GTC Auto Shop
Pagina 4 din 4 PrimulPrimul 1234
Afisez rezultatele 31 la 40 din 40

Discutie: Raglanu

Data Inscriere
    Mar 2011
    Masina
    caut:)

Implicit Re: Raglanu

bravo domnu:) felicitari!!!
    eu sunt un posesor de M59B adica ims-ul cu primul motor asa zis romanesc :) defapt e arhicunoscutul Jumatate Carpati :)
    pur si simplu au taiat un rand de cilindri de la V8-ul care echipa camioanele SR (Steagul Rosu)
    inteleg foarte bine ce inseamna sa cauti repere originale sa pui pe masina,eu m-am izbit de problema cautand sa o accesorizez cu tot ce era la vremea respectiva.
    nu te pot ajuta cu trusa de scule sau abcant dar cred ca mai am cateva component ramase de la a mea pe care le tineam ca piese de rezerva, le fac cateva poze daca vrei.
    cric deala de ridicat cate o roata, poti folosi un troliu hydraulic deala de 3 tone sufficient de lung il gasesti peste tot in comert
    cel original e cu parghie cu un fel de clicket :) il caut si iti fac o poza macar daca vrei sa stii ce cauti
    Last edited by Astral; 12th February 2016 at 12:01.

Data Inscriere
    Oct 2014
    Varsta
    41
    Masina
    Nissan Terrano II, Renault Dauphine Gordini

Felicitari pentru proiect si spor in continuare!
    Nu va fi usor avand in vedere ca e un model rar, si piesele sunt aproape imposibil de gasit.
    Si eu am intampinat multe dificultati in restaurarea unui Renault Dauphine Gordini, desi piese inca se gasesc pe site-urile de profil din Franta, iar masina fiind mica pune mai putine probleme ca un IMS (motorul l-am putut cara in brate pana la et 3).
    In asfalt nu te poti oglindi
    Nici in baie nu poti pluti

Data Inscriere
    Jan 2013
    Varsta
    39
    Masina
    Aro 11,4 AL

bravo..frumos..Nu am cuvinte de lauda..

Eu vreau sa imi fac un mic atelier la Potlogi..aproape de sabareni..in vara daca pot ajuta..cu placere..

Data Inscriere
    Mar 2015
    Masina
    M 59A

multumesc de oferta,

foarte posibil ca de luna viitoare sa am spatiul meu ( inchiriat bineInteles) unde sper sa pot continua proiectul , eventual sa mai lucrez altceva pentru a recupera banii de chirie si utilitati.

este foarte important ca proiectul sa fie cat mai aproape de casa, eventual pe traseul casa - loc de munca; in felul acesta economisesc timp care este foarte pretios( in astfel de proiecte sunt zile sau chiar saptamani in care nu faci nimic, sau mai bine zis stai la garaj sa finiseszi ceva care la prima vedere pare sa fie de lucrat in cateva ore) .
    Last edited by Astral; 15th February 2016 at 21:24. Motiv: NU SE SCRIE CU ╬ DIN A LA INCEPUTUL CUVINTELOR !!! http://forum.club4x4.ro/showthread.php?50746-Dictionar&p=940490&viewfull=1#post940490

Data Inscriere
    Mar 2015
    Masina
    M 59A

inca un pas mic; din pacate lipseste timpul necesar , si cand gasesc timp liber ploua ...........Click image for larger version. 

Name:	IMG_20160611_135840.jpg 
Views:	71 
Size:	117.7 KB 
ID:	265092

Data Inscriere
    Mar 2015
    Masina
    M 59A

nu sunt bani dar avem vointa .........prima ,,pedala"
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	IMG_20160729_170357.jpg‎ 
Views:	62 
Size:	129.1 KB 
ID:	267417   Click image for larger version. 

Name:	IMG_20160729_170424.jpg‎ 
Views:	66 
Size:	135.4 KB 
ID:	267416  

Administrator
    Data Inscriere
    Oct 2008
    Varsta
    47
    Masina
    Toyota LC KZJ 78

Citat Postat original de oncioiuo Vizualizare Mesaj
    nu sunt bani dar avem vointa .........prima ,,pedala"
    La cat mai multe ! Dese si fara probleme !

Tot respectul !

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
    &

Data Inscriere
    Jan 2015
    Varsta
    39
    Masina
    DISCOVERY 2 - AUTOMAT

Felicitari pentru restaurare...si noi cei care apreciem fiarele vechi suntem o categorie aparte...si nu toata lumea intelege de ce bagam bani in ele a sa ne plimbam pe strada cu masini de acum 30-40 ani...fara comfort si tehnolohie de ultima ora...dar nici eu nu-i inteleg pe colectionari de dopuri...scuze celor care se incadreaza in ultima categorie
    suzuky vitara - padure
    discovery 2 - expeditii
    SE FURA IN DRACI....DAR NIMIC NU LIPSESTE...TOTUL SE FACE REPEDE...DAR NIMIC NU-I GATA

Data Inscriere
    Mar 2015
    Masina
    M 59A

si cum reconditionam fiare vechi, apar mereu si provocarile......pana acum am incercat sa reconditionez singur dar nu reusesc sa depresez axul pompei de apa pentru a schimba rulmentul si semeringul pe langa care curge apa .

daca stie cineva un atelier specializat unde sa duc pompa de apa sa o reconditioneze ( fara sa o sparga bineinteles, deoarece nu reusesc sa gasesc alta) astept detalii

multumesc anticipat
    Last edited by Astral; 19th March 2017 at 14:20. Motiv: http://www.timpul.md/articol/cum-si-de-ce-scriem-cu-a-din-a-sau-cu-i-din-i-24370.html

Data Inscriere
    Mar 2015
    Masina
    M 59A

╬ncă putin si iesim pe strada
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails gallery pages.pdf‎  

Pagina 4 din 4 PrimulPrimul 1234

Sprijina si tu forumul Club4x4 daca il consideri util.Multumim!