Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Problema far Patrol 260


b80xox

Postări Recomandate

Salutare,

 

Am si eu o problema pentru care am nevoie de ajutorul vostru:

 

In seara asta am constatat ca nu mai lumineaza pe faza scurta si lunga farul din stanga. Opresc cumpar bec nou si il inlocuiesc. Surpriza dar tot nu merge. Privind cu atentie constat ca de fapt becul se aprinde foarte slab, si pe faza lunga si pe scurta (un galben chior) si ca se aprinde foarte lent in timp de cca 1 sec sau doua.

 

Mentionez ca cel din dreapta merge perfect.

 

Aveti vreo idee care ar putea fi problema?

 

Multumesc.

Mircea,
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Problema Patrol 260

 

Eu am renuntat sa caut firul si mi-am facut o trainica instalatie separata cu relee independente , comandate de vechea instalatie , din cauza ca instalatia originala era dimesionata pentru putere mica , la timpul respectiv becurile de far nu erau de 100W .

 

... probabil la becul respectiv firul comun de la filamente e partial intrerupt si urmeaza sa se arda ... trage/misca de conductori , e posibil sa se intrerupa de tot dar oricum va trebui desfacuta instalatia ...

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Problema far Patrol 260

 

Merge dar sla. Daca ar fi arsa nu cred ca s-ar aprinde deloc....si am acelasi simptom si la scurta si la lunga si doar pe farul stang...nu as zice totusi siguranta...

Mircea,
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare