Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

anvelope ProComp


bogus

Postări Recomandate

Am cauat peste tot pe forum informatii legate de anvelopele de la ei dar in afara de discutii despre suspensile lor nu am gasit nimic.

Stie careva daca se aduc si la noi si cum se comporta modelele XTREME MT2 si MT?

http://www.procompusa.com/tires-product-details.aspx?pt=101509&pl=109194

http://www.offroaders.com/tech/AT-MT-Tires/Pro-Comp-Xtreme-MT.htm

si

http://www.offroaders.com/tech/AT-MT-Tires/Pro-Comp-Mud-Terrain.htm

asa vizual arata foarte bine, par agresive dar in aceeasi timp si destul de ok pe asfalt, desigur o observatie pur pe aspect si dupa presupunere

Mercedes G Wolf 461 300GD

Nissan Terrano II R20 2.7 TDi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: anvelope ProComp

 

Sunt facute de Cooper, si folosesc carcasa Amor-Tek3 ca la STT si S/T Maxx. In lipsa unui dealer local, mai bine iei direct Cooper, le gasesti mai usor, ai garantie, poti inlocui rapid o anvelopa in caz de nevoie, iar marfa se pare ca e cam aceeasi.

Sau daca insisti, cauta pe la dealerii de Cooper, poate reusesc ei sa aduca de la vreun depozit din Europa, daca exista.

 

Eu am acum S/T Maxx si sunt extrem de incantat de ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: anvelope ProComp

 

Nu insist neaparat, doar mi-au placut cum arata si cum anul viitor trebuie sa schimb gumele asa ma gandeam sa iau altceva decat BFG MT care le am acum... imi fac planuri din timp :grin:

Mercedes G Wolf 461 300GD

Nissan Terrano II R20 2.7 TDi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: anvelope ProComp

 

Acum e clar! :) Pai eu ti-as recomanda sa cauti pe forumurile de afara niste versus-uri intre Procomp si Cooper, ca sa te lamuresti care sunt mai bune. Si apoi sa te decizi. Ca daca nu e diferenta intre ele, mergi pe STT daca vrei MT-uri, ca deja si-au dovedit calitatile si sunt lejer de gasit pe la noi. Sau pe noile STT Pro, care fac furori la ora actuala. Un site foarte bun, cu detalii corecte si review-uri interesante este asta https://www.treaddepot.com/#!productGroup/tires/dstpr

Procomp nu am gasit la ei. Probabil pentru ca sunt gama low de la Cooper. Dar personal, nu ma astept sa fie peste Cooper, chiar daca Procomp este detinuta tot de Cooper, pentru ca si-ar surclasa anvelopele proprii, si nu vad unde ar fi smecheria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: anvelope ProComp

 

Nu-mi dau seama daca sunt mai bune atunci de ce sunt mai ieftine

STT PRO e $170 iar XTREME MT2 $190 la 31x10.5/15, si cum zici tu vb de aceeasi companie deci nu de 2 prodacotri diversi care sa isi faca concurenta si sa vina cu oferta... daca ar fi sa o iei dupa pret pare a fi invers decat zici tu

Mercedes G Wolf 461 300GD

Nissan Terrano II R20 2.7 TDi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: anvelope ProComp

 

Asa o fi... nu m-am uitat la preturi. Dar tocmai asta ziceam, fa o comparatie atenta intre ele, cauta si versus-uri pe forumuri de afara, review-uri pe youtube, si fa-ti o imagine cat mai clara despre gumele alea. Pe la noi, slabe sanse sa gasesti ceva lamuritor, din 2 motive: 1. Procomp sunt mai "necunoscute" pe la noi, si 2. inca rezista legenda ca "BFG ie cele mai bune" cu toate ca de atunci au aparut multe anvelope mult mai bune, dar legenda e legenda...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: anvelope ProComp

 

Sunt foarte multe marci de anvelope. Multe cunoscute...multe necunoscute, multe dintre ele nu se pot comercializa/importa in Europa datorita normelor de productie cat si de exploatare. Iar pretul.... nu trebuie privit asa, multe lucruri in SUA au un pret iar in Europa .. cu totul altul. Cu siguranta si anvelopele BF Goodrich si Cooper (4x4 si care sunt omologate pentru Europa) in SUA (unde sunt produse) au un pret mult mai mic !:care

Pe roti ca sa poti !

Pajero 3,5/99 - Off, Outlander 2,0/07 - On = Mitsubishi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare