Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

identificare becuri wrangler jk 2008


vortex

Postări Recomandate

  • 3 luni mai târziu...
  • 4 luni mai târziu...

Re: identificare becuri wrangler jk 2008

 

becurile de pozitie din far (BA9s) nu pot fi inlocuite decat cu becuri clasice cu filament. am incercat sa le schimb cu unele cu led (am incercat 3 modele diferite, dintre care unul canbus) - degeaba, nu se aprind. prin urmare le-am schimbat cu niste becuri osram de 4W.

cele de marche arriere merg schimbate cu unele cu led.

pentru ca lumina farurilor este exagerat de chioara, am decis sa schimb farurile cu unele cu led. nu m-am hotarat inca ce model sa aleg, pentru ca tot ce-am vazut arata grozav.

Editat de vortex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: identificare becuri wrangler jk 2008

 

...si un consum mult mai mic -> scad sansele de a avea probleme cu modulul ce le alimenteaza.

 

cel mai mare dezavantaj : daca se ard nu se pot schimba asa repede si ieftin ca cele normale.

Editat de gigipunga
still not black enough
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: identificare becuri wrangler jk 2008

 

Sa nu te astepti la cele cu led la mari satisfactii in afara de un aspect mai interesant

 

:grin:

 

si alea cu led sunt chioare ? n-am vazut in realitate, doar ce se gaseste pe youtube, si diferenta fata de cele standard mi s-a parut enorma. la fel cum mi s-a parut led-bar-ul. ca daca eram mai destept imi luam de prima data unul serios; am zis sa vad cum e, si mi-am luat unul mai mic, sa nu regret cheltuiala daca nu-i chiar ca-n filme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 luni mai târziu...

Re: identificare becuri wrangler jk 2008

 

dacă schimbi pe led nu o sa ai probleme cu politia?

 

daca pui faruri LED de la J.W.Speaker, JM , TruckLite sau VisionX Vortex ... nu o sa ai probleme deoarece au si modele omologate in europa si valabile in Romania

 

de altfel noile modele de jeep de state incepand cu 2016/2017 vin cu faruri J.W.Spaeker sau Mopar cu LED din fabrica.

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

 

 

http://www.ClubJeepRomania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare