Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Amphibian Car based on Jimny


alexb25

Postări Recomandate

Re: Amphibian Car based on Jimny

 

Daca e deja inmatriculat intr-o tara UE, nu au ce sa faca, trebuie sa-l inmatriculeze :wink: Asta desi nu ma astept sa-si dea acordul din prima.

Si in mod cert un astfel de vehicul e o mare provocare pentru RAR.

Suzuki Jimny 1.3i 2004

 

"There is nothing wrong with the planet... people are f*cked" - George Carlin Saving the planet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Amphibian Car based on Jimny

 

in poze pare a fi unul inmatriculat in Romania TM-02-SEA .... e posibil sa fie doar o coincidente si sa fie TW in loc de TM .... poste vedeti voi mai bine.

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

 

 

http://www.ClubJeepRomania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Amphibian Car based on Jimny

 

in poze pare a fi unul inmatriculat in romania tm-02-sea .... E posibil sa fie doar o coincidente si sa fie tw in loc de tm .... Poste vedeti voi mai bine.

 

e tw...

Suzuki Jimny 1.3i 2004

 

"There is nothing wrong with the planet... people are f*cked" - George Carlin Saving the planet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Amphibian Car based on Jimny

 

Ca sa intri in Snagov trebuie neaparat sa o inmatriculezi la Capitanie (are motor 80CP)?

Soferul trebuie sa aiba si permis de condus barci de agrement?

 

La prima intrebare s-ar putea ca raspunsul sa nu fie neaparat afirmativ.

La a doua da. Din cite stiu eu permisul de barca se da in functie de motorizare si lungime a barcii.

Suzuki Jimny 1.3i 2004

 

"There is nothing wrong with the planet... people are f*cked" - George Carlin Saving the planet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Amphibian Car based on Jimny

 

La prima intrebare s-ar putea ca raspunsul sa nu fie neaparat afirmativ.

La a doua da. Din cite stiu eu permisul de barca se da in functie de motorizare si lungime a barcii.

 

Se innatriculeaza la capitanie barcile cu o lungime mai mare de 7 metri , iar pemis de conducere ambarcatiuni trebuie de la 5 cai putere in sus

Natural Disaster Response Operations
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Amphibian Car based on Jimny

 

Hmmm, de fapt e o alta "coaja" ce foloseste elementele mecanice de pe Jimny. E fain proiectul iar cei de la Dutton au experienta de zeci de ani in domeniul masinilor amphibii.

E faina barcuta ...evident ca discutii de trolii si blocante nu mai au rost la o aemenea masina. Nici puntile ale ce stau in apa nu au viata lunga , dar mi-ar place asa ceva ...

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare