GTC Auto Shop
Pagina 15 din 15 PrimulPrimul ... 589101112131415
Afisez rezultatele 141 la 145 din 145

Data Inscriere
    Jan 2010
    Varsta
    45
    Masina
    ISUZU 3.0 TDI

Implicit Re: proaspat si bucuros posesor de frontera sport

Dai un ban dar stai in spate..Cum zice o mamaie.Intr-adevar,eficienta vascului e mai mare cu difuzor,i-am cautat si eu pana am gasit-din 2 bucati,sa nu desfaci vascul cand il montezi.
    0722.246.245-YMS/
    To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Data Inscriere
    Apr 2010
    Varsta
    39
    Masina
    Opel Frontera Sport C20NE/1993

Poate sa isi dea si un batran cu parerea?!!! Oricum imi dau :)))
    Din cate stiu, C20NE nu are difuzor de radiator. Aceeasi problema am avut-o si eu cand am luat masina. Dupa indelungi cautari, am ajuns la concluzia, ca imi trebuie alt radiator si alt vascocuplaj. De sapte ani nu mai am probleme cu supraincalzirea.
    Daca vei monta un difuzor acolo unde nu ii este locul, risti sa rezolvi problema de moment, dar cu costuri mai mari pe termen lung.

Data Inscriere
    Oct 2010
    Varsta
    34
    Masina
    opel frontera sport '93

eu la radiatorul care este acum pe masina(este original pt acest model de masina/motor) am urechi de prindere pt difuzor la radiator (2 sus cu gaura pt surub si 2 jos)...nu stiu de ce spui ca frontera sport c20ne nu au avut difuzoare...am comandat la o firma de piese auto si am gasit pe original...astept in continuare sa vad ce imi aduce...pe de alta parte am mai gasit la un nene la dezmembrari un difuzor(din 2 bucati cum zicea si superdragos mai sus) dat jos de pe o frontera sport c20ne(deci ceva ceva exista)...atasez is poze:

Click image for larger version. 

Name:	IMG-20170804-WA0001.jpg 
Views:	22 
Size:	400.6 KB 
ID:	281559Click image for larger version. 

Name:	IMG-20170804-WA0000.jpg 
Views:	19 
Size:	382.7 KB 
ID:	281558

si aici o frontera c20ne cu difuzor la radiator:

Name:	difuzor radiator.png 
Views:	20 
Size:	1.48 MB 
ID:	281560

oricum astept sa vad ce imi aduce nenea pe original si dupa ma hotarasc ce fac...eu nu cred ca aceste masini au iesit pe poarta fabricii fara acel difuzor la radiator si cu viscocuplajul in aer asa...nu cred! mai ales ca exista prinderi pe radiator...
    Last edited by ghostface; 6th August 2017 at 09:20.
    "don't get scared, be prepared for the worst"
    galloper II 2.5TDi LWB body-liftat

Data Inscriere
    Aug 2017
    Varsta
    32
    Masina
    Opel Frontera Sport 1993 C20NE

Salut, da-mi te rog niste detalii despre difuzorul comandat nou, un cod ceva si la ce pret. Vreau si eu sa pun pentru ca am cumparat-o fara, nu stiu daca a avut initial sau nu.
    Last edited by aLKS; 7th August 2017 at 12:24.

Data Inscriere
    Oct 2010
    Varsta
    34
    Masina
    opel frontera sport '93

Salutare! revin cu vesti cam proaste:

1. cei la care am comandat difuzorul nou, au spus ca din pacate nu l-au putut gasi(e prea veche masina); adica de fapt l-au gasit, au plasat comanda si fara rezultat(azi au primit si ei raspunsul la randul lor ca de fapt nu se mai fabrica asa ceva...);

2. cel cu care vorbisem la dezmembrari si ale carui poze le si urcasem in postul anterior cu difuzorul, s-a trezit azi sa-mi zica ca de fapt acel difuzor este de la un hyundai... deci nu luati in seama cele 2 poze cu difuzorul de radiator de mai sus care se presupunea a fi de frontera...

3. am reusit sa aflu codul de original al piesei: 1314507 sau: 91140774

daca reuseste careva sa gaseasca aceasta piesa, cu ceva bunavointa(eventual de facut matrita dupa unul original si facute din fibra), cred ca rezolva problema tuturor fronteristilor cu echiparea C20NE...

mai atasez ceva poze:

Name:	11.png 
Views:	15 
Size:	353.8 KB 
ID:	281630Click image for larger version. 

Name:	1.jpg 
Views:	14 
Size:	155.6 KB 
ID:	281629
    Last edited by ghostface; 7th August 2017 at 22:13.
    "don't get scared, be prepared for the worst"
    galloper II 2.5TDi LWB body-liftat

Sprijina si tu forumul Club4x4 daca il consideri util.Multumim!