Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

cunoaste cineva masina din link ?


alin_ser

Postări Recomandate

Re: cunoaste cineva masina din link ?

 

Cred ca au fost aduse doua masini de genul asta din state (surori). Nu sunt sigur. Vanzatorul daca e cine cred eu ca e, e utilizator al forumului (catalinrs5 sau asa ceva). Cealalta masina ...e prezenta pe forum ...si ce pot sa-ti spun este faptul ca a fost transformata total (demolata si construita de la zero).

Asta e topicul: http://forum.club4x4.ro/showthread.php?91150-GEKKO-Povestea-celor-3-G

 

Acest al doilea proiect am avut ocazia sa ii observ evolutia indeaproape si pot spune ca daca exista oricine altcineva decat persoana din spatele lui cu siguranta mai devreme sau mai tarziu pleca omu respectiv cu punga de un leu pe strada ... Sunt de multi ani in comunitate dar n-am vazut pana acum atata ambitie, perseverenta si forta de munca intr-un singur om. A nu se intelege ca vreau sa il perii sau sa il laud (ma indoiesc ca ar fi interesat sa se apuce si a doua oara de asa ceva)...Asta e adevarul ...Sa pleci la drum cu o masina de la -5, de acolo de unde practic nu ii dadea nici o sansa si sa o aduci intr-un an pe plus e mare lucru. Eu am tot respectul ptr asemenea om.

 

Probabil ca si masina din link e ceva similar dar fa-ti foarte bine socotelile inainte de a face asa o achizitie si ia-ti in calcul faptul ca piesele de jeep sunt RARE si FOARTE SCUMPE in Romania.

 

LE ...eu m-as duce mai degraba spre o japoneza (oricare ar fi ea) decat sa-mi iau un jeep in care sa bag 10.000 euro doar sa il duc la nivelul de performanta/fiabilitate al unei japoneze stock.

Editat de Yonutz

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: cunoaste cineva masina din link ?

 

Pai ma gandeam sa o cumpar , parerile erau referitor la raportul dotari / pret , istoric masina , etc.

 

 

Tinand cont de dotarile pe care le are pretul este unul foarte mic . Cred ca nu acopera nici macar jumatate din investitia din dotari . In mod sigur mai multe persoane au pierdut mici averi in masina aia . Eu am fost si am vazut-o la Targoviste -sincer sa fiu am plecat de acolo cu un gust amar . Din cate stiu eu acuma este pusa la punct (si asa ar trebui sa fie ) . Mai bine du-te si fa o vizionare ,ceva probe si apoi ia o hotarare .

 

Nici nu cred ca ar fi interesant istoricul masinii . Mai important ar fi prezentul si starea actuala :old

 

 

Bafta :h5 si tine-ne la curent daca mergi sa o vezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: cunoaste cineva masina din link ?

 

Aline,

Valoarea de piata a unei masini de genul ala e conditionata intr-un fel sau altul de cerere. Sunt masini care stau pe bugete de peste 50.000 euro si la vanzare, cel care le vinde spera sa ia macar 25% din valoarea modificarilor, neluand in calcul nici macar pretul masinii.

 

O parte din investitii insa sunt platite prin satisfactiile obtinute de-a lungul timpului de catre propietar. Asa se justifica foarte multe vanzari la preturi uneori ridicol de mici.

 

Intrebarea este cati ar fi dispusi sa dea pe un proiect de 50.000 euro, prototip neinmatriculat (adica nu poti circula cu el pe strada) ...25.000 euro de exemplu fara sa isi fi luat in calcul cel putin odata constructia de la zero a unui astfel de proiect chiar daca la baza acestor calcule sta pana la urma o gramada de cel putin ...75.000 euro si fara garantia ca prototipul gandit va iesi ceea ce trebuie?

 

Uneori si istoricul poate fi important, ce dotari are, ce a facut cu masina, cum a fost intretinuta si chiar si cine o vinde ... depinde din ce unghi privesti.

Editat de Yonutz

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare