Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Mai e putin si se incheie anul competitional CNOR din 2015!


Postări Recomandate

Vazand ca toate propunerile facute de mine la sfarsitul anului 2014 nu au fost luate in seama, la inceputul anului 2015 am tras o concluzie ! Urmare a acestui fapt mi-am propus sa nu ma dau in 2015 la nici o etapa CNOR si 100traks!

 

Cum e Mihai Turcu ??

 

Nu am dorit portale la open, ptr ca in 2013 am fost dezavantajat de cei cu portale...la sedinta CNOR si la ultima discutie a mea cu Sorin Parvuilescu si Costin Fantana am cerut scoaterea portalelor de la open sau limitarea rotii de 33 inch.

 

Comisia de atunci ...a tinut cont de parerea unui singur open-ist, Florin Danci care a zis ca daca se interzic portalele sau se limiteaza roata nu mai vine in campionat !! De ce sa musamalizat aceasta discutie de la acea sedinta ?

Toate lucrurile erau clare si ne-ar fi putut motiva sa venim daca se modifica regulamentul!

 

Din pacate CNOR e la fel , unul pleaca, altul vine , sa nu avem pe cine tragem la raspundere !!!

 

Foarte multi din oameni care vin sedinta CNOR nu se dau in campionat , li se rupe , vin doar sa ridice mana si atat. Am propus public (nu la sedinta) sa se mearga pe track si roadbook in paralel ( asa cum spune Sorin Parvulescu dupa etapa t44 vreau sa se tina cont de pilotaj, nu de copilotaj) !

 

Eu cu Tibi Cojocaru copilot la Kamikaze in 2013 am facut 136km in loc de 55km din cauza unor azimuturi 3 la rand , unul dupa altul (acolo se impulisera 5 masini si am cautat alta ruta) , Tibi acolo s-a pierdut , am dat de al doilea azimut si surpriza, am bamanait pana ne-a luat dracu.

 

Daca s-a votat noul presedinte Costin Fantana (Tuparu) , se pare ca vom incuraja campionatul Bulgaresc asa cum ii place noului presedinte sau ne vom concentra in atragerea concurentilor cu taxele bulgaresti la noi in tara !

 

Avem o tara foarte frumoasa, inca exista posibilitati, e pacat sa incurajam offroadul bulgaresc asa cum se intampla si in turism!

 

In Romania se practica japca ca oricum nu ai unde sa te duci , la bulgari poti fi rege cu buget minim!!

 

Va placut acest an competitional ?

 

Vreau sa vad ce credeti voi despre acest an competitional , care aproape s-a terminat, ptr. a decide unde o sa ma dau in 2016!

 

Cititi si comentati pe subiect !

Cu respect GPScu!

Editat de GPScu

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Mai e putin si se incheie anul competitional CNOR din 2015!

 

"Radule, deindata ce se termina campionatul 2015 luam o decizie (ma refer la Cluj). Dupa cum au mers treburile anul asta, nu cred ca mai e nevoie de vreo luare de pozitie. Cred ca vor ramane doar preferinte individuale. As prefera, totusi, sa mergem la un concurs la care sa ai si tu ceva de facut, altceva decat trolieri si "da-napoi ca era pe dincolo". Pentru mine placerea e condusul, deci depinde de tine ce alegi.

 

In ceea ce priveste comentariile presedintelui sau membrilor CNOR vis-a-vis de diferite contestatii aflate in faza de solutionare trebuie sa intelegi ca regula din ultimii cinci ani a fost sa nu se discute pe forum pana la solutionare. Deci faptul ca o anumita contestatie nu e comentata aici de comisie sau presedinte nu se datoreaza dorintei de a nu informa ci unei proceduri pe care ai fi respectat-o si tu daca ai fi fost ales.

 

In ceea ce ma priveste, nemaifiind in CNOR, ma pot exprima liber cu privire la orice subiect. Motivul pentru care nu a fost necesara convocarea CNOR pentru rezolvarea contestatiei a fost solutionarea acesteia (bine sau rau) de catre Comisia Sportiva. Convocarea CNOR se impune atunci cand contestatarul, nemultumit de verdictul Comisiei Sportive, se adreseaza forului superior, respectiv CNOR. Daca, dupa cum spui, contestatia s-a dus direct la FRAS, CNOR e sarit din schema deci nu are ce sa mai discute."

Last edited by sparvulescu; 12th October 2015 at 19:40.

 

Cum e domnul Sorin Parvulescu ??

Editat de Yonutz

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Mai e putin si se incheie anul competitional CNOR din 2015!

 

"Radu draga,

daca imi permiti,

comparatia ta este un pic deplasata.

Poti sa compari masini de Open cu masini de Extrem?

Da la unele poti

dar daca faci o comparatie intre masina lui Gafita faci mici greseli:

la Open ai voie maxim 35 la gume, domnul Gafita are 38 sau 38,5 daca nu ma insel.

o punte portala cu roti de 35 e cam acelasi lucru cu o punte normala cu 38 nu? la garda la sol ma refer.

deci de unde pana unde faci tu comparatii de genul nu stiu

Nu stiu daca Gafita are sau nu troliu mecanic dar daca are iarasi nu poti compara cu o masina de open cu un 8274 amarat.

Precizez ca la open nu a fost nici o masina cu portale si in afara de avionul lui Museteanu si masina lui Vily, care s-a defectat in prima zi, nu

stiu sa mai fi fost careva cu troliu mecanic sau nici macar cu gigglepin.

Deci iarasi mi se pare o comparatie inutila.

Dar daca asa vrei tu sa spargi gheata si sa discuti de etapa aceasta sau sa-i aduci laude sau scuze domnului Gafita de ce nu a fost pe primul loc

atunci imi cer scuze pentru interventie.

Dar eu cred ca Gafita stie el mai bine ce a facut bine sau rau ca doar nu se da de ieri de azi si nu cred ca are nevoie de avocat."

 

Ce te doare Mihai Turcu?

Editat de Yonutz

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Mai e putin si se incheie anul competitional CNOR din 2015!

 

Sorine in primul rand vreau sa te felicit pentru corectitudinea gramaticala si ortografica, a fost o placere sa citesc :wink:

Vad ca nu-mi lasati nicio clipa si m-ati luat din prima zi in colimator :grin:

O sa deschid aici un topic nou "Propuneri de modificare a regulamentului 2016" unde toata lumea poate sa-si scrie doleantele.

In zilele urmatoare o sa revin cu o adresa de mail oficiala unde cluburile dar si sportivii ne pot trimite propuneri pentru regulamentul 2015 pana la data de 1 noiembrie.

 

Comisia isi propune sa finalizeze regulamentul pana la data de 20 noiembrie iar pana la 1 decembrie sa publice calendarul competitonal 2016.

 

Te asigur ca se vor schimba multe in regulament si ca impreuna cu comisia (formata din persoane care participa la competitii si organizeaza) vom avea repede regulament si calendar.

 

Cu respect,

 

Tuparu.

Offroad Racing Romania-THE ORIGINAL since 2006

KAMIKAZE TEAM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Mai e putin si se incheie anul competitional CNOR din 2015!

 

Multumesc :cl acest topic se poate inchide !

Ne mutam pe http://forum.club4x4.ro/showthread.php?90253-Propuneri-pentru-Regulamentul-CNOR

Editat de Yonutz

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare