Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Paravanturi ?


teo pes

Postări Recomandate

Re: Paravanturi ?

 

Heko, am pe turism si sunt ok, plastic moale, clar, nu s-a matuit, rezista bine la viteze de peste 130 km /h, nu sunt extrem de zgomotoase.

 

http://www.paravant.ro/toate-produsele/paravant-pt-dacia-duster-an-fabr-marca-heko.html

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Paravanturi ?

 

Heko, am pe turism si sunt ok, plastic moale, clar, nu s-a matuit, rezista bine la viteze de peste 130 km /h, nu sunt extrem de zgomotoase.

 

http://www.paravant.ro/toate-produsele/paravant-pt-dacia-duster-an-fabr-marca-heko.html

 

Multumesc Caphonne !! daca esti multumit sa le stapanesti sanatos ! eu vreau ceva mai gofrat si sa nu-mi strice nici macaraua si nici chederul , ceva aplicat peste rama usii ...adevarate !!:grin:

VIATA-I GREA DAR TRECE !!!:ypu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Paravanturi ?

 

Heko, am pe turism si sunt ok, plastic moale, clar, nu s-a matuit, rezista bine la viteze de peste 130 km /h, nu sunt extrem de zgomotoase.

 

http://www.paravant.ro/toate-produsele/paravant-pt-dacia-duster-an-fabr-marca-heko.html

 

Multumesc Caphonne !! daca esti multumit sa le stapanesti sanatos ! eu vreau ceva mai gofrat si sa nu-mi strice nici macaraua si nici chederul , ceva aplicat peste rama usii ...adevarate !!:grin:

VIATA-I GREA DAR TRECE !!!:ypu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Paravanturi ?

 

Multumesc Caphonne !! daca esti multumit sa le stapanesti sanatos ! eu vreau ceva mai gofrat si sa nu-mi strice nici macaraua si nici chederul , ceva aplicat peste rama usii ...adevarate !!:grin:

 

Vezi ca astea de la paravant.ro merg lipite pe exterior cu silicon negru de parbriz..am lipit eu la un seat leon

Natural Disaster Response Operations
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Paravanturi ?

 

Multumesc Caphonne !! daca esti multumit sa le stapanesti sanatos ! eu vreau ceva mai gofrat si sa nu-mi strice nici macaraua si nici chederul , ceva aplicat peste rama usii ...adevarate !!:grin:

 

Eu nu am vazut paravanturi care se aplica peste rama usii.Nu iti strica nici macaraua nici chederul, muchia de la paravant intra in spatiul unde intra si geamul dar este subtire si nu deranjeaza, practic pe langa clipsul de prindere si adeziv paravantul este tinut si de geamul inchis.Pe Feroza am unele cu acelasi sistem de prindere.

Ceva aplicat pe rama usii trebuie lipit bine sa reziste la vant, ploaie, frig etc.

Altceva nu stiu sa iti recomand.

Editat de Caphonne

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Paravanturi ?

 

Eu nu am vazut paravanturi care se aplica peste rama usii.Nu iti strica nici macaraua nici chederul, muchia de la paravant intra in spatiul unde intra si geamul dar este subtire si nu deranjeaza, practic pe langa clipsul de prindere si adeziv paravantul este tinut si de geamul inchis.Pe Feroza am unele cu acelasi sistem de prindere.

Ceva aplicat pe rama usii trebuie lipit bine sa reziste la vant, ploaie, frig etc.

Altceva nu stiu sa iti recomand.

 

Crede-ma se pot aplica si peste😉

Natural Disaster Response Operations
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Paravanturi ?

 

Experientele mele precedente mi-au dovedit ca nu e bine ! cine a pus sa le poarte sanatosi , inca o data va multumesc !

Iata cum arata niscavai modele de paravanturi ,asa ceva erau montate si pe toate modelele ce le-am intalnit in Africa !1024px-Toyota_Land_Cruiser_Prado_90_009.thumb.jpg.ac49d42135dd03c023a61a395d9e2e15.jpgf3a320cb-1d29-44d8-8d6c-fc39234c145d-atme.jpg.b2eb439c6da0fd2e9eec477c0166c76c.jpgf50c4f_ce609650cc37377e60b4502c352cfcdf.jpg.336b9d5345c3c4ca96646617114f0241.jpgGU_patrol_oval_alloy_dual_cab_pic1.thumb.jpg.85f4971cd165a5d72ed1186389a834e2.jpg

VIATA-I GREA DAR TRECE !!!:ypu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...

Re: Paravanturi ?

 

Ma ajuta cineva cu o usa deteriorata! numai rama sa fie intreaga sa-mi fac matrita eventual o dau retur , bineinteles cu o pereche de paravanturi adevarate!:be

VIATA-I GREA DAR TRECE !!!:ypu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare