Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

sfat JANTE jimny


ALEXU

Postări Recomandate

Caut niste JANTE pentru JIMNY , marimea 5,5 X15 j, PCD 139,7 si se pare ca sunt nu doar greu de gasit ci si foarte scumpe ( minim 400 ron ) avand in vedere ca sunt de tabla, cele de aliaj fiind in aceeasi zona de pret.Unde as gasi niste JANTE la un pret decent, pe site-urile noastre am gasit doar ALCAR 8665 si un model de DOTZ !? Chiar asa de rara e marimea asta ?

Multumesc ,Alex

Editat de Astral
JANTE, nu jenti, genti sau alte vuitoane !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: sfat JANTE jimny

 

Asa este, se potrivesc cele de Samurai. Le recunosti dupa "gaurile" triunghiulare. Pretul la SH e undeva in jur de 100 RON bucata. Vorbesc de jante de otel originale. Alea de aliaj, tot originale, tot SH, sint un pic mai scumpe, undeva pe la 150 - 200 RON bucata. Google e prietenul tau :wink:

Suzuki Jimny 1.3i 2004

 

"There is nothing wrong with the planet... people are f*cked" - George Carlin Saving the planet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: sfat JANTE jimny

 

Colegul doreste jenti noi, eu asa am inteles.Daca vrea sh treaba sta cam asa:

-una bucata set 4 jenti 300-400 ron

-sablare si vopsire in camp electrostatic 300-400 ron

-roluire nu stiu pret exact sa zicem 5-10 ron/ bucatra

-echilibrare, valve etc....

 

Total maxim 1000 ron,

 

Am in demarare un astfel de proiect si am analizat preturile.

Ca produs nou am gasit pe olx pe la Baia Mare la 287 ron cod SPBF-S01 (colegul de pe forum Autoclinic), in Polonia sunt 264 ron dar te descurci cu transport.Cam asta am gasit cel mai ieftin.

Ps acum am vazut ca esti tot din Baia Mare deci te descurci banuiesc.

Editat de Caphonne

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: sfat JANTE jimny

 

Caut niste JANTE pentru JIMNY , marimea 5,5 X15 j, PCD 139,7 si se pare ca sunt nu doar greu de gasit ci si foarte scumpe ( minim 400 ron ) avand in vedere ca sunt de tabla, cele de aliaj fiind in aceeasi zona de pret.Unde as gasi niste JANTE la un pret decent, pe site-urile noastre am gasit doar ALCAR 8665 si un model de DOTZ !? Chiar asa de rara e marimea asta ?

Multumesc ,Alex

 

Salutare

 

Gasesti la noi jante pentru Jimny si pe R15 si pe R16, cu ET-10 sau -25, latimea cea mai mica este de 7J

 

Preturile sunt dupa cum urmeaza:

 

5x139,7 ET-10 7J R15...297 ron cu tva inclus

5x139,7 ET-25 7J R15...297 ron cu tva inclus

 

5x139,7 ET-25 7J R16...315 ron cu tva inclus

 

Mai jos ai si linkul de pe site-ul nostru oficial.

 

http://www.autoclinic.ro/36-5x1397

 

Daca se doreste, contra cost, in service-ul nostru putem echipa jantele cu anvelopele dorite.

 

Pentru orice alte detalii nu ezita sa ne contactez.

 

0722453638

Norbi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: sfat JANTE jimny

 

Multumesc pentru sfaturi.Jante second nu ma intereseaza -sincer va spun- desi s-ar putea sa fie bune.Marimea STAS la JImny e 5,5 x 15 cu ET O si ceva valoare 5J SAU5 JJ ( care nu stiu ce semnificatie are, parca latimea !) plus distanta intre prezoane de 139,7 mm.Nu am stiut ca jantele de VITARA se potrivesc pe JIMNY, in acest caz oferta e clar mai mare , problema mea e sa le comand si sa nu se potriveasca la montaj, ce fac cu ele !? Pe alte marimi ( gen R16 ) nu m-as incumeta deocamdata, nu stiu daca presupun modificari plus ca in certficatul de inmatriculare scrie clar 205/70 /r15 si nu am chef de vreo amenda.Poate par deplasat dar adevarul e ca sunt cam atehnic si m-as duce exact pe dimensiunile standard date de Suzuki asa ca o sa analizez ofertele care sunt exact pe dimensiunile astea.Oferta de la autoclinic o iau in considerare pentru mentenanta.

Alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: sfat JANTE jimny

 

Nu am stiut ca jantele de VITARA se potrivesc pe JIMNY

 

Se potrivesc, dar ET-ul e pozitiv.

Suzuki Jimny 1.3i 2004

 

"There is nothing wrong with the planet... people are f*cked" - George Carlin Saving the planet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare