Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

CNOR - discutii dupa etapa T44


Postări Recomandate

Sunt placut surprins ca nu m-a uitat Raducu si ca ma baga foarte des in seama,e de bine :tk

 

Ma buca ca a venit Gafita si a fost o placere sa concurez cu el,la o coborare grava unde nu i-a ajuns sufa l-am tinut eu ca sa-si mute troliu spate,am facut si ceva glume cu Lupu pe speta asta :ha::ha::ha:

 

Felicitari organizatorilor au reusit sa faca o etapa buna,traseele de la open si extrem au fost foarte faine,nu au fost periculoase si nici distructive.

 

Trialul sambata este o traditie la T44 dar este si pe placul meu,o sa fie o propunere pentru formatul etapelor din 2015.

 

Felicitari castigatorilor si tuturor concurentilor,ne vedem la Targoviste.

Offroad Racing Romania-THE ORIGINAL since 2006

KAMIKAZE TEAM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Etapa de campionat T44 - 8-11 Octombrie 2015 -Slanic Prahova

 

Sunt placut surprins ca nu m-a uitat Raducu si ca ma baga foarte des in seama,e de bine :tk

 

 

 

Draga Tupi, n-am cum sa nu te abordez ca mi-esti drag.

Zi-ne si noua de comisia aia, ca cica e una, e secreta?

Consider gestul lui Gafita de a concura la o etapa CNOR extrem de sportiv si de "bontón". Asta arata ca, in timp ce unele cluburi "democratice" interzic prin lege participarea membrilor la 100tracks, cei de la TotTeren nu au nimic cu nimeni.

 

Ma bucur ca ai fost ales din primul tur, dar incepi mandatul cu o contestatie la FRAS a unui concurent nemultumit de felul in care s-a arbitrat la etapa.

De ce s-a ajuns la FRAS cu rufele muradre din CNOR?

Nu se putea rezolva acolo? La Slanic?

Ai experienta foarte mare la offroad, cred ca puteai convinge concurentul respectiv ca nu are dreptate (in cazul in care nu avea) si atunci drumul lui la FRAS nu ar fi existat, sau ii puteai da dreptate (in cazul in care o avea) si se rezolva totul acolo.

Aveai toata comisia la Slanic, se putea lua o decizie acolo, nu la FRAS.

Sau Crinu (de la FRAS) are painea si cutitul?

 

Nu tin minte sa mai fi fost o contestatie a vreunui concurent la FRAS, de la a mea, cand mi-au ciordit cupa de campion la Open pe legea celui al carui "om" sunt, recte (din nou azi) Rasty.

Atunci am trait o nedreptate.

 

Incepi mandatul fara sa ne anunti Comisia, componenta ei.

Chiar nu meritam nimic?

Chiar nu contam?

Mltumesc

 

LE

Stii ce o sa spuna lumea?

Ca am schimbat "tacerea" lui Silviu pe "linistea" lui Tuparu.

Tine minte: "pulimea" e curioasa, asta e meteahna ei.

 

ps

Cred ca ai face bine sa-l sustii pe Razvan Cirap sa poata participa la intalnirea concurentului contestatar de la FRAS, avand in vedere ca e presedintele clubului din care face parte concurentul si intereseaza la nivel de puncte acumulate.

Si Razvan are experienta sa sprijine concurentul acolo.

Am inteles ca cei de la FRAS nu sunt de acord ca Razvan sa mearga acolo.

A venit timpul sa-ti aperi contribuabilii in relatii cu terti.

A venit timpul sa poti spune ca daca nu vor sa-ti asculte propunerile si recomandarile nu vor mai primi bani de la CNOR, a venit timpul sa incercam poate sa functionam sub alte entitati care daca pretind bani de la noi, ne si asculta problemele si propunerile asa cum le vor concurentii, nu sefii concurentilor.

 

Daca esti presedintele nostru faci ceva pentru noi, daca esti presedintele lor...al sefilor, nu face nimic.

 

 

Hai sa te vedem la treaba Tupi.

Editat de Radu Chelaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Etapa de campionat T44 - 8-11 Octombrie 2015 -Slanic Prahova

 

Draga Tupi, n-am cum sa nu te abordez ca mi-esti drag.

Zi-ne si noua de comisia aia, ca cica e una, e secreta?

Consider gestul lui Gafita de a concura la o etapa CNOR extrem de sportiv si de "bontón". Asta arata ca, in timp ce unele cluburi "democratice" interzic prin lege participarea membrilor la 100tracks, cei de la TotTeren nu au nimic cu nimeni.

 

Ma bucur ca ai fost ales din primul tur, dar incepi mandatul cu o contestatie la FRAS a unui concurent nemultumit de felul in care s-a arbitrat la etapa.

De ce s-a ajuns la FRAS cu rufele muradre din CNOR?

Nu se putea rezolva acolo? La Slanic?

Ai experienta foarte mare la offroad, cred ca puteai convinge concurentul respectiv ca nu are dreptate (in cazul in care nu avea) si atunci drumul lui la FRAS nu ar fi existat, sau ii puteai da dreptate (in cazul in care o avea) si se rezolva totul acolo.

Aveai toata comisia la Slanic, se putea lua o decizie acolo, nu la FRAS.

Sau Crinu (de la FRAS) are painea si cutitul?

 

Nu tin minte sa mai fi fost o contestatie a vreunui concurent la FRAS, de la a mea, cand mi-au ciordit cupa de campion la Open pe legea celui al carui "om" sunt, recte (din nou azi) Rasty.

Atunci am trait o nedreptate.

 

Incepi mandatul fara sa ne anunti Comisia, componenta ei.

Chiar nu meritam nimic?

Chiar nu contam?

Mltumesc

 

LE

Stii ce o sa spuna lumea?

Ca am schimbat "tacerea" lui Silviu pe "linistea" lui Tuparu.

Tine minte: "pulimea" e curioasa, asta e meteahna ei.

 

ps

Cred ca ai face bine sa-l sustii pe Razvan Cirap sa poata participa la intalnirea concurentului contestatar de la FRAS, avand in vedere ca e presedintele clubului din care face parte concurentul si intereseaza la nivel de puncte acumulate.

Si Razvan are experienta sa sprijine concurentul acolo.

Am inteles ca cei de la FRAS nu sunt de acord ca Razvan sa mearga acolo.

A venit timpul sa-ti aperi contribuabilii in relatii cu terti.

A venit timpul sa poti spune ca daca nu vor sa-ti asculte propunerile si recomandarile nu vor mai primi bani de la CNOR, a veni timpul sa incercam poate sa functionam sub alte entitati care daca pretind bani de la noi, ne si asculta problemele si propunerile asa cum le vor concurentii nu sefii concurentilor.

 

Daca esti presedintele nostru faci ceva pentru noi, daca esti presedintele lor...al sefilor, nu face nimic.

 

 

Hai sa te vedem la treaba Tupi.

 

 

Comisia este urmatoarea:

 

Viorel Ognean

Romeo Andries

Carol Blavenstein

Andrei Hazgan

Laura Cocis -supleant

Valentin Ciobanu-supleant

Bogdan Hrisca-secretar

 

Faptul ca avem o contestatie pentru o depunctare de parasire de traseu care a fost judecata de cei trei arbitrii (Alex,Laura si Mirela),observator (Carol) directorul clasei standard si directorul concursului (Stefan si Viorel) iar echipajul contestatar considera ca vrea sa mearga mai departe cu contestatia,nu inseamna ca spalam rufele murdare ale CNOR,e drepul lor sa o faca si CNOR o sa revina cu un comunicat despre aceasta speta.

Offroad Racing Romania-THE ORIGINAL since 2006

KAMIKAZE TEAM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Etapa de campionat T44 - 8-11 Octombrie 2015 -Slanic Prahova

 

Comisia este urmatoarea:

 

Viorel Ognean

Romeo Andries

Carol Blavenstein

Andrei Hazgan

Laura Cocis -supleant

Valentin Ciobanu-supleant

Bogdan Hrisca-secretar

 

Faptul ca avem o contestatie pentru o depunctare de parasire de traseu care a fost judecata de cei trei arbitrii (Alex,Laura si Mirela),observator (Carol) directorul clasei standard si directorul concursului (Stefan si Viorel) iar echipajul contestatar considera ca vrea sa mearga mai departe cu contestatia,nu inseamna ca spalam rufele murdare ale CNOR,e drepul lor sa o faca si CNOR o sa revina cu un comunicat despre aceasta speta.

 

Sunt sigur de comunicat, care ar fi venit de la sine, indubitabil, precum si componenta comisiei...indubitabila prin componenta ei insesi.

 

Razvan la sedinta la FRAS, trebuie, la contestatie, sa vedem si noi ca ai un cuvant de spus, ca glugi de coceni am mai vazut/avut pe postul tau.

 

Repet, daca aveati o figura care sa fie recunoscuta ca o autoritate in materie, concurentul nu s-ar fi dus la FRAS, cine sa judece acolo? mmm?

 

Noris? Sa judece banii inapoi la CNOR.

Crinu? E partinitor ca a fost pilotul lui Cornel, au fost in luna de miere in Mongolia, deci e conflict de interese.

 

Faci cum crezi.

 

Motto pentru presedintii CNOR:

Ori esti presedintele nostru, ori esti presedintele lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Etapa de campionat T44 - 8-11 Octombrie 2015 -Slanic Prahova

 

Spuneai ca vii la Buzau la 100tracks si ma iei copilot. Eu inca te astept. Stiu si simt ca nu glumeai.

 

Radule, deindata ce se termina campionatul 2015 luam o decizie (ma refer la Cluj). Dupa cum au mers treburile anul asta, nu cred ca mai e nevoie de vreo luare de pozitie. Cred ca vor ramane doar preferinte individuale. As prefera, totusi, sa mergem la un concurs la care sa ai si tu ceva de facut, altceva decat trolieri si "da-napoi ca era pe dincolo". Pentru mine placerea e condusul, deci depinde de tine ce alegi.

 

In ceea ce priveste comentariile presedintelui sau membrilor CNOR vis-a-vis de diferite contestatii aflate in faza de solutionare trebuie sa intelegi ca regula din ultimii cinci ani a fost sa nu se discute pe forum pana la solutionare. Deci faptul ca o anumita contestatie nu e comentata aici de comisie sau presedinte nu se datoreaza dorintei de a nu informa ci unei proceduri pe care ai fi respectat-o si tu daca ai fi fost ales.

 

In ceea ce ma priveste, nemaifiind in CNOR, ma pot exprima liber cu privire la orice subiect. Motivul pentru care nu a fost necesara convocarea CNOR pentru rezolvarea contestatiei a fost solutionarea acesteia (bine sau rau) de catre Comisia Sportiva. Convocarea CNOR se impune atunci cand contestatarul, nemultumit de verdictul Comisiei Sportive, se adreseaza forului superior, respectiv CNOR. Daca, dupa cum spui, contestatia s-a dus direct la FRAS, CNOR e sarit din schema deci nu are ce sa mai discute.

Editat de sparvulescu
Shit happens
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Etapa de campionat T44 - 8-11 Octombrie 2015 -Slanic Prahova

 

Daca, dupa cum spui, contestatia s-a dus direct la FRAS, CNOR e sarit din schema deci nu are ce sa mai discute.

 

 

Sarit din schema zici?

Asa pur si simplu?

Unde e autoritatea-i?

De ce concurentul prefera sa apeleze la niste unii care habar nu am ce competente au sa judece o (citez presedintele): "speta"?

Asta de de gandit.

Preferam sa "sarim din schema" o comisie abia aleasa si un presedinte proaspat ales dar cu state vechi in domeniu.

Asta da prestanta. Te poti lauda cu prima "sarire din schema" din viata ta de comisie/presedinte.

E bine de stiut ca pot fi sariti din scheme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Etapa de campionat T44 - 8-11 Octombrie 2015 -Slanic Prahova

 

Radu, intr-adevar nu e topicul potrivit pentru discutii de felul asta. Mai mult, se pare ca o si luam razna. Daca echipajul depunea contestatia direct la Iohannis trebuia sa concluzionam ca guvernul, MTT si FRAS sunt lipsiti de autoritate?

Shit happens
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Etapa de campionat T44 - 8-11 Octombrie 2015 -Slanic Prahova

 

 

Mistoul tau fin referitor aptitudinile comisiei pastreaza-l pentru tine ca noi nu-l gustam,daca vrei comunicare te rog sa o facem la obiect si intrun mod civilizat.

 

Draga domnule presedinte, mistourile mele "fine" erau referitoare la aptitudinile tale, nu ale comisiei, aptitudini vis-a-vis de a te impune la FRAS ca Razvan sa poata participa la intalnirea de maine seara.

Aptitudinile tale de a te impune pentru noi, concurentii, in fata celor care conduc FRAS.

E greu de inteles?

Daca nici acum nu intelegi, ti-o spun altfel intr-o viitoare postare.

 

Pana atunci asteptam sa iei atitudine impotriva pretentiilor celor de la FRAS.

 

Si de ce sa deschid alt topic? Contestatia e despre o "speta" de la Slanic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Etapa de campionat T44 - 8-11 Octombrie 2015 -Slanic Prahova

 

Radu, intr-adevar nu e topicul potrivit pentru discutii de felul asta. Mai mult, se pare ca o si luam razna. Daca echipajul depunea contestatia direct la Iohannis trebuia sa concluzionam ca guvernul, MTT si FRAS sunt lipsiti de autoritate?

 

 

 

Nu stiu. Tu ce zici? Probabil ca da.

Are Iohannis competenta?

Probabil ca mai multa decat cei ce o vor analiza maine seara.

 

Cand spui "intradevar nu e topicul potrivit" vezi ca e flagrant ca ii tii partea lui Tupi, ca si el spunea asta.

Discutia e despre contestatia facuta la Slanic, despre Slanic.

Daca nu va place, mutati-o unde vreti ca vin si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Etapa de campionat T44 - 8-11 Octombrie 2015 -Slanic Prahova

 

In primul rand Razvan trebuie sa-si manifeste intentia de a participa iar pana acum nu m-a contactat.

Esti cumva purtatorul lui de cuvant si eu nu stiu?

Offroad Racing Romania-THE ORIGINAL since 2006

KAMIKAZE TEAM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Etapa de campionat T44 - 8-11 Octombrie 2015 -Slanic Prahova

 

In primul rand Razvan trebuie sa-si manifeste intentia de a participa iar pana acum nu m-a contactat.

Esti cumva purtatorul lui de cuvant si eu nu stiu?

 

 

Nu stii multe vaz.

Nici ca nu ti-ai anuntat comisia nu stiai pana nu ti-a soptit un pulete.

Si de ce ma rog sa te contacteze pe tine daca ei vor sa mearga direct la FRAS?

Tu sa-l contactezi pe el sa-l intrebi cum se simte cand un membru al clubului lui pierde locul unu in campionat din cauza harababurii din regulamentul pe care probabil nu ti-l asumi nici p'ala.

 

Tu trebuie sa fii alaturi de concurenti daca ii vrei alaturi de tine.

Nu te-a inscaunat nimeni acolo ca sa te uiti de sus la pulime si sa astepti sa fii contactat acolo sus la tine pe tron.

 

Habar nu aveti ca un concuret a sarit peste CNOR "din schema" si se adreseaza direct forului superior.

 

Si da, sunt purtatorul de cuvant al cui vreau eu pana ma da in judecata si pana castiga.

 

Ok?

Editat de Radu Chelaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Etapa de campionat T44 - 8-11 Octombrie 2015 -Slanic Prahova

 

Radule, deindata ce se termina campionatul 2015 luam o decizie (ma refer la Cluj). Dupa cum au mers treburile anul asta, nu cred ca mai e nevoie de vreo luare de pozitie. Cred ca vor ramane doar preferinte individuale. As prefera, totusi, sa mergem la un concurs la care sa ai si tu ceva de facut, altceva decat trolieri si "da-napoi ca era pe dincolo". Pentru mine placerea e condusul.

 

 

Ma uitam la voi, cei care nu veniti la 100tracks la curse, cum v-ati dus la Buzau la GTC sa va dati pe track, mureati de curiozitate, dar nu va venea sa va calcati pe orgolii si sa va dati la Rasty la concurs.

Erati toti oripilati de cat de nasol e pe track. Dar n-am vazut pe nimeni sa plece acasa, n-am vazut pe nimeni sa refuze premiile pe motiv ca au fost castigate cu mijloace de navigare "necurate".

 

Uite ca Gafita v-a aratat ca orgoliile nu sunt tocmai tot ce conteaza.

 

Ma simt minunat ca te gandesti la mine in sensul de a-mi da de treaba si cu roadbookul, nu doar cu troliul, dar crede-ma ca desi sunt adeptul navigatiei pe roadbook, si pe track ma simt ok, macar ca scap de responsabilitate ;).

Acolo ramane sa arati cat stii de bine sa conduci si sa abordezi traseul.

Acolo nu mai poti da vina pe nimeni, esti tu cu tine si cu masina ta, cel mult 2-3 "da inapoi 20m" poti sa-mi arunci in carcã, in rest: hai Sorin, hai ca ne bate si Bogdan BGS, scuze Bogdan, dar e pentru o cauza nobila (te-am nominalizat aleator).

 

Si poate ne explici de ce a fost nevoie la voi la club de o "luare de pozitie"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Etapa de campionat T44 - 8-11 Octombrie 2015 -Slanic Prahova

 

Ma uitam la voi, cei care nu veniti la 100tracks la curse, cum v-ati dus la Buzau la GTC sa va dati pe track, mureati de curiozitate, dar nu va venea sa va calcati pe orgolii si sa va dati la Rasty la concurs.

Erati toti oripilati de cat de nasol e pe track. Dar n-am vazut pe nimeni sa plece acasa, n-am vazut pe nimeni sa refuze premiile pe motiv ca au fost castigate cu mijloace de navigare "necurate".

 

 

Am mers la GTC in primul rand din respect pentru efortul facut de clubul din care faci parte. In al doilea rand, am inteles explicatia lui Razvan cu navigatia pe timp de noapte. In al treilea rand am incercat, cat am putut, sa-l conving pe Razvan ca ultima sectiune, cea de zi, sa o dea tot cu navigatie pe roadbook, ca si pe prima portiune, dar am inteles ca n-a avut timpul necesar sa mai scrie si sa verifice un roadbook. Si, nu in ultimul rand, pentru ca imi era dor de un concurs de 24 de ore. In ceea ce priveste cedarea premiului, altfel muncit o zi si-o nopate, cred ca ideea ar trebui sa vina de la cineva care a facut asta in trecut - eu am facut-o la Odorhei dupa ce la Tg Mures mi-au spus ca m-am dus "sa fur cupitele".

 

Uite ca Gafita v-a aratat ca orgoliile nu sunt tocmai tot ce conteaza.

 

Foarte frumos, am apreciat gestul si cred ca toti au facut la fel.

 

Acolo ramane sa arati cat stii de bine sa conduci si sa abordezi traseul.

Acolo nu mai poti da vina pe nimeni, esti tu cu tine si cu masina ta, cel mult 2-3 "da inapoi 20m" poti sa-mi arunci in carcã, in rest: hai Sorin, hai ca ne bate si Bogdan BGS, scuze Bogdan, dar e pentru o cauza nobila (te-am nominalizat aleator).

 

Ce pot sa inteleg de aici? Ca vrei sa ne dam impreuna ca sa-mi arati ca-s de cacao? Sau ca te-ai bucura mai tare daca ne-ar bate anumite echipaje, nu neaparat Bogdan? Mie imi place sa fac echipa cu cineva care vrea sa castige, chiar daca asta se intampla mai rar :)

 

Si poate ne explici de ce a fost nevoie la voi la club de o "luare de pozitie"?

 

Deoarece incercarea de a pastra un singur campionat a esuat si ultima fraza a fost (citez din memorie) "ne separam si vedem rezultatul la sfarsit". Macar noi am avut taria sustenerii unei pozitii. Altii au facut exact acelasi lucru "neoficial" prin simpla ne-participare la unul sau altul dintre campionate. E si motivul pentru care armatele poarta uniforme in timp ce gherilele nu :)

 

Daca mai vrei sa discutam hai sa o facem privat. Cred ca, oricum, nu intereseaza pe nimeni. Parerea mea.

Shit happens
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Etapa de campionat T44 - 8-11 Octombrie 2015 -Slanic Prahova

 

dar am inteles ca n-a avut timpul necesar sa mai scrie si sa verifice un roadbook.

 

Usor eronat.

Ultima portiune a fost tot pe track pentru ca unii participanti ar fi putut alege sa o parcurga noaptea, lucru care s-a intamplat de altfel (la standard). Astfel singura sectiune care putea fi parcursa doar ziua a fost prima sectiune, celalte 3 puteau fi parcurse atat pe timp de naopte cat si pe timp de zi.

GTC MotorSport - Aventura incepe cu noi !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: CNOR - discutii dupa etapa T44

 

E si motivul pentru care armatele poarta uniforme in timp ce gherilele nu :)

 

Mai sunt si cei care fac parte dintr-o "armata" si poarta uniforma "armatei" rivale...şpionii, categorie in care am fost incadrat la alegeri, foarte frumos si "sportiv" din partea celor care au facut-o.

N-au facut altceva decat sa arate ca sunt niste debili gregari, loviti de o parazitoza deliranta ce i-a dus la un somnambulism ideologic.

 

Simt ca vrei sa participi la o cursa 100% pe track.

 

Ai masina noua si capabila, probabil prezenta ta la Buzau a fost si din dorinta de a o testa.

 

Sunt convins ca locul tau e pe podium avand in vedere "echipamentul" tau si experienta, si ai si "pile" la arbitri :)))...e o gluma, da?

 

 

Nu m-am dat cu nimeni niciodata pentru a-l face de cacao, n-as face-o nici cu tine.

Era doar o considratie despre faptul ca la 100tracks nu prea mai poti acuza copilotul de esec. Acolo esti cam singur "raspunzator" de soarta echipajului in economia clasamentului. Nu sunt chiar asa subtil incat sa sugerez ce ai...sugerat ca as fi vrut sa sugerez.

 

Iar faptul ca sunteti singurul club care a votat daca ai voie sau nu la 100tracks e un caz de ingradire a liberei optiuni si a dreptului de a te manifesta sportiv, liber, acest fapt a fost confirmat de demisia unui membru, din cate stiu.

Frumos era sa nu impuneti nimanui nimic si atunci fiecare era liber sa faca ce vrea.

Dar probabil ca furia v-a intunecat capacitatea decizionala pe moment si ati ales sa folositi democratia impotriva democratiei, practic.

 

Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare