Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Schema electrica Duster 110 DCI 2010


teo pes

Postări Recomandate

Re: Schema electrica Duster 110 DCI 2010

 

Greu cu naveta asta spatiala !! nu gasim !!?:grin:

As indrazni sa i propun ceva moderatorului !:

Avand in vedere ca siteul club 4x4 a devenit un fenomen benefic in Romania cineva autorizat sa i adreseze producatorului o invitatie de a se baga in seama cu noi , cred ca ar avea de castigat ambele parti , ....bineinteles daca tatica renault le ar da voie!

VIATA-I GREA DAR TRECE !!!:ypu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Schema electrica Duster 110 DCI 2010

 

Eu am intrebat dincolo si nimic....este acolo un baiat care mai arunca asa cate un os la caini, o schema un cod dar...

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Schema electrica Duster 110 DCI 2010

 

UU1HSDACN43702405

acum ma intereseaza circuitele ce contin comutatorul ventilatorului aferent aerotermei de habitaclu ,unde si prin ce sigurante sunt legate , vreau sa ma leg cu pinul 4 de la webasto !:oc

VIATA-I GREA DAR TRECE !!!:ypu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Schema electrica Duster 110 DCI 2010

 

Atasat ai schema pt AC CONTROL PANEL (319) si pt PASSENGER COMPARTMENT FUSE UNIT (1016)

120 Injectie

164 COLD AIR BLOWER

233 COLD AIR BLOWER RELAY

1016 PASSENGER COMPARTMENT FUSE BOX

 

Pe al doi lea document, te duci cu search pe 1016 si gasesti acolo ce ai nevoie.

Daca ai nevoie si pt injectie, spune'mi. Vad ca ai K9K 898.

 

Vezi si PM. Ai un recall pe masina asta (daca nu ai apucat sa'l faci).

Stima!

0022_A3.pdf

PLATFUSI.pdf

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Schema electrica Duster 110 DCI 2010

 

UU1HSDACN43702405

acum ma intereseaza circuitele ce contin comutatorul ventilatorului aferent aerotermei de habitaclu ,unde si prin ce sigurante sunt legate , vreau sa ma leg cu pinul 4 de la webasto !:oc

 

Teo :) unde ai umblat cu masina asta ca nu o recunoaste nimeni in system:D:D:D o fi vreo nava spatiala:D:D:D deaia ai tu dilemele astea cu schema electrica... e clar vor si extraterestrii sa faca ozn-uri ca dusterul:):):)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: Schema electrica Duster 110 DCI 2010

 

Stie cineva unde I amplasat modulul de inchidere si alarma ? sub volan nu e ...o fi pe mijloc sub climatizare !?

VIATA-I GREA DAR TRECE !!!:ypu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Schema electrica Duster 110 DCI 2010

 

Stie cineva unde I amplasat modulul de inchidere si alarma ? sub volan nu e ...o fi pe mijloc sub climatizare !?

 

Teo vezi ca pe stalpul din stanga sa ma exprim astfel la piciorul stang intre pedala de ambreiaj si caroserie pe acolo ai un modul numit UCH el din cunostintele mele are rolul de inchidere centralizata,

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Schema electrica Duster 110 DCI 2010

 

Teo vezi ca pe stalpul din stanga sa ma exprim astfel la piciorul stang intre pedala de ambreiaj si caroserie pe acolo ai un modul numit UCH el din cunostintele mele are rolul de inchidere centralizata,

M am uitat la el l am studiat ....nu are nici o iesire sa fie de antenna ...daca are antena interna .....:ptasta le o dau la Mioveni !!, la scut au pus handicapatii suruburi M6 acolo au gasit de o economie !

Incerc sa dau bordul jos dar ma omoara timpul !!!

VIATA-I GREA DAR TRECE !!!:ypu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Schema electrica Duster 110 DCI 2010

 

Am gasit asta !...deci exista undeva

Oficial, schemele Dacia nu mai sunt publice de pe vremea Supernovei!

Neoficial, sunt destul de mari sanse sa le gasesti pe la smecherii din targul Vitan. Eu asa mi-am facut rost de manualul de reparatii pt Solenza, (din pacate nu-ti este de folos, Solenza are UCE, de la Logan incoace sunt diferite variante de UCH). Tot pe acolo sunt sanse sa gasesti un emulator de tester CLIP. De preferat sa ajungi la ei in timpul saptamanii cand se cam plictisesc si n-au clienti!:wink:

Si da: ca localizare, UCH ar trebui sa fie sub bord, pe stalpul de pe partea soferului. Cel putin asa e la Logan si Solenza, nu cred ca au modificat cablajele pt Duster.

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Schema electrica Duster 110 DCI 2010

 

Da domle !!! acolo e da l in masa ! in stanga sub bord .... daca contine si inchiderea unde e antena !tr sa fie un fir !:al o schema poate vad din care mufa sau culoare!!:grin:

VIATA-I GREA DAR TRECE !!!:ypu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Schema electrica Duster 110 DCI 2010

 

Da domle !!! acolo e da l in masa ! in stanga sub bord .... daca contine si inchiderea unde e antena !tr sa fie un fir !:al o schema poate vad din care mufa sau culoare!!:grin:

 

Saptamana ce vine am un drum prin Vitan... o sa incerc sa gasesc schemele... iti dau de veste!

  • Like 1

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Schema electrica Duster 110 DCI 2010

 

Teo ce vrei sa faci? Am întrebat pe grup, revin cu răspuns. Am un prieten care și-a montat o alarma din aia deșteaptă posibil sa știe. Ce îl întreb mai exact? Fb ai?

 

Revin Funcția de închidere centralizată este găzduită de calculatorul de habitaclu (UCH sau BCM). Îl vei gasi în zona cutiei de siguranțe, în stânga șoferului, aproape de podea. Dacă vrei să auzi mai exact unde este, dă drumul la încălzire lunetă și pune ureche în acea zonă.

Editat de Caphonne

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare