun ca esti mai pupincurist decat cel mai pupincurist pupincurist pe care l am vazut in viata mea...

pupincureala placuta in continuare cu cine te o mai baga in seama vreodata aici sau in alta parte...

Editat de Radu Chelaru
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cupa Training days 100tracks, 12-15 februarie 2015

 

Opsss....se pare ca am gresit fata de RADU...si Sorin.

Radu dupa discutia cu Sorinache...cel Miron am inteles cam ce s-a intamplat acolo, si-am mai inteles ca telefonul fara fir a cam denaturat realitatea....asadar am reactionat gresit si cam pripit.

Intentia insa, ramane una buna....exprimata cam dur si deloc elegant.

 

Uite imi cer scuze....nu esti pupincurist :))).

 

PS: Acum...ba animalule simpatic si spurcat la gura, simt nevoia sa te strang in brate, sa te imbratisez cu drag. Sa nu ma respingi... draga.

 

Horatiu

Today. Tomorrow. Land Rover.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cupa Training days 100tracks, 12-15 februarie 2015

 

Opsss....se pare ca am gresit fata de RADU...si Sorin.

Radu dupa discutia cu Sorinache...cel Miron am inteles cam ce s-a intamplat acolo, si-am mai inteles ca telefonul fara fir a cam denaturat realitatea....asadar am reactionat gresit si cam pripit.

Intentia insa, ramane una buna....exprimata cam dur si deloc elegant.

 

Uite imi cer scuze....nu esti pupincurist :))).

 

PS: Acum...ba animalule simpatic si spurcat la gura, simt nevoia sa te strang in brate, sa te imbratisez cu drag. Sa nu ma respingi... draga.

 

Horatiu

 

 

Horatiu...imi esti din ce in ce mai drag...mai ales dupa ce m ai facut magar...asocierea cu un animal atat de bine dotat si nu ma refer aici la urechi (si venita din partea ta mai ales)...m a facut sa ma simt excelent...:)...

 

Apreciez si accept scuzele si tin sa retrag tot ce am scris despre tine cu spume la gura ca m ai facut pupincurist.

 

dar inainte sa ma fi facut pupincurist trebuia sa fi stiut ca, asa cum spuneai si tu, exista oameni instruiti si titrati in astfel de indeletniciri...si trebuia sa mai stii ca sunt si toate locurile ocupate.

 

Si daca tot esti paltit de Rasty(e o gluma desigur...pt carcotasi)...afla ca a spus despre mine la premierea de la mures ca sunt cel care ii stric ziua cand ma vede...ori pentru ca sunt un prost pupincurist ori pentru ca critic tot ce face..."critica constructiva"...de altfel.

 

Inca ceva ce a dus la reactia mea fata de ce ai spus a fost locul si mediul social in care ai facut o si fatpul ca nu mi ai spus o in fata.

Daca mi spuneai la telefon ne pupam in direct si ne trecea....

 

te salut si ti doresc sa ti alegi cu intelepciune tabara, prietenii, copilotul, copacul de care sa te troliezi...(mai ales la vale)... cuvintele si trackul prin padure...

 

Ps...te las draga sa ma imbratisezi ca doar esti preferatul meu papusel.

Editat de Radu Chelaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cupa Training days 100tracks, 12-15 februarie 2015

 

Desi recunosc ca m-am delectat foarte bine cu filmuletele si comentariile postate de voi, consider totusi ca nu este locul lor in acest topic.

Aveti la dispozitie sectiunile Discutii Diverse, Filme si poze sau Bancuri in care va puteti desfasura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cupa Training days 100tracks, 12-15 februarie 2015

 

Desi recunosc ca m-am delectat foarte bine cu filmuletele si comentariile postate de voi, consider totusi ca nu este locul lor in acest topic.

Aveti la dispozitie sectiunile Discutii Diverse, Filme si poze sau Bancuri in care va puteti desfasura.

 

Ok...asa facem...cobea aia a avut dreptate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare