GTC Auto Shop
Pagina 5 din 5 PrimulPrimul 12345
Afisez rezultatele 41 la 42 din 42

Data Inscriere
    Jan 2015
    Varsta
    26
    Masina
    Nissan Patrol K260,Lexus IS 220, Daihatsu Feroza 1.6i 16 V

Implicit Re: Inca un batranel printre voi

Salutari, după ce am studiat puțin problema, am văzut și alte mașini și m am tot gândit ce sa fac și cum sa fac, am ajuns la ideea ca vreau sa i fac conversie pe elicoidale doar pe puntea fata, urmând ca pe spate sa i trec arcurile peste punte.Știu ca mi ar trebuie niște telescoape si arcuri de y61 scurt de 3L, tendoane de defender și pahard de Toyota 80.
    Problema e ca nu știu pe nimeni care sa facă asta bine.Am văzut postarile lui cos de prin 2011 cu nissanul soției care a ieșit super dar nu știu dacă asta e un hobby și o face doar pt el(si/sau timpul ii permite) sau ajuta și alți colegi mai neîndemânatici, contracost, normal ..Daca aveți ceva recomandări, as rămâne profund dator...cu o bere
    Nissan Patrol k260 SD33T
    To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Daihatsu Feroza 1.6i,16V - FEROZIANUL

Data Inscriere
    Feb 2009
    Varsta
    44

Implicit Re: Inca un batranel printre voi

... io o fac de hobby , timpul nu-mi permite sunt amanetat pana la toamna , iti pot da cateva urechi de tendon pentru puntea fata si ceva piese de talere de arc, cred ca mai am si pe cele de pe sasiu ( in pozitia in care era necesar la puntea de Y61 sub sasiul respectiv ) .... sau te pot ajuta cu una-alta ...

Poti folosi tendoane de Y60 sau Y61, de Pajero MK2 de spate ... custom ... ce vrei tu , oricum flexarea e limitata de amortizoare si de bara panhard ... care va trebui custom sau de Y60 scurtata , se poate renunta si la semicaseta si trece la bara de directie directa ...
    Last edited by cos; 30th May 2017 at 22:30.
    ... sa fim corecti pana la capat !
    Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Pagina 5 din 5 PrimulPrimul 12345

Sprijina si tu forumul Club4x4 daca il consideri util.Multumim!