Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Transplant de tranmisie pe mercedes 614


mariusoi

Postări Recomandate

va salut , anul trecut am cumparat un mercedes 614d motor om904 LA, anul asta am gasit un mercedes 814DA 4x4 cu cabina arsa bine , l am cumparat si pe asta iar acum as vrea sa mut pe 614 axa fata cu diferential si cutia de transfer .axa spate este mai problematic si am cateva dubii, are franele pe saboti , eu la 614 le am pe discuri avand abs.

am cautat pe vin dedodez ambele serii iar la diferentialul spate sant rapoarte de transmisie diferite . oi putea sa schimb numai pinioanele sa fac acelasi raport de transmisie?

altceva ce imi pare rau este ca 814 are diferential blocabil iar axa dupa 614 nu , dar ma gandesc ca fiind 4x4 nu o sa il folosesc f des ca nu amde gand sa fac merg prin mlastini.

ce parere aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Transplant de tranmisie pe mercedes 614

 

Salut ! 614 si 814 sunt 2 camioane total diferite ! Tonaj, constructie ... Da , ai intuit bine , treaba se incepe de la punti / rapoarte, prinderi

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Transplant de tranmisie pe mercedes 614

 

din cate am observat profilul de la sasiu este un pic mai lat dar aceasi grosime , puntile binenteles difera cu arcurile si cam atat , ambele sasiuri au aceleasi "grinzi" fiarele alea du pe o parte pe cealalta si aceleasi gauri ,acelasi motor aceeasi cutie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare