GTC Auto Shop
Pagina 2 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimaUltima
Afisez rezultatele 11 la 20 din 48
    Administrator
    Data Inscriere
    Oct 2008
    Varsta
    47
    Masina
    Toyota LC KZJ 78

Implicit Re: TRIP CLASS CHALLENGE Campina - 4 IUNIE 2016

Pai daca e vorba de forestiere USOARE si exista limita de viteza MEDIE 35 km/h eu inteleg ca exact asta vor sa transmita organizatorii : veniti cu orice 4x4 aveti pe-acasa pentru ca veti fi in siguranta, voi si masinile voastre, nu veti avea nevoie de dotari speciale "gen" troliu, sigur o sa va "simteti" bine, dar mai ales veti avea ocazia sa simtiti putin fiorul unei competitii si cu putina atentie, cine stie, poate chiar urcati pe podium !

Simplu, nu ?!

Este exact ce doresc sa fie promovat la o competitie off-road : atragerea de noi participanti din categoria celor cu un 4x4 stock !
    http://forum.club4x4.ro/showthread.p...inile-STANDARD

PS - Din pacate, desi este exact ce-mi doream sa experimentez, nu pot participa, motivele fiind cat se poate de meschine....

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
    &

Moderator
    Data Inscriere
    Jan 2009
    Varsta
    44
    Masina
    LJ VX 70

Cu siguranta ca o sa fie o tura interesanta si o recomand mai ales celor care doresc sa se familiarizeze cu "spiritul de competitie''!

Eu unul nu agreez navigatia de pe track, ci pe road book dar in cazul acesta este cea mai buna varianta!

Cazarea si masa festiva se achita separat sau intra in taxa de participare, ca nu se intelege din enunt?

@Astrale, daca se aliniaza astrele te iau navigator.

L.E.
    ''Vineri 03-Iunie-2016
    20:00 = "OLD BOYS" din off-road se pun la povesti si amintiri'
    '- Povestile acestor oameni chiar sunt interesante si amuzante!
    Last edited by nessum; 20th May 2016 at 22:41.
    Toyota LJ 70
    Transsylvania Off Road Club

Data Inscriere
    Feb 2011
    Varsta
    32
    Masina
    HDJ 80

@perca_felician, nu ai de ce sa iti ceri scuze. Multumesc pentru aprecierile la adresa masinii, stiu ca poate mult mai mult doar ca mi s-a parut faina ideea de plimbare mai lunga pe noste trasee faine, fara prea mult stres, dar intr-un cadru oarecum competitional. Din motive independente de mine, nu am urnit masina prea des in ultima vreme, asa ca este o ocazie potrivita sa imbin placutu cu placutu :)

Data Inscriere
    Jun 2009
    Varsta
    37
    Masina
    Daihatsu Feroza

Mda m-am uitat in agenda, sunt plecat la bulgari 4 zile, inca o iesire ratata :)
    Skoda Octavia facelift 1.6 MPI 2010.The Green Shark
    Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Data Inscriere
    Aug 2011
    Varsta
    55
    Masina
    Mazda B2500 TDI 4x4

Ieri m-am inscris si eu cu sotia alaturi si ca sa fiu sigur am si achitat taxele.
    Astazi am pus cauciucurile si deja sunt gata de drum
    Trackul poate fi folosit doar cu Oruxmaps sau pot sa-l incarc si cu MapsMe sau Garmin?
    Last edited by Pleampa; 21st May 2016 at 17:03.
    „Nimeni nu e destul de inteligent ca să-l poată convinge pe un prost că e prost.” La Fontaine
    “Fa ceea ce simti ca e bine pentru ca oricum vei fi criticat.“ Eleanor Roosevelt

Citat Postat original de Caphonne Vizualizare Mesaj
    Am o mica nedumerire "clasa trip este destinata masinilor SUV 4x4" adica nu te poti prezenta cu LC, Patrol, Jimny, etc?
    Se poate veni cu orice masina. Trebuie doar sa fie inmatriculata si sa poata parcurge un traseu forestier.

Citat Postat original de nessum Vizualizare Mesaj
    Eu unul nu agreez navigatia de pe track, ci pe road book dar in cazul acesta este cea mai buna varianta!

Cazarea si masa festiva se achita separat sau intra in taxa de participare, ca nu se intelege din enunt?
    Navigatia se va face pe un track GPS, dar si pe un road-book ajutator. Sunt situatii in care poti interpreta gresit track-ul si atunci te uiti in road-book-ul ajutator si astfel dorim ca concurentii sa inteleaga ce este un road-book.

Da, cazarea si masa se achita separat la pensiune sau unde mergeti voi.
    Majoritatea o sa stea la pensiunea OSCAR.
    Taxa de 100 RON/persoana este doar pentru participarea la traseul de TRIP. Se plateste doar de pilot si navigator.

Citat Postat original de Pleampa Vizualizare Mesaj
    Trackul poatr fi folosit doar cu Oruxmaps sau pot sa-l incarc si cu MapsMe sau Garmin?
    Track-ul il primiti pe mail inainte de start si puteti naviga cu el pe orice aplicatie doriti in functie de tableta/telefonul pe care le aveti.
    Noi recomandam aplicatia MotionX care merge pe tablete/telefoane IOS.

Pentru android este aplicatia Oruxmaps sau alte aplicatii de navigatie care stiu sa importe un track in format .gpx

Puteti sa folositi si aplicatia GoogleEarth care este pentru IOS si pentru Android (cred ca si pentru tel cu windows)

Gasiti informatii despre navigatie si la link-ul oficial al competitiei: http://100tracks.net/competitions/24

============================

Pentru a calcula viteza medie cu care va deplasati, va recomandam urmatoarele aplicatii:

pentru tablete/telefoane IOS
    nume aplicatie: Speedometer
    https://itunes.apple.com/us/app/spee...629701808?mt=8

pentru tablete/telefoane Android
    nume aplicatie: Speedometer
    https://play.google.com/store/apps/d...ndroid.digihud

O sa gasiti in toate AVG care reprezinta viteza medie.

Data Inscriere
    Feb 2011
    Varsta
    32
    Masina
    HDJ 80

Daca venim cu un Garmin la noi, banuiesc ca ne puteti ajuta cu un laptop pentru a copia track-ul, nu?

Citat Postat original de m&m Vizualizare Mesaj
    Daca venim cu un Garmin la noi, banuiesc ca ne puteti ajuta cu un laptop pentru a copia track-ul, nu?
    Bineinteles

Data Inscriere
    May 2012
    Varsta
    50
    Masina
    Toiota LJ 70 2,4 Touareg 3,0 TDI ATV Kawasaki Brute Force 750 i

Frumoasa initiativa.
    La mai multe,FELICITARI !
    Membru club GTC Motosport:

Salut, am si eu doua-trei intrebari:
    Cum socotiti viteza medie, primim trackere GPS ?
    Putem veni cu copiii in masina (cu scaunele desigur) ?
    Se fac echipe de cate 2 masini sau se merge la liber fiecare ?

Se vor lipi stickere pe masini ?

Mersi,
    Sorin

Sprijina si tu forumul Club4x4 daca il consideri util.Multumim!