Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Alegeri FRAS 2015


Postări Recomandate

Re: Alegeri FRAS 2015

 

@Karol, nu ma mira ca tot mai multa lume incepe sa se lase "lehamite", din cauza acestor promptitudini din partea FRAS-ului

:lr blackhttp://forum.club4x4.ro/showthread.php?61857-LADA-NIVA-IASI-quot-Natasha-quot/page15&highlight=iesire+iasi :lr whitehttp://forum.club4x4.ro/showthread.php?65728-Lada-Niva-1-7-i-multipunct/page52&highlight=lada+niva
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 336
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Alegeri FRAS 2015

 

@ Florin

Nu am nici o frustrare (si chiar nu ved de ce ar trebui sa am) in ceea ce te priveste.

Ai dreptate, m-am adresat direct la tine si pe urma am trecut la "voi" si iti cer scuze daca acest lucru t-a deranjat dar l-am facut intentionat,crede-ma, sa nu ai impresia ca am ceva personal cu tine.

De fapt am crezut ca ai putea avea o oarecare influenta pozitiva deasupra unelor comportamente sau pozitii exprimate de catre membri din conducerea CNTT(OBS: nu am ramas ca "NOI" ne ocupam cu CNOR si "VOI" va ocupati cu CNTT, in liniste?), pe care le consider daunatoare pentru miscarea.Este evident ca nu ai aceasta posibilitate/vointa si ca t-ai aliniat cu ele.

Referitor la comportamente jignitoare si agresive ti am dat deja destule exemple intr-o postare, acum cateva zile. Referitor la previziuni nefaste, daca nu ti este destul de clar despre ce vorbesc:

 

Liviu post #76

...nu vedeti ca lumea incepe sa mearga la BULGARI si la UNGURI si nu merg din curiozitate s-au saturat de ce se intampla la noi.

Floyota post #242

Vei vedea in curand si unde se va ajunge cu aceasta miscare off road

 

 

In legatura cu cunostintele mele de limba romana, iti promit ca in urmatorul C.V., voi scrie:

 

1-Vorbit: cat de cat

2-Citit: nu prea bine. Nu inteleg sensul cuvintelor.

3-Scris: in consecinta cu punctele 1 si 2

 

Nu cred ca ai vrea, totusi, se ai aceasta discutie cu mine in limba italiana.

 

Este clar ca avem idei foarte diferite si le sustin in continuare pe ale mele, fara ura si fara minciuni. Luand in considerare perceptiune de "ura" este o parere total subiectiva, sincer de acest lucru nu poate decat sa imi para rau, pentru ca de fapt nu este nici o ura din partea mea, fata de tine.

In schimb daca afirm ca eu mint, t-as ruga sa spui public cand si referitor la ce am mintit.

Tin sa te amintesc ca eu nu m-am permis NICIODATA sa te jignesc sau sa iti adreses cuvintele offensive. Pentru cei mai neatenti, tu imi faci, pentru a doua ora, onanist (=Labagiu).

Daca ai tinut neaparat sa depasest limita decentei in discutia noastra, nu vea mai avea placerea (sau neplacerea) sa primesti vre-un raspuns din partea mea.

 

Mauri

--
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Alegeri FRAS 2015

 

@Karol, nu ma mira ca tot mai multa lume incepe sa se lase "lehamite", din cauza acestor promptitudini din partea FRAS-ului

 

Dane din partea CNOR ! FRAS-ul e alta mancare de peste :P

GTC MotorSport - Aventura incepe cu noi !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Alegeri FRAS 2015

 

...mea culpa, dar ideea e aceeasi. S-a votat, s-a ales, probabil ne auzim iar dupa 4 ani

Editat de Astral
:lr blackhttp://forum.club4x4.ro/showthread.php?61857-LADA-NIVA-IASI-quot-Natasha-quot/page15&highlight=iesire+iasi :lr whitehttp://forum.club4x4.ro/showthread.php?65728-Lada-Niva-1-7-i-multipunct/page52&highlight=lada+niva
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Alegeri FRAS 2015

 

Buna seara

Unul din motivele pentru care nu se vorbeste despre regulament si calendarul CNOR este faptul ca inca nu sunt aprobate de catre Consiliul Federal FRAS nu se vrea dezimformare.Ca exemplu pt "dezimformare" in urma sedintei Cluburilor din 14 februarie 2015 s-au cerut 2 puncte si anume plata restanta a albitrilor pe anul 2014 si suma licentelor anuale a sportivilor din CNOR ,ambele cerinte au fost respinse de catre vechea comisie din FRAS asa ca pana nu sunt aprobate nu cred ca merita sa ne batem capul cu ele.

tractari auto profi cu o vechime de peste 18 ani

tel 0744621055

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Alegeri FRAS 2015

 

Blavenstein - de curiozitate... ce regulament a fost transmis catre aprobarea FRAS ala la care urmeaza sa se creeze anexele F si G ?

 

p.s. Cat despre cele 2 puncte care au fost respinse... era absolut logic sa fie respinse... poate daca citea cineva statutul FRAS le-ar fi formulat cum trebuie... sau si mai bine daca tot ne batem cu pumnul in piept de ce nu a contestat nimeni decizia consiliului ?

Editat de iwa
GTC MotorSport - Aventura incepe cu noi !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Alegeri FRAS 2015

 

...niste date oficiale cu etapele, si locatiile pe 2015 cand vom avea, e totusi 1 martie?

 

Dane, intrucat CNOR a fost scos de pe forum iar la federatie procesul de predare/primire nu e inca incheiat, singurul loc in care am putut publica calendarul este: https://www.facebook.com/CNOffRoad . Acest calendar a fost votat de reprezentantii de cluburi prezenti la AG de la Sibiu. Daca il vei studia cu atentie, vei vedea ca s-a evitat suprapunerea cu evenimentele din 100 tracks, desi nu exista nici o obligatie in sensul asta.

 

toate cele bune,

Sorin

Shit happens
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Alegeri FRAS 2015

 

Blavenstein - de curiozitate... ce regulament a fost transmis catre aprobarea FRAS ala la care urmeaza sa se creeze anexele F si G ?

 

p.s. Cat despre cele 2 puncte care au fost respinse... era absolut logic sa fie respinse... poate daca citea cineva statutul FRAS le-ar fi formulat cum trebuie... sau si mai bine daca tot ne batem cu pumnul in piept de ce nu a contestat nimeni decizia consiliului ?

 

Iwa, desi imi este cat se poate de neplacut sa conversez cu tine, las deoparte "simpatiile" si voi raspunde intrebarilor pentru lamurirea celor care citesc.

 

Anexa F se refera strict la formatul de navigatie pe gps iar in acest moment e nevoie de o decizie colectiva cu privire la utilitatea si/sau modalitatea prin care va fi facuta - e vorba de celebra "struto-camilizare" :)

 

Anexa G se refera la versiunea "Bucur" (navigatie printr-o succesiune de azimuturi). Nu am considerat corect sa descriem noi un format in absenta autorului. Acum Bucur s-a reintors in tara si se va termina si aceasta anexa.

 

Restul regulamentului, inclusiv adaugirile votate la Sibiu, a trecut prin mai multe iteratii si va fi publicat dupa sedinta din 7 martie. In principiu, insa, s-a stabilit sa se elimine modificarile "de esenta" pentru a lasa noii conduceri CNOR libertatea implementarii normelor tehnice de departajare a utilajelor pe clase. S-a votat insa reducerea la jumatate a cuantumului trialului de duminica. Propunerea mea de a separa cu totul trialul de trophy nu a trecut la vot.

 

In ceea ce priveste punctele respinse de federatie, cu minima bunavointa, vechea conducere FRAS le putea aproba deoarece a) are dreptul sa diminueza taxele fara aprobarea AG a FRAS si b) suma neutilizata in 2013 si 2014 excede acea diferenta de 50 euro/arbitru/etapa (conform statutului FRAS, sumele neutilizate in anul precedent devin surse de venit pentru anul urmator, deci era de unde).

 

Contestarea unei decizii FRAS se poate face doar la Comisia de Apel FRAS, comisie care nu exista, deci nu aveam unde sa depunem contestatia. Am facut, totusi o sesizare catre FRAS in speranta ca noua conducere isi va creea instrumentele de rezolutionare a contestatiilor.

 

In alta ordine de idei, din cele patru sau cinci sesizari (oficiale si inregistrate) depuse de CNOR vechii conduceri FRAS nu s-a primit niciodata nici un raspuns.

 

In viitor, sper ca relatia cu FRAS nu va mai fi una antagonica si ca asemenea blocaje nu vor mai aparea. In acest moment nu am nici un motiv sa cred altfel.

 

Sper ca am raspuns punctual la toate intrebarile.

Shit happens
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Alegeri FRAS 2015

 

Sorine - placerea este de partea mea, poate insa ar trebui sa vorbesti si cu Silviu de regulament, el zice altceva :wink:

GTC MotorSport - Aventura incepe cu noi !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Alegeri FRAS 2015

 

@ sparvulescu, si aia care nu vor sa fie in trend , si nu au facebook ce sa faca? sa se duca la vreo ghicitoare?

:lr blackhttp://forum.club4x4.ro/showthread.php?61857-LADA-NIVA-IASI-quot-Natasha-quot/page15&highlight=iesire+iasi :lr whitehttp://forum.club4x4.ro/showthread.php?65728-Lada-Niva-1-7-i-multipunct/page52&highlight=lada+niva
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator mao

Re: Alegeri FRAS 2015

 

@ sparvulescu, si aia care nu vor sa fie in trend , si nu au facebook ce sa faca? sa se duca la vreo ghicitoare?

 

sa-l sune pe Max sa le citeasca de pe facebook......

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Alegeri FRAS 2015

 

@ sparvulescu, si aia care nu vor sa fie in trend , si nu au facebook ce sa faca? sa se duca la vreo ghicitoare?

 

auzi, da' acum 8-9 ani cum aflai de etape? tot omida iti dadea in bobi sau ascultai la ghioc?

pui mina pe telefon si suni: alo, domnu', cind se fac etapele? ok, revin la final de februarie, multumesc si spor la treaba

The Climber - V6 4runner 1st gen. on 31x11.5x15 TSL SX, T-Max 9500

4x4MANIA is where we are !!!

“ It doesn't matter how slowly you go, as long as you don't stop. ” — Confucius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Alegeri FRAS 2015

 

sa-l sune pe Max sa le citeasca de pe facebook......

 

:)

 

Prietene, de ce nu o faci tu? Ca esti mai aproape. Si mai avizat. :grin:

Eu pe facebook discut chestii personale cu prietenii. Nu am treaba cu ce postati voi legat de FRAS si CNOR. Informatiile pe care le consider utile pentru mine le gasesc aici pe forum. :grin:

 

Intradevar, inainte adunam clasamentele de la etape de pe diverse conturi de Facebook si le postam aici ca sa le vada si cei care nu au facebook, lucru pe care ar fi trebuit sa il faca organizatorii dar au trecut vremurile alea. :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator mao

Re: Alegeri FRAS 2015

 

:) la mine in casa cand vine un musafir am grija sa am cu ce sa-l servesc, o bere, un suc etc. ii ofer un scaun sa stea comod la masa, ce mai, ma port ca si cu un musafir. Ei sa stii ca eu nu-mi trimit vecinii la magazin sa le aduca musafirilor mei una alta :)

Ce aiurea comparatie :)))

Faptul ca tu ai ceva personal cu CNOR si ca nu v-ati inteles la "bani" nu inseamna ca, cei care nu au facebook din varii motive nu ar trebui sa gaseasca aici toate informatiile utile pt ei. Deci Max, mai fa copy/paste de pe facebook ca nu-i mare lucru :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Alegeri FRAS 2015

 

:)

Faptul ca tu ai ceva personal cu CNOR si ca nu v-ati inteles la "bani" nu inseamna ca, cei care nu au facebook din varii motive nu ar trebui sa gaseasca aici toate informatiile utile pt ei. Deci Max, mai fa copy/paste de pe facebook ca nu-i mare lucru :P

 

Mao, vad ca ai o atitudine penibila si de cacat.

Nu ne-am inteles la bani? Cand a fost vorba vreodata de BANI in treaba cu CNOR-ul?

Cand am cerut eu vreodata bani de la CNOR sau de la oricare organizator de etape de campionat pentru promovarea de pe forum.

 

Asta e atitudinea si minciunile de cacat a unora dintre voi care aruncati aici "bombe" in speranta ca lumea le vede si le crede.

Chiar nu ti-e rusine sa scoti asemenea minciuni?

V-a durut in cur de faptul ca ati fost promovati aici. Nici macar un multumesc nu am auzit de la voi. Mai mult decat atat, reactii de cacat si minciuni ordinare de genul asta imprastiati.

 

Stii ceva Mao, stai tu linistit si scoate cate minciuni vrei dar nu aici. Aveti la dispozitie destule locuri pt cacaturile voastre.

 

Nu voi mai permite nimanui sa minta in halul asta si sa ma jigneasca aici pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Alegeri FRAS 2015

 

Mao, intervin pentru ca mi se pare ca impresia generala e complet gresita.

 

Pachetul oferit de Max a fost simplu: Promovare pe Forum (banner lateral + topic dedicat) pentru o etapa/cupa contra mentionarii Club 4x4 ca si partener media si trimiterea/postarea clasamentelor la sfarsit de etapa/cupa. ATAT. Fara BANI.

 

Faptul ca Max a adunat sau cautat clasamente de pe facebook si le-a postat nu mi se pare absolut deloc responsabilitatea lui. Daca organizatorii beneficiaza de o promovare si un canal de informare, cred ca e si un semn de respect catre UTILIZATORII (nu catre Max) forumul-ui care au intrat pe topicul lor, au vazut bannerul, au scris sau au citit impresii despre etapa, sa le OFERE si clasamentele. Poate e doar parerea mea.

 

Povestea cu userul CNOR poate ca nu e oportuna ca si 'temporizare'. Dar sincer mi-a fost greu sa o contest catre Max, pentru ca:

1. de 2 ani se roaga de organizatori sa ii trimita macar clasamentele sa nu le mai caute pe net (repet, in opinia mea organizatorul ar trebui sa posteze clasamentul, asa cum i-a fost in interesul sau sa posteze datele de inscriere, pentru oamenii care le-au citit ar trebui sa 'inchida' topicul cu rezultatele).

2. la ultima sedinta CNOR dl. Silviu Bulugioiu nu a adus deloc acest aspect in discutie, ceea ce dovedeste ca nu prezinta interes.

 

Deci ne plangem ca CNOR nu mai are user pe forum, dar nimeni de la CNOR nu a facut nimic pentru asta.

 

Ok. E vina lui Max. Clar. Si eventual e job-ul lui sa ofere informatii utilizatorilor si sa le caute pe net. Nu e beneficiul organizatorilor care-si promoveaza etapa sa mai si spuna ce s-a intamplat acolo, asta nu-i mai avantajeaza. S-o faca altcineva. Aia care au fost la etapa stiu clasamentul si cei care n-au fost aia e....

 

In fine, sper ca in situatii singulare in care organizatorii sunt cu adevarat interesati, sa vorbeasca direct cu Max si sa se inteleaga intr-un mod foarte simplu si normal, cum am descris mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Alegeri FRAS 2015

 

... MAO draga... Imi pare rau sa am dreptate cateodata, dar ori esti beat pu.a cand scrii ce scrii, ori am dreptate si nu faci nici macar 1 ban ... cam asta ti s-a spus mai sus.

 

Cred ca ai face un bine sa te autoexcluzi singur din discutiile de pe forumul asta si sa te multumesti sa citesti ce te intereseaza, ca in 99% din ce ai povestit pe aici e pe langa gard, iar pe partea cealalta, dintr-o alta discutie ( parca) nu trebuie sa fii vicecampion sau campion ca sa fii un mare dobitoc / prost / de kk ... Etc ... functie de cum apari acum in ochii unora dintre noi :wink:

 

... Oricum tu ai ajuns la performanta sa fi un mare Campion de cacat la cacat

 

 

P.S. Si ca sa vezi cat de politicos si de bun simt esti, omul pe care il acuzi , cu bune si cu rele, a trecut prin niste situatii financiare f mari d.p.d.v. Personal, si cu toate asta a facut pe dracu in patru sa tina activ acest forum, ca sa aiba cacati ca tine parte de informatie, can can, si albie pt porci ca tine ( scuze pt altii dar rima asta mi-a venit in minte )

 

 

@Astral: ... Cred ca BG ii asigura lui MAX sejurul de 1 luna pe vara moka, in avans, incepand de anul trecut de pe vremea cand nu raspundea la tel ca era plecat in vacanta :wink: ... Dar sincer @Astrale, de ce ju ne spui si tu cat ti-au propus BG sa-ti dea ca sa le "corectezi" cu google translate si promovezi posturile :ha: :ha: :ha:

Editat de worldscape

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

 

 

http://www.ClubJeepRomania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Alegeri FRAS 2015

 

@ sparvulescu, si aia care nu vor sa fie in trend , si nu au facebook ce sa faca? sa se duca la vreo ghicitoare?

 

Dane, mai incerc odata. Locul OFICIAL de afisare a clasamentului e pe situl FRAS. Dupa cum am mai spus, FRAS-ul e in "reorganizare" si pana cand se incheie "transferul de putere" nimeni nu poate publica nimc acolo (cel putin asta stiu eu). Motiv pentru care am considerat ca nu-i chiar asa o chestie hi-tec sa-l publicam pe facebook (a deschide un cont acolo e o treba simpla, gratuita si dureaza foarte putin). In alta ordine nici eu nu-s fan Facebook dar, din cand in cand, mai dau pe-acolo cand n-am plan B.

 

In al doilea rand, calendarul a fost comunicat oficial tuturor cluburilor afiliate prin e-mail. Deci fiecare presedinte sau reprezentant oficial al unui club a primit imediat dupa sedinta calendarul. In mod normal, acest reprezentant trebuia sa-l re-distribuie membrilor propriului club.

 

In final, daca nici acest mecanism nu functioneaza, te rog da-mi un mail pe adresa sparvulescu@yahoo.com si promit sa ti-l trimit. Aceeasi invitatie tuturor celor care, din varii motive, nu cunosc calendarul si ar dori sa il cunoasca. Nu mi se pare normal sa-l public aici din moment ce administratorul acestui forum a interzis comunicarile CNOR.

Editat de sparvulescu
Shit happens
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Alegeri FRAS 2015

 

Mao, vad ca ai o atitudine penibila si de cacat.

Nu ne-am inteles la bani? Cand a fost vorba vreodata de BANI in treaba cu CNOR-ul?

Cand am cerut eu vreodata bani de la CNOR sau de la oricare organizator de etape de campionat pentru promovarea de pe forum.

 

Asta e atitudinea si minciunile de cacat a unora dintre voi care aruncati aici "bombe" in speranta ca lumea le vede si le crede.

Chiar nu ti-e rusine sa scoti asemenea minciuni?

V-a durut in cur de faptul ca ati fost promovati aici. Nici macar un multumesc nu am auzit de la voi. Mai mult decat atat, reactii de cacat si minciuni ordinare de genul asta imprastiati.

 

Stii ceva Mao, stai tu linistit si scoate cate minciuni vrei dar nu aici. Aveti la dispozitie destule locuri pt cacaturile voastre.

 

Nu voi mai permite nimanui sa minta in halul asta si sa ma jigneasca aici pe forum.

 

Max, te rog numara de cate ori ai folosit cuvantul "cacat" sau derivatii ale acestui cuvant in textul de mai sus. Oricat de antipatic i-ar fi cineva, rolul unui moderator e sa raspunda in mod civilizat, chiar si atunci cand se considera jignit. Folosind un astfel de limbaj nu faci altceva decat sa deschizi o poarta pe care, in mod programatic, ti-ai propus sa o inchizi. Inteleg ca pe Mao l-ai exlcus de pe forum. "Banarea" nu a fost motivata de un limbaj injurios ci de o acuza (nu discut aici valoarea de adevar). Daca ai fi aplicat aceeasi masura tuturor userilor, cred ca ai fi ramas cu foarte putini. Tot ce se vede din afara e frustrare, partizanat, dubla masura si neputinta. Daca in acest mod vrei sa-ti filtrezi uzerii, cred ca ar fi mai decent sa publici o "lista neagra" ca sa stim si noi cine are dreptul de a injura si cine nu si, mai important, cine are voie sa te critice si cine nu. Evident, ai si posibilitatea sa ma pui cap de tabel pe lista "delicventilor de opinie". Cu rugamintea sa o faci civilizat. Si pentru ca te-ai plans ca nu-ti respectam munca, da-mi voie sa-ti adresez in mod formal un "multumesc".

Shit happens
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Alegeri FRAS 2015

 

@sorine: ma bag si eu ca musca in ciorba .... mao nu e la prima abatere, a dat-o de multe ori de gard ... O fi baiat bun face-to-face, dar a persistat cam mult ... Si a trebuit sa ii taie cineva macaroana.

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

 

 

http://www.ClubJeepRomania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare