Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

cheie cu inchidere centralizata jimny


cnecula

Postări Recomandate

Buna ziua , doresc sa cumpar o cheie suzuky jimny cu inchidere centralizata.

Am gasit carcasa (60ron) dar nu stiu de unde si daca se poate cumpara si partea electronica.

 

De asemenea am o cheie toyota rav 4 cu carcasa lipita cu super-glue. Am vrut sa ii schimb carcasa dar cipul este lipit si nu se poate scoate.

 

 

Please help

 

 

Multumesc mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: cheie cu inchidere centralizata jimny

 

In Auchanul de la Vitan este un atelier de copiat chei care poate copia si cipul din cheie , incearca acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: cheie cu inchidere centralizata jimny

 

Probabil ai un model de Jimny dupa 2005.

Nu carcasa sau cheia propriu-zisa e problema, ci partea electronica. Chiar daca nu ai codul de la imobilizator (e din 5 cifre la Jimny), se poate clona cheia curenta.

Suzuki Jimny 1.3i 2004

 

"There is nothing wrong with the planet... people are f*cked" - George Carlin Saving the planet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: cheie cu inchidere centralizata jimny

 

Probabil ai un model de Jimny dupa 2005.

Nu carcasa sau cheia propriu-zisa e problema, ci partea electronica. Chiar daca nu ai codul de la imobilizator (e din 5 cifre la Jimny), se poate clona cheia curenta.

 

Am model 2010. Practic as vrea sa clonez cheia cu inchidere centralizata electronica. Nu inteleg de ce a doua cheie este fara butoane ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: cheie cu inchidere centralizata jimny

 

...din motive de costuri :wink:

Daca te incalzeste cu ceva, la fel e si la alte marci (mult) mai titrate. Poti sa rezolvi foarte usor cu o alarma care iti comanda inchiderea centralizata.

Suzuki Jimny 1.3i 2004

 

"There is nothing wrong with the planet... people are f*cked" - George Carlin Saving the planet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare