Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Jante pe 15 la MK3?


bebesaint

Postări Recomandate

Salut.

Dupa cum spune si titlul topicului, imi puteti spune concret daca se pot monta jante pe 15" la Pajero mk3?

As avea ocazia sa schimb rotile pe 16"complet, cu unele pe 15", dar nu stiu daca nu cumva ating in etrieri. As fi facut proba, dar respectivul e la 130 km distanta de mine.

Poate cineva din voi ati probat deja...

Mitsubishi Pajero mk3 lwb 2.5 :cl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Jante pe 15 la MK3?

 

E intuneric in garaj la ora asta, dar cum vad ca te roade problema deoarece mi-ai scris si mesaj privat, acu' ma duc sa incerc sa-ti fac doua poze, ca eu am pe 16'', sa vezi distanta intre janta si etrieri.

Revin...

 

 

... ok... ti-am facut poze la roata fata, ca in spate e loc mult, intra sigur, fiind discurile mai mici... in fata insa, in configuratia cu jante originale de aliaj Mitsubishi pe 16'', ramane distanta intre janta si etrier maxim 1cm... pe unde probabil trebuiesc sa se lipeasca si plumbii la echilibrare... dar depinde si de forma jantei... eu as proba inainte... chiar si la alta masina...

R16-1.thumb.jpg.20e6da75dfcdb1298b75704639207abf.jpg

R16-2.thumb.jpg.1ffd27bbd71edbd8c6d1f6aa78d42da9.jpg

Editat de Tavi D.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Jante pe 15 la MK3?

 

Am pus jante de Patrol de tabla dar cu flanse de 30 mm , n-am incercat si fara flanse ... asa ca nu e prea concludent ... Dar , iti dau sa verifici pe real daca intra ... o janta de aliaj si una de tabla si inca una , si inca una ... orice ET ... Iti dau si un cric , si o cheie de roti ... nu te du sa tragi de fiare la sala intr-o zi , fa economie - vino la 'testare ' ...

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare