Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Scaune si bancheta


Yoghi

Postări Recomandate

Salutare domnilor.

Am o intrebare arzatoare

 

Vreau sa schimb tapiteria -scaune, bancheta si fete de usi la un cherokee Xj clasic sau sport de 2,5 TD din 99 si am gasit scaune la un Cherokee Limited 4.0 din 2000 cu scaune electrice!

Acum... avetii idee se potrivesc ? ma refer la mecanismul -pirghiile de prindere sub scaun . Masina mea o avea cablul electric de contact sub scaun.

Propietarul de la XJ limited zice ca se potrivesc ,dar nu-mi lasa optiunea de retur si oricum m-ar costa transportul degeaba,

Nu ma puneti sa le compar fizic pt ca masinile sunt la 200km una de alta.

 

mutam

 

ps Nu am mai gasit subiectul asta si astfel am deschis un topic nou!

Am in curte un englez si un american

:F

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Scaune si bancheta

 

Daca vrei sa pui scaunele de la un XJ din 2000 pe unul din 99 logic ar trebui sa mearga fara nici o adaptare. E acelasi model, nu conteaza clasic, se, limited,sport...dar la Jeep nu poti baga mana in foc pentru nimic :)

 

Cel mai simplu roaga vanzatorul sa-ti faca o poza cu scaunele scoase din masina, sa vezi sistemul de prindere si cu o ruleta intre gaurile de suruburi, masori si tu la tine, si aia e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Scaune si bancheta

 

iti merg fara probleme, suna-ma ca am eu unele in bucuresti, date josde pe una care a fost dezmembrata si sunt in stare f buna.

 

0751-306.000 / 0722-306.000

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

 

 

http://www.ClubJeepRomania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: Scaune si bancheta

 

sa termin ce am inceput.

 

initial scaunele noi de la limited Nu prea au cazut pe gauri. Cu doua trei ciocane si gaura largita au ajuns pe pozitie.Dar...sistemul electric le tine mai fata 5cm si cam 2cm mai sus decat cel mecanic.Cu miscarea fata spate am rezolvat prin schimbarea unei gauri a surubului ce sustine sania .Cu inaltimea mai e un pic ""de logicat"" adica luni.(tinichigiul are program personalizat! )

Am in curte un englez si un american

:F

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 luni mai târziu...

Re: Scaune si bancheta

 

Are cineva de vanzare blocajul de la banchete pt jeep cherokee xj? Multumesc

 

Ar fi bine sa pui pe viitor anuntul la rubrica ,,mica publicitate" (acuma te iert pentru ca esti nou :grin:)

 

 

:h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare