Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Rugina pinin


sorinpuv

Postări Recomandate

Salutare la toata lumea!

Cum stati cu rugina la Pinin fratilor? Ca eu tare greu am gasit unul cu mai putina rugina la arcade,oalele de la amortizoarele fata si sub masina pe juguri...

Exista Pinin si fara rugina sau sunt destul de slabe la tabla?

Multumesc !

Va salut cu respect !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rugina pinin

 

Nu stiu cat de relevant este pretul, pentru ca am vazut un Pinin la Bacau revopsit total, cu chederele si bandourile gazate la 4500E. Motivul pentru care a fost vopsita total masina nu il stiu, dar probabil a vopsit-o pentru ca rugina sa nu se vada la vanzare. Iar altele le gasesti si la 2600-3000E dar au rugina multa pe sub masina. Am ajuns la concluzia ca se gaseste greu un Pinin fara rugina. Ale voastre cum se prezinta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rugina pinin

 

Sunt urme de rugina, in special pe la rotile in spate si pe partea de jos a pragurilor, dar nimic de speriat. Nu am vazut nicaieri pe masina rugina ca la Suzuki-urile vechi, sa dai cu degetul si sa cada bucati.

:jp1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rugina pinin

 

Pe alocuri arata mai bine, pe alocuri mai rau... acum si tu, ce vrei sa fie virgina? :ha:

Eu am in vedere mecanica sa fie ok. Rugina oricum nu e de speriat... i-o veni si randul tablariei sa fie curatata la un moment dat. :h5

~ Silence is a gift ~

~ Learn to value its essence ~

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rugina pinin

 

Si al meu e la fel...inexterior perfect iar sub aripi, langa oala de la telescoape si pe sub masina e maro :) ...dar eu o amde 5 ani si nu prea s-a extins...e destul de superficiala...cat despre mecanica sunt f f tari...nicio pb nu am avut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Rugina pinin

 

La mine a fost ok cand am luat-o, apoi dupa doi ani au ruginit si implicit crapat pasajele rotilor fata si in partea dreapta pana la oala amortizorului, daca o mai trocaleam putin prin offroad cine stie ce se intimpla.

Am facut tabla vara trecuta(a fost coincidenta ca dupa ce am scos-o de la tinichigiu dupa cateva zile a cazut pompa de presiune inalta dar asta e alta poveste).

A mai avut ceva rugina pe la praguri/traverse ale caroseriei dar s-a rezolvat si aia.

Dupa ce a rezolvat situatia cu rugina, tinichigiul a si izolat-o pe dedesubt.

 

Sfatul meu este sa nu lasati rugina sa scape de sub control si verificati macar o data pe an starea oalelor amortizoarelor(fata desigur) ca am observat ca acolo incepe sa rugineasca prima data.

 

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare