GTC Auto Shop
Pagina 4 din 4 PrimulPrimul 1234
Afisez rezultatele 31 la 36 din 36

Data Inscriere
    Jan 2015
    Varsta
    26
    Masina
    Nissan Patrol K260,Lexus IS 220, Daihatsu Feroza 1.6i 16 V

Implicit Re: Inca un batranel printre voi

Citat Postat original de wolfman Vizualizare Mesaj
    Cos din nou are dreptate, ca de obicei dar daca vrei bara fata HD o sa uiti de cele cateva kg in plus si iti vei multumi mai tarziu cand vei vrea un troliu sau cand vei rupe un mal de pamant, sau un pomisor prin padure sau vei avea nevoie de un punct de ridicare pentru hi lift sau...cine stie ce idei iti mai vin. Eu nu regret nici un moment cele 100 kg in plus in botul masinii (bara + troliu + bullbar) deaorece am "pacatuit" cu ele in multe feluri mai mult sau mai putin legale sau morale dar asta conteaza mai putin. Am preferat sa fie HD in adevaratul sens al cuvantului si am facut-o din tabla de 6 mm cu ranforsari. Am vazut in pozele de mai sus ca ai un tinichigiu pe cinste asa ca nu ai nevoie decat de material si ceva idei si sigur va iesi mai ieftin si mai bine dacat una cumparata.
    Am inteles.Daca ai ceva poze cu bara ta sau poze in timp ce o faceai,cum ai ranforsat-o...etc etc,cred ca m ai ajuta putin.Multumesc
    Nissan Patrol k260 SD33T
    To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Daihatsu Feroza 1.6i,16V - FEROZIANUL

Data Inscriere
    Jan 2008
    Varsta
    37
    Masina
    Nu am , merg pe jos ...

Citat Postat original de smihai Vizualizare Mesaj
    Am inteles.Daca ai ceva poze cu bara ta sau poze in timp ce o faceai,cum ai ranforsat-o...etc etc,cred ca m ai ajuta putin.Multumesc
    Ce amintiri....

http://forum.club4x4.ro/showthread.p...highlight=zana

uite, pentru inspiratie, bara este AFN si in afara de faptul ca producatorul cerea pe ea cam 600E, nu se mai fabrica,si este dintr-un aliaj foarte usor.
    se poate copia rapid, simpu si aerisit...

de altfel tot topicul poate servi ca inspiratie...
    Dacă de Óntelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.
    Dream It, Do It, Live It....

Data Inscriere
    Jan 2015
    Varsta
    26
    Masina

Salut baieti.Masina mea este aproape gata si a venit vremea sa ma hotarasc ce cauciucuri trebuie si pot sa i pun fara sa tai nimic din ea.Tinichigeria facuta,vopsita,data cu grund(interior+ exterior) ,atifonata,maine voi ajunge in Bucuresti sa-i iau jantele de la sablat si vopsit(SRZ Powdercoanting,recomand cu incredere baietii de acolo),mi-a mai ramas doar sa o trec o zi pe la service sa-mi schimbe uleiuri filtre,placute,furtune imbatranite si alte chestii d'astea+ sa ajung la brasov sa-i duc arcurile la springluit unde am inteles ca se va mai inalta cu vreo 5 cm.
    Masina urmeaza sa o folosesc 90% off road 10% on road(atunci cand trebuie sa ajung la locul cu pricina) care nu va fi foarte departe de locul unde va sta masina.
    Acum intrebarea mea pt voi este ce dimensiune maxima de cauciucuri pot sa-i pun?as prefera profil simex fiindca din cate am citit si m-am documentat ar fi cam cel mai bun pentru offroad.
    Multumesc!

http://anvelocom.ro/anvelope-off-roa...-xtreme-simex/ Eu la astea m am uitat,doar ca nu am foarte multe cunostinte care au masini offroad si nu am unde sa vad live anvelopele.
    Last edited by smihai; 5th March 2015 at 12:40.
    Nissan Patrol k260 SD33T
    To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Data Inscriere
    Jan 2015
    Varsta
    26
    Masina

Dupa cum spuneam,SRZ Powdercoating sunt de exceptie!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	FB_IMG_1425572914018.jpg‎ 
Views:	18 
Size:	41.8 KB 
ID:	238804   Click image for larger version. 

Name:	FB_IMG_1425572911883.jpg‎ 
Views:	14 
Size:	32.4 KB 
ID:	238805   Click image for larger version. 

Name:	FB_IMG_1425572909129.jpg‎ 
Views:	16 
Size:	55.5 KB 
ID:	238806   Click image for larger version. 

Name:	FB_IMG_1425572906243.jpg‎ 
Views:	17 
Size:	65.6 KB 
ID:	238807  
    Nissan Patrol k260 SD33T

Data Inscriere
    Mar 2010
    Varsta
    36

Citat Postat original de smihai Vizualizare Mesaj
    Am ceva poze doar ca trebuie sa le caut si stau foarte prost cu timpul liber dar fac tot posibilul sa le gasesc. Te rog sa-mi mai aduci aminte pe PM si sa-mi lasi si o adresa de mail ca sa ti le pot trimite.
    "Majoritatea oamenilor se tem atat de mult sa piarda ceva
    incat toata viata au grija sa nu aiba ce sa piarda."

Data Inscriere
    Jan 2015
    Varsta
    26
    Masina

Sa fiu in randul lumii
    app,nu l am lipit acolo:))
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	IMAG0574.jpg‎ 
Views:	11 
Size:	1.54 MB 
ID:	239081  
    Last edited by smihai; 7th March 2015 at 20:29.
    Nissan Patrol k260 SD33T

Pagina 4 din 4 PrimulPrimul 1234

Sprijina si tu forumul Club4x4 daca il consideri util.Multumim!