Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Vascocuplaj cutie transfer Pajero Pinin


Genius

Postări Recomandate

Re: Vascocuplaj cutie transfer Pajero Pinin

 

Multumesc pentru sfat. O sa fac lucrarea la service cand imi vine solenoidul si o sa cer aceste verificari daca nu deja o fac ei fara sa le cer.

Mitsubishi Shogun 2.5 GLS 1993 ,Renault Megane 1.9 TDI 2005, Elddis Gulfstream 2000

Nu se poate acoperi cu aur nici un moment de viata.Ce alta mare pierdere atunci, decat timpul pierdut fara rost? Chanakia Pandita 275 a.c.India

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: Vascocuplaj cutie transfer Pajero Pinin

 

Am scapat ieftin, era de la solenoid, nu mai palpaie ledurile. Deci vascocuplajul e ok.

Mitsubishi Shogun 2.5 GLS 1993 ,Renault Megane 1.9 TDI 2005, Elddis Gulfstream 2000

Nu se poate acoperi cu aur nici un moment de viata.Ce alta mare pierdere atunci, decat timpul pierdut fara rost? Chanakia Pandita 275 a.c.India

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: Vascocuplaj cutie transfer Pajero Pinin

 

Salut cine mă ajuta puțin până să ajung la un service,am un pinin automat 1999 1.8 gdi,am urcat azi pe un traseu fr urât moale și alunecos și în rampă am cuplat 4x4 eu am 2h,4h ,4hlc apare pe schimbător și 4llc dar să nu fie cu reductor cutia mea ,că nu se simte sa intre,înainte am avut un. Daihatsu feroza când dădeam la low de simțea aici pun maneta in L și apoi dau 4hlc are doar trei trepte,se poate sa nu fie?am cuplat am iesit o perioada pâlpâia și diferențial blocat palpia roșu ,la un moment dat am observat că s-a stins și a rămas maneta in 4hc și nu mai pot sa o scot din 4 X4 oare ce ar putea fi,as vrea sa știu că aici unde locuiesc nu prea este nici un service bun sau să fie cunoscători mai ales în cutii !aștept un răspuns mulțumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare