Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Masina mea: Patrolache


GiantElbrus

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Masina mea: Patrolache

 

ia zi-mi si mie te rog daca au ajuns tachetii aia la tine ca daca nu macar sa ma cert bine putin cu astia de la Fan :)

 

Mii de scuze ca n-am mai dat nici un semn. Da, au ajuns la mine cred ca a doua zi. Sunt tot pe drumuri si n-am reusit sa-ti confirm. Sunt in principiu ok. 2 sau 3 par putini slabiti adica pistonasul merge relativ usor. I-am decompresat pe toti. Acum sa vad din setul lui Dan + setul asta fac sa fie bine :-) Pe masina inca nu i-am pus pentru ca efectiv nu am avut timp. Dar rezolv si problema asta :-)

 

Mare multumita. Vine si horinca ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Masina mea: Patrolache

 

Referitor la furtunele de diametru mai mare pentru alimentare, la care furtune te referi mai exact ? Tur-ul de la filtru pana in pompa sau incepand de la rezervor si pana in pompa ? Si de unde as putea achizitiona furtunul asta o idee mai mare. Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Masina mea: Patrolache

 

Paid de prefer at at fi de LA rezervor dar pe anumite segmente e defapt teava deck poti trage parallel cu CE exista a acum pe masina in furtun de LA rezervor

Eu am luat furtun de LA bricostore:) la metru :) da nu am calculated bone lungimea si am inadit cu unul de tractor:)

IAR de LA raipnul gradina am luat coliere de lnox ca sunt mai rezistente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Masina mea: Patrolache

 

Unii spun ca nu e tocmai ortodox sa blochezi vascocuplajul.

Este o solutie ca sa ajungi acasa, dar nu pentru termen lung.

Cica ar face ceva deranj la fulia arborelui cotit si pe la pompa de apa.

Asa am inteles eu.

Se mai zice ca se poate reconditiona.

Cînd te-ai nascut, tu ai plîns, iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Masina mea: Patrolache

 

Unii spun ca nu e tocmai ortodox sa blochezi vascocuplajul.

Este o solutie ca sa ajungi acasa, dar nu pentru termen lung.

Cica ar face ceva deranj la fulia arborelui cotit si pe la pompa de apa.

Asa am inteles eu.

Se mai zice ca se poate reconditiona.

 

E o solutie temporara... adica pana prin toama... o las asa cat e cald, va raci mai bine cred... pe ceasul digital e diferenta de 2 grade de cand am blocat-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Masina mea: Patrolache

 

Tot temporar sa stii ca mai am vascul meu care era in stare buna si pe care I'll voi Expedia catre tine daca vrei :)

Daca e vrei Urgenta imi dai in semn daca nu si si pe cineva care vine LA slanic Moldova sau mai degraba LA piatra neamt I'll I au cu mine:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Masina mea: Patrolache

 

Tot temporar sa stii ca mai am vascul meu care era in stare buna si pe care I'll voi Expedia catre tine daca vrei :)

Daca e vrei Urgenta imi dai in semn daca nu si si pe cineva care vine LA slanic Moldova sau mai degraba LA piatra neamt I'll I au cu mine:)

 

Era in mintile ei vasco ? Avea "vuietul" ala specific Patrolului ? :-) Posibil sa ajung la Piatra Neamt...

 

Ceva de azi:

 

13259996_820956811370498_730446227948417226_n.jpg?oh=0d706e5549ccb8dcf2638030ca3d3f4b&oe=579BC41F

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Masina mea: Patrolache

 

Era in mintile ei vasco ? Avea "vuietul" ala specific Patrolului ? :-) Posibil sa ajung la Piatra Neamt...

 

Ceva de azi:

 

13259996_820956811370498_730446227948417226_n.jpg?oh=0d706e5549ccb8dcf2638030ca3d3f4b&oe=579BC41F

 

Ti-ai pus stegulet ? Si eu am da tre sa-l schimb ca e cam zdrentuit☺

Natural Disaster Response Operations
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Masina mea: Patrolache

 

Era in mintile ei vasco ? Avea "vuietul" ala specific Patrolului ? :-) Posibil sa ajung la Piatra Neamt...

 

Ceva de azi:

 

13259996_820956811370498_730446227948417226_n.jpg?oh=0d706e5549ccb8dcf2638030ca3d3f4b&oe=579BC41F

 

Vasco nu e scump nici d3 nou

Natural Disaster Response Operations
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Masina mea: Patrolache

 

Fara problems I'll aduc cu mine LA Piatra:) da daca vii fara palinca nu te mai iert ca m ai uitat:)

De bun era bun a fost verificat de maestrul Cos cand a luat cutia de LA mine deci nu e problema :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Masina mea: Patrolache

 

Ti-ai pus stegulet ? Si eu am da tre sa-l schimb ca e cam zdrentuit☺

 

Ideea cu tricolorul mi-a venit dupa ce am vazut o poza cu masina ta pe facebook, ca sa fiu sincer :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Masina mea: Patrolache

 

Fara problems I'll aduc cu mine LA Piatra:) da daca vii fara palinca nu te mai iert ca m ai uitat:)

De bun era bun a fost verificat de maestrul Cos cand a luat cutia de LA mine deci nu e problema :)

 

Horinca ajunge inainte de Piatra Neamt... sa vezi pe urma cum abordezi inclinatiile laterale :2dr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Masina mea: Patrolache

 

Horinca ajunge inainte de Piatra Neamt... sa vezi pe urma cum abordezi inclinatiile laterale :2dr

 

pai daca e asa macar sa vin echipat de catarat in patru labe:):):)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Masina mea: Patrolache

 

Intrebare de 1000 de puncte... de ce de la un timp merge foarte greu maneta de la reductor... inainte mergea mult mai usor. Uleiul e schimbat in urma cu aprox. 2 luni (Motul).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Masina mea: Patrolache

 

Mai curata articulatiile timoneriei - care trebuie sa aiba burdufurile bune nu batjocorite . Si contraintrebarea de 1000 de beri ... ai spalat noroiul din zona timoneriei in cauza ? ... sau doar asaaaa vopseaua geamurile si ceva silicon pe bord ???

 

 

... ultima intrebare e ceva mai neimportanta tehnic din cauza detaliului referitor la silicon ...

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Masina mea: Patrolache

 

Aspect foarte curat al masinii imi place mult!

 

Merci Mihai. Inca mai am multe de pus pe masina... dar, cam atat mi-am permis financiar in 5 luni... Atasez o poza cu BEFORE / AFTER... Cum arata masina cand a ajuns la mine si cum arata acum... sper sa nu se considere reclama (Automar e un atelier "inchis"... nu prestam servicii... ne modificam doar masinile noastre care POATE ulterior se vand...)

 

amar2.thumb.jpg.ead9efba9ac667ac9eed4939a3047192.jpg amar.thumb.jpg.bd4d6d57ac5aa05fcd80f646fc821baf.jpg

 

Pe langa diferentele estetice, sunt multe inbunatatiri tehnice, reconditionari sau reparatii... Cei care au urmarit acest "jurnal" de la inceput stiu despre ce e vorba.

Editat de GiantElbrus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: Masina mea: Patrolache

 

quick update:

 

Imi cer scuze pentru absenta de pe forum. Job-ul m-a adus in Anglia. Masina s-a vandut catre Ocolul Silvic Viseul de Sus, Maramures.

 

Incerc sa achizitionez fie un 4.2 (mi le cam sufla Stefan Eugen) sau ceva toyota, sa am o baza sa creez o masina care sa se comporte OK in open. La anu revin in tara si atunci incep proiectele. Daca careva stiti ceva 4.2-uri va rog sa dati de stire :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare