Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

huruit transmisie


111lsd

Postări Recomandate

Am schimbat burdufurile, un ca* *lanetra fata, si simeringul diferentialului s*ate dins*re cardan. Du*a montare se aude un huruit la transmisie si nu mai cu*leaza fata.

Am uns mrl-urile cu bun simt, sa fie asta *roblema

la montarea mrl drea*ta mi-am amintit ca am *us saiba in care se intra suruburile alea 3 mici invers, adica nu ascunde ca*atul surubului. Sa fie oare asta buba

scuze *entru * de la *ula, dar mi s-a stricat tastatura

Am uitat sa s*ecific ca du*a 15 km rulati *e asfalt ca*acul mrl era cald la *i*ait *e ambele *arti.

Editat de 111lsd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: huruit transmisie

 

Ce inseamna "le-ai uns"?Vaselina groasa nu face bine,trebuie ceva foarte subtire sau ulei mai gros,ceva de cutie sa zicem.Montajul se presupune ca l-ai facut corect,exista aici multe discutii si poze despre asta.

 

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?54171-probleme-4x4-frontera/page7

Editat de SUPERDRAGOS
0722.246.245-YMS/e-mail-stoica.mdragos@yahoo.com
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...

Re: huruit transmisie

 

Salut , se poate sa imi spuneti ce dimensiuni are semeringul de la puntea spate la intrare cardan ?pt X20SE din 98,,,, ca imi curge uleiul pe acolo, si era cat pe ce sa stric grupul, a inceput sa se auda din lipsa de ulei, acum verific si completez saptamanal :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...
  • 3 luni mai târziu...

Re: huruit transmisie

 

Salutare!

Daca ai automate blocantele pt roti si ai bagat vaselina acolo, mai mult ca sigur ca le-ai barbierit dintii.

Slabe sanse sa le dai jos, sa le speli si maxim unse cu seringa cu ulei. Sa si reascuti putin dintii.

Daca bagi vaselina multa, acolo se face un fel de ciocan hidraulic cand sa se cupleze si invinge forta arcului, cuplarea facandu-se lent si polizezi dintii pana la distrugere.

La un Rocky am patit asa si apoi am schimbat MRL-urile.

" Nu mai lua viata asa in serios - la urma urmei, oricum nu scapi viu din ea !!! "
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare