Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

dimensiuni anvelope omologate in CIV frontera A sport


ghostface

Postări Recomandate

Salutare! am nevoie de ajutorul colegilor detinatori de frontera sport A ( 1992-1996) cu motorul C20NE! ma intereseaza ce dimensiuni de anvelope aveti trecute in cartea de identitate! in special ma intereseaza daca exista colegi care au trecuta in carte dimensiunea 235/75 R15 deoarece am pe masina anvelopele astea si as vrea sa merg la RAR sa le trec si in carte si m-ar ajuta enorm sa existe un precedent...momentan in carte am trecute dimensiunile: 255/75 R15 si 255/70 R15 - niste mizerii!!! astept raspuns ! multumesc anticipat! Editat de ghostface

"don't get scared, be prepared for the worst"

frontera pregatita de razboi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: dimensiuni omologate in carte frontera A sport

 

in baza prieteniilor! normal nu e dimensiune omologata pt modelul asta de frontera(cica)...cred ca pe urmatorul model dupa 1996 sunt dimensiunile astea trecute! e un mare talmes-balmes oricum! am vazut la cineva cu fix aceeasi masina ca a mea briff de austria si avea trecut 31x10.5 r15 in briff, dupa care am fost la Rar si am povestit si nu s-a putut (cu tot cu relatii)...cu astea au vrut...

"don't get scared, be prepared for the worst"

frontera pregatita de razboi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: dimensiuni anvelope omologate in CIV frontera A sport

 

Dimensiunea cu care a iesit din fabrica este trecuta pe placuta cu coduri de langa motorasul de la stergatoare.

Restul sunt interventii sau din prostia celor de la R.A.R.

Oricum, trebuie pastrat diametrul rotii ...

4x4MANIA is where we are !!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: dimensiuni anvelope omologate in CIV frontera A sport

 

aha! ma voi uita pe acea placuta daca o mai fi pe masina.... la mine in carte erau 2 dimensiuni trecute: 255/75 R15 si 255/70 R15(imposibil de gasit MT-uri la dimensiunile astea) - diferenta dintre ele este destul de mare - 26mm , iar diferenta dintre 255/70 r15 si ce am eu acum pe masina 235/75 R15 este de 4mm - deci in concluzie eu am fost destul de aproape de una din dimensiunile pe care le aveam in carte---acum nu stiu care este cea corecta 255/75 sau 255/70...

"don't get scared, be prepared for the worst"

frontera pregatita de razboi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare