Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Service Cluj - RRS 2008 2.7


mushudog

Postări Recomandate

Salut!

Am luat un RRS 2008 saptamana aceasta. 130000 km (aparent reali, verificat istoric reprezentanta).

Am fost la un service inainte cu ea, cateva erori in computer legate de comunicare (s-a schimbat bateria nu demult si au pus erorile pe seama unei baterii nefunvtionale) - suspensiile par ok, motor la fel, cutia schimba bine ....masina merge bine.

 

==

Are insa cateva probleme ce le-am identificat (si acceptat) pe care incerc sa le rezolv.

Caut un service/mecanic in zona Cluj care sa stie cate ceva despre tipul asta de masina

 

- stergator luneta - nu merge - de fapt se invarte in gol motorasul

- usa bagaj - se deschide doar intreaga (nu merge sa deschid doar geamul, butonul de pe ea nu functioneaza)

- Parbrizul e ciobit si zgariat . Trebuie schimbat (vad ca nu e original, deci l-a mai schimbat in trecut)

- Roata de rezerva- era in portbagaj (aici cred ca am luat teapa) - am vazut ca are loc dedesupt cumva- dar nu am niciun sistem de prindere. Vine cu roata de rezerva masina asta? In bagaj am kit spray + compresor.

-varza cea mai mare e un sistem retrofit dvd Kenwood KOS l702 - bagat cu forta in locul din bord, nu merg displayurile din tetiere, camera etc. Aici cred ca e nevoie de un electrician.

 

In rest,masina pare ok. Nu am mai avut 4x4 deci...nu am termene de comparatie.

P.S. Am testat-o pe o bucata cu noroi la deal , am mutat diferentialul pe low - scotea din cand in cand un carait pe la roti - e normal?

 

Multumesc de ajutor

Editat de mushudog
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare