Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Cheie filtru ulei


Big.Ursu

Postări Recomandate

Detin un Hyundai Santa Fe 2007, motor 2.2 CRDI.

Stie cineva dimensiunea la capacul "cheii" filtrului de ulei ? Vreau sa o cumpar si nu stiu ce sa cumpar, am luat deja 3 chei si nu s-au potrivit.

Obisnuiesc sa-mi fac schimburile in regie proprie, si capacul respectiv imi usureaza munca teribil de tare.

 

Multumesc.

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cheie filtru ulei

 

Opa, stai asa ca e grava. Cum e accesul la filtrul de ulei, eu sambata ma bag pe sub ea pentru revizie in regim propriu si nu am cheie. Trebuie ceva specializat? Pozitia e dificila? Eu in mod normal, la alte masini foloseam metoda curea de distributie infasurata pe filtru. Aici e mai complicat?

Daca nu ar exista masinile mari, lumea ar fi mai trista...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cheie filtru ulei

 

E pozitionat un pic aiurea, nu e dificil. Materialul capacului este din ABS cred si daca folosesti altceva decat cheia-capac ai toate sansele sa-l spargi. Am avut o trusa completa, insa nu mai este in posesia mea. Cel mai scarba imi este de filtrul de motorina, si la SF si la Patrol.

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cheie filtru ulei

 

O cheie home made din curea de distributie a fost suficienta pentru mine. Am dat jos filtrul de motorina, intercooler, capac motor si e destul loc inclusiv pentru o cafea.

Pe de alta parte, cu filtrul de motorina a fost distractie. A trebuit sa il pun pe menghina, atat de strans era.

Daca nu ar exista masinile mari, lumea ar fi mai trista...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 ani mai târziu...

Re: Cheie filtru ulei

 

Daca e de ajutor cuiva, la Santa fe 2004 crdi a/t cheia mea are 14 laturi si diametrul de 76 mm. Abia am cumparat masina si am primit cheia la pachet, sper sa fie totul ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare