Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

LSD 4Runner..nu găsesc butonul :)


xnx

Postări Recomandate

Salutare,am luat un 4Runner de puțin timp si nu știu mare lucru despre ea,puntea spate scrie ca are LSD dar nu găsesc butonul...cineva a zis ca ar fi hidraulic si intra singur când trebuie...cine știe să-mi zică cum este,multumesc

An 1989-motor 2.4 aspirat si ce e mai important ...pe ea scrie Toyota :)

🏁-Fără un 4x4 ,,viața e pustiu”
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: LSD 4Runner..nu găsesc butonul :)

 

Mersi pt răspuns bănuiam dar nu eram sigur,de probat nu am cum momentan ca este dezechipata total am luat-o de 2 zile si muncesc sa o fac cum trebuie ca este nefolosita de câțiva ani si tre' sa ajung cu ea la ITP curând,de proba depinde si daca o țin sau nu...sa văd ce poate,pana acum ma comvins cam 60% :) nu ma astept sa tragă ca xj 4L dar ma încânta ca este Diesel,veche,fara senzori,fara electronica si inmatriculata pe Bucuresti cu acte OK ...ceva din ce in ce mai rar de găsit

🏁-Fără un 4x4 ,,viața e pustiu”
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: LSD 4Runner..nu găsesc butonul :)

 

Poate stii deja, poate nu... la diferentialul cu LSD trebuie un ulei special, sa ai asta in vedere cand o reasamblezi. La Toyota nu stiu sa-ti zic specificatiile, dar gasesti in manualul de service. Fara uleiul special de LSD nu va functiona, sau nu cum trebuie si strici LSD-ul. Este un topic pe aici care trateaza subiectul LSD, cum se testeaza functionarea lui, etc.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: LSD 4Runner..nu găsesc butonul :)

 

Mersi,am citit topicul,ma descurc dar sunt unele informații care-mi lipsesc,despre Toyota in general însă mai de la voi mai de pe net o scot la capăt,in legătura cu uleiul ex proprietarul a zis ca l-a schimbat dar ce o fi pus nu știu,o ridic mâine sa văd ca tare sunt curios daca funcționează,salut si încă o data multumesc

Editat de Astral
🏁-Fără un 4x4 ,,viața e pustiu”
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: LSD 4Runner..nu găsesc butonul :)

 

Fa-i o vizita lui Gabi Diaconu ca e aproape de tine, pe str.Bercenarului.

 

Iar mai jos gasesti ceva de citit despre uleiul pentru LSD si despre verifcarea lui :

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?38753-Ulei-LSD&highlight=ulei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: LSD 4Runner..nu găsesc butonul :)

 

Multumesc,am testat acum sa văd daca trage am suspendat o roata,lucrează dar nu a avut putere sa coboare de pe cric o fi din ulei sau altceva .... Osa demontez sa ma uit

Editat de Astral
🏁-Fără un 4x4 ,,viața e pustiu”
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare